iBright

Cuda do włosów. Olejek arganowy Cynos

0
Cuda do włosów. Olejek arganowy Cynos

Czasami najlepsze efekty kosmetyczne daje to, co naturalne. Jednym z takich cudów natury jest olejek arganowy, od wieków znany i stosowany jako skuteczny kosmetyk do twarzy i włosów, którym nadaje blask i wzbogaca o cenne witaminy.

Olejek arganowy to eteryczny olejek pozyskiwany z nasion (orzechów) drzewa arganowego. Jako tradycyjny kosmetyk jest od stuleci stosowany w Maroku – jedynym kraju, w którym drzewa arganowe rosną naturalnie. Stąd też niekiedy nazywa się go olejkiem marokańskim lub złotem Maroka.

Jest to bardzo cenny składnik, ponieważ aby uzyskać 1 litr olejku potrzeba aż 30 kilogramów orzechów arganowych, czyli zbiór z 6-7 drzew rosnących wyłącznie w jednej części Maroka. Z kolei aby orzechy dały cenny olejek, drzewa muszą mieć przynajmniej 30-40 lat. Widzicie więc, jak wiele cierpliwości wymaga pozyskanie tego cudownego składnika. Na szczęście już niewielka jego ilość wystarcza do zapewniania fantastycznych efektów na skórze oraz włosach.

Olejek arganowy na suchą skórę

Olejek arganowy na suchą skóręWarto zwrócić uwagę na olejek arganowy Cynos dostępny w butelce 100 ml. Olejek sprzedawany jest w ciemnym szklanym pojemniku, dzięki czemu dłużej zachowuje swój właściwy skład. Olejek arganowy Cynos ma intensywny zapach, który pozostaje na skórze oraz włosach po zastosowaniu. Olejek ten jest bogaty w cenne kwasy tłuszczowe omega 6 i omega 9 oraz witaminę E. To właśnie wysokiej zawartości tej witaminy oraz substancji o nazwie skwalen olejek arganowy zawdzięcza swoje właściwości pielęgnacyjne. A tych jest wiele.

Olejek arganowy ma działanie antyoksydacyjne (przeciwutleniające), co w połączeniu ze skwalenem wspomaga odbudowę hydrolipidowej warstwy naskórka. Sprzyja gojeniu ran i podrażnień skóry, ma działanie przeciwstarzeniowe, reguluje pracę gruczołów łojowych, redukuje zmarszczki, poprawia koloryt skóry oraz redukuje blizny i przebarwienia. Cenna zawartość tłuszczów dodatkowo likwiduje problem suchości, szorstkości i łuszczenia skóry.

Olejek arganowy Cynos do pielęgnacji włosów

Inne cenne zastosowanie olejku arganowego Cynos to pielęgnacja włosów. Wystarczy wetrzeć kilka kropel w wilgotne włosy, aby zyskały blask i piękny zapach. Nie należy go spłukiwać, lecz ułożyć włosy jak zawsze. Olejek arganowy wzmacnia włosy, wpływa korzystnie na kondycję skóry głowy, zmiękcza i nawilża włosy oraz regeneruje je po zabiegach fryzjerskich.

Więcej specjalistycznych kosmetyków i preparatów do pielęgnacji włosów znajdziecie na stronie https://www.dermago.pl/.

Leczenie kanałowe: fakty i mity. Wszystko, co musisz wiedzieć przed zabiegiem endodoncyjnym

0
Leczenie kanałowe: fakty i mity. Wszystko, co musisz wiedzieć przed zabiegiem endodoncyjnym

Obecnie, endodoncja należy do najprężniej rozwijających się dyscyplin stomatologicznych. Niestety, mimo postępu, jaki zaszedł w tej dziedzinie za sprawą nowoczesnego sprzętu i preparatów oraz zaawansowanych metod diagnostycznych, leczenie kanałowe wciąż budzi wiele obaw i wątpliwości pacjentów.

Łagodny rozrost prostaty – objawy, leczenie, zapobieganie

Łagodny rozrost prostaty

Prostata jest gruczołem, a konkretnie nazywana jest gruczołem krokowym. W ciele zdrowego mężczyzny powinna osiągać wielkość orzecha włoskiego. Jej zadaniem jest wytwarzanie płynu, który wchodzi w skład nasienia i odżywia plemniki oraz ułatwia zapłodnienie. Choroby prostaty mogą zacząć pojawiać się u mężczyzn w wieku 50 lat, jednak nie jest to regułą.

Z wiekiem komórki prostaty mnożą się, wskutek czego może ona zacząć się powiększać. To właśnie nazywa się łagodnym rozrostem prostaty i jest powodem, dla którego warto udać się do lekarza. Ale skąd wiadomo, kiedy nadejdzie ten moment? Poznaj objawy choroby i dowiedz się, jak leczyć tę dolegliwość. Zapraszamy do lektury.

Jakie objawy towarzyszą łagodnemu przerostowi prostaty?

Kiedy prostata zaczyna się powiększać, uciska cewkę moczową, która przechodzi przez sam jej środek. To właśnie powoduje problemy z oddawaniem moczu, które zmuszają mężczyzn do częstych wizyt w toalecie. Strumień moczu zaczyna być coraz słabszy aż w końcu wypływa kropelkami, co sprawia, że opróżnianie pęcherza trwa bardzo długo. Co jeszcze powinno skłonić Cię do wizyty u urologa? Jeśli zauważasz, że musisz odczekać zanim wytworzy się strumień moczu, a po wizycie w toalecie czujesz, że pęcherz nie jest do końca opróżniony. Poważnym i niepokojącym objawem jest również krew w moczu. Jeśli ją zauważysz, od razu zapisz się na wizytę do specjalisty. Nie bagatelizuj problemu, ponieważ może on prowadzić do infekcji bakteryjnych, tworzenia się kamieni, a nawet niewydolności nerek.

Jak leczyć choroby gruczołu krokowego?

Łagodny przerost prostaty można oczywiście leczyć i warto się temu leczeniu poddać jak najszybciej. W zależności od tego, jak poważne są objawy choroby, może wystarczyć jedynie zmiana pewnych nawyków, lecz być może konieczne będzie leczenie farmakologiczne. Zdarza się także, że w poważnych przypadkach niezbędna okazuje się operacja, mająca na celu zmniejszenie przeszkody w przepływie moczu z pęcherza.

Najczęściej lekarz przy pierwszych objawach przerostu prostaty zaleca zminimalizowanie ilości spożywanej kawy oraz zaprzestanie palenia papierosów, ponieważ zarówno kofeina, jak również nikotyna podrażniają pęcherz moczowy. Oprócz tego nie powinno się również przetrzymywać moczu. Jeśli poczujesz, że musisz pójść do toalety, zrób to od razu.

W przypadku silniejszych objawów nie obędzie się bez leków, które usprawnią oddawanie moczu. W zależności od tego, jakie środki przepisze Ci urolog, efekty możesz zacząć odczuwać już nawet po kilku dniach. Każda apteka oferuje również preparaty roślinne, które można stosować w przypadku łagodnego przerostu prostaty jako uzupełnienie leczenia.

Spośród wszystkich mężczyzn cierpiących na przerost prostaty ok. 20% kwalifikuje się do leczenia chirurgicznego. Ma ono na celu przywrócenie odpływu moczu z pęcherza. Operacja polega na usunięciu centralnej części prostaty, dzięki czemu powstaje odpowiednio szeroki kanał. Po takim zabiegu oddawanie moczu nie przysparza już problemów.

Jak zapobiegać przerostom prostaty

Jak zapobiegać przerostom prostaty?

Bez względu na to, czy cierpisz na łagodny przerost prostaty, czy też nie, przynajmniej raz w roku udaj się do urologa, który zbada Twój gruczoł krokowy. Jeśli już dotknęła Cię ta choroba, pamiętaj o regularnym stosowaniu leków, by nie pogorszyć swojego stanu zdrowia, lecz starać się go polepszyć. Zauważyłeś jakiekolwiek przesłanki, że z Twoją prostatą jest coś nie tak? Nie bagatelizuj objawów. Od razu umów się na wizytę do specjalisty. Ryzyko wystąpienia raka prostaty jest dużo większe niż w przypadku wszystkich innych nowotworów.

Objawy stłuszczenia wątroby

0
Objawy stłuszczenia wątroby

W organizmie ludzkim jednym z największych narządów wewnętrznych jest wątroba. Jej masa wynosi zwykle 1200-1500 g. Wątroba znajduje się pod przeponą w prawym podżebrzu jamy brzusznej i składa się z dwóch płatów: dużego prawego i małego lewego, podzielonego przez więzadło sierpowate od góry i poprzecznej bruzdy od dołu.

Funkcje wątroby

Główną funkcją wątroby jest przetwarzanie wszystkiego, co dostaje się do organizmu poprzez przewód pokarmowy, dodatkowo jest odpowiedzialna za uzupełnianie zapasów glikogenu, kompleksu białek osocza i żółci, niezbędnych do metabolizmu i wchłaniania tłuszczu. Pod jego ścisłą kontrolą zachodzi nagromadzenie witamin witalnych (A, D, E, K), rozkład hemoglobiny i metabolizm żelaza. Bierze także udział w obronie organizmu przed drobnoustrojami i obcymi substancjami z zewnątrz.

Czym jest stłuszczenie wątroby?

Stłuszczenie wątroby jest nadmiernym odkładaniem się tłuszczu w komórkach wątroby. Stłuszczenie wątroby zazwyczaj dzieli się na alkoholowe i niealkoholowe, chociaż objawy tych postaci choroby są pod wieloma względami podobne. Obecnie można mówić o prawdziwej epidemii niealkoholowego stłuszczenia wątroby. Wątroba stara się pozbyć nadmiaru tłuszczu i uwalnia go do krwioobiegu. W rezultacie tworzą się w naczyniach blaszki miażdżycowe, które zwężają się, a wszystko to prowadzi do miażdżycy, ataków serca i udarów.

Co dzieje się w wątrobie podczas stłuszczenia?

Zwykle zawartość tłuszczu w wątrobie wynosi 5%, a przy nienaturalnym stłuszczeniu może osiągnąć nawet 50%. Wątroba niesie główny ciężar utleniania kwasów tłuszczowych, w wyniku, czego organizm uzupełnia zapasy energii. Alkohol uszkadza błonę komórek wątroby i upośledza funkcję enzymów zaangażowanych w transport i utlenianie kwasów tłuszczowych. Prowadzi to do zaburzenia ich normalnego metabolizmu i gromadzenia się tłuszczu w komórce. Głównym zagrożeniem tego stanu jest to, że nadmiar tłuszczu pod wpływem różnych czynników jest utleniany, tworząc wysoce aktywne związki, które dodatkowo uszkadzają komórkę. I to jest kolejny etap choroby, czyli zapalenie wątroby. Stłuszczenie wątroby może prowadzić do zapalenia wątroby, marskości, a nawet raka.

Objawy stłuszczenia wątroby

Stłuszczenie wątroby może występować w postaci objawowej lub bezobjawowej. W takim przypadku objawy kliniczne będą charakterystyczne dla choroby podstawowej na przykład cukrzyca.  Obserwuje się także toksyczne zmiany w innych narządach lub rozwijają się choroby przewodu żołądkowo-jelitowego. W niektórych przypadkach objawy są wyraźne, po prawej stronie występuje tępy ból w podbrzuszu, czasami może występować łagodna żółtaczka, ogólne osłabienie. Wielkość wątroby nie zwiększa się zbytnio, jej powierzchnia jest gładka, z palpacyjnym bólem.

Zazwyczaj chorzy udają się do lekarza z uczuciem ciężkości lub tępym bólem w prawym podżebrzu, mdłościami, nieprzyjemnym smakiem w jamie ustnej. Zgodnie z własnymi odczuciami, potwierdzają ból wątroby. Zwykle bolesne odczucia związane są z zaburzeniami czynności motorycznej dróg żółciowych. W większości przypadków oznaki stłuszczenia wątroby są wykrywane przypadkowo podczas badania z innego powodu. Na przykład badanie ultrasonograficzne narządów jamy brzusznej wykonuje się w przypadku jakiejkolwiek innej choroby (choroba niedokrwienna serca, cukrzyca itp.) (Więcej tutaj: https://www.zaufane-apteki.pl/blog/objawy-stluszczenia-watroby-187.html).

Podsumowując można wyróżnić najczęściej spotykane objawy stłuszczenia wątroby:

 • Nudności
 • Ociężałość
 • Ból w ból w okolicy prawego podżebrza
 • Zmniejszony apetyt
 • Tępy ból w prawym górnym kwadrancie wątroby
 • Ogólne osłabienie
 • Zmęczenie
 • Obniżenie nastroju.

Rozpoznanie stłuszczenia wątroby

Ultradźwięki, rezonans magnetyczny, biochemiczna analiza krwi są najczęściej zlecanymi metodami diagnozowania zmian chorobowych w wątrobie. Ale najdokładniejszą metodą diagnostyczną jest biopsja wątroby. W znieczuleniu lekarz może pobrać niewielką część tkanki wątroby, a następnie zbadać ją pod mikroskopem.

Leczenie stłuszczenia wątroby

Pierwszym krokiem jest wyeliminowanie lub zmniejszenie efektu czynnika, który doprowadził do odkładania się tłuszczu w wątrobie. Chorzy z cukrzycą i nadczynnością tarczycy powinni być diagnozowani przez endokrynologa. W leczeniu stłuszczenia wątroby zalecane są leki, które chronią i wspomagają komórki wątroby, a także zioła zwiększające objętość wydzielniczą żółci z wątroby, przeciwutleniacze, witaminy i inne leki.

Prywatna opieka medyczna – czy mnie na nią stać?

0
Prywatna opieka medyczna - czy mnie na nią stać?

Publiczna opieka zdrowotna często nie daje sobie rady z liczbą osób, która potrzebuje pomocy. W przychodniach brakuje lekarzy wielu specjalizacji, na wizytę u lekarza pierwszego kontaktu musimy często czekać nawet kilka dni, a badania diagnostyczne nie są wykonywane darmowo, lecz przez firmy zewnętrzne.

Problem polega na tym, że taka pomoc najzwyczajniej nam się należy – z każdej pensji, jeśli pracujemy na umowie o pracę, pobierane jest aż 9% naszego wynagrodzenia właśnie na poczet ubezpieczenia zdrowotnego. Nietrudno zatem policzyć, że to całkiem spora kwota, jak na system, który niedomaga.

Jaki jest koszt prywatnej polisy zdrowotnej?

Staramy się dbać o zdrowy styl życia i zbilansowaną dietę – nasza świadomość na temat własnego zdrowia jest coraz większa. Niestety, nasze starania mogą jedynie poprawić stan zdrowia, ale nie unikniemy chorób ani kontuzji. One po prostu są wpisane w życie każdego z nas.

Gdy już potrzebujemy lekarza i fachowej pomocy – najlepiej, byłoby otrzymać ją od razu, bez konieczności czekania w kolejkach. Tutaj jednak Narodowy Fundusz Zdrowia nie daje sobie rady. Efektem jest odwiedzanie prywatnych przychodni oraz gabinetów lekarskich, jest to jednak dość droga inwestycja – ponieważ za jednorazową wizytę musimy zapłacić około 150 – 300 zł. To jednak koszt samej wizyty, a zdarza się, że musimy wykonać jeszcze badania diagnostyczne celem postawienia trafnej diagnozy oraz wykupić leki, które zapisał nam lekarz.

W sytuacji, gdy problemy są bardziej przewlekłej natury, jak chociażby chora tarczyca – wymagamy regularnych wizyt oraz zażywania leków. Każdy, kto ma problemy z tarczycą – wie, że w publicznej przychodni na wizytę u endokrynologa czeka się miesiącami.

W tej sytuacji najtańszym rozwiązaniem jest zakup prywatnej polisy zdrowotnej. Dodatkowa opłata w miesiącu może nam się wydawać obciążeniem finansowym, jednak nic bardziej mylnego – ubezpieczenie zdrowotne nie jest drogim zakupem.

Średnio na polisę zdrowotną nie musimy wydać więcej niż jest to pobierane z naszej pensji każdego miesiąca – zakładając, że zarabiamy najniższą krajową – jest to aż 160 zł miesięcznie.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne oraz Prudential może kosztować ok. 40 zł rocznie – taka ofertę proponuje grupa AXA Assistance. Przy składce 40 zł miesięcznie możemy liczyć na ochronę grupy Prudential. Podobne ceny oferują również Signal Iduna, MetLife, TU Zdrowie czy InterRisk. Kupując dobre ubezpieczenie zdrowotne na www.ubezpieczeniaonline.pl możemy mieć pewność, że w korzystnej cenie nabyliśmy solidną ochronę. 

Co wpływa na cenę polisy zdrowotnej?

Na cenę ubezpieczenia zdrowotnego wpływa kilka czynników. Są to przede wszystkim nasz wiek, suma ubezpieczenia oraz zakres ochrony. Warto wyjaśnić po krótce w czym rzecz.

Wiek, w jakim przystępujemy do zakupu mówi ubezpieczycielowi o tym, jakie istnieje potencjalne ryzyko chorób oraz śmierci w naszym przypadku. Inne zagrożenia istnieją w przypadku 20-latka, inne w przypadku osób po 50-tce. Z każdym rokiem – bez względu na to, jak bardzo dbamy o swoje zdrowie, aktywny tryb życia czy zdrową dietę – zwiększa się ryzyko zawału serca, udaru mózgu, chorób nowotworowych oraz śmierci. Ubezpieczyciel uwzględnia takie ryzyko i podnosi cenę składki.

Jeśli zatem będziemy odwlekać decyzję o zakupie prywatnej polisy zdrowotnej – każdy rok działa na naszą niekorzyść i musimy mieć tego świadomość.

Druga bardzo ważna rzecz to suma ubezpieczenia. Im wyższa – tym wyższą składkę zapłacimy. Jeśli jednak miesięczna składka jest dla nas za wysoka – możemy rozważyć składkę roczną i ustalić na czas, w którym spodziewamy się dodatkowych środków pieniężnych (np. zwrot z podatku, 13 pensja, premia kwartalna).

Równie ważny jest też zakres ochrony, na jaką się zdecydujemy. To już kwestia indywidualna każdego z nas – części osób bardziej odpowiadać może duża liczba placówek na terenie całej Polski, innym z kolei szeroki wybór specjalistów.

Możemy zatem zdecydować się na ubezpieczenie medyczne PZU na www.ubezpieczeniaonline.pl – produkt Plan na Zdrowie, jak również wybrać ofertę AXA Assistance, InterRisk czy MetLife. Dla każdego z nas dobre będzie zupełnie inne rozwiązanie.

Przykładowo – wspomniana oferta PZU Plan na Zdrowie oferuje swoim klientom opiekę medyczną w 2000 placówkach na terenie całego kraju. Do zakupu ubezpieczenia przystąpić mogą osoby przed ukończeniem 65 roku życia. Ponadto ochronę rozszerzyć można o 4 umowy dodatkowe, które zapewniają:

 • Opiekę medyczną w przypadku choroby nowotworowej;
 • Opiekę medyczną w przypadku poważnego zachorowania;
 • Opiekę medyczną po wypadku;
 • Opiekę medyczną na co dzień.

Pozostałe oferty różnią się z kolei pod względem ilości placówek lub ilością badań diagnostycznych. Warto więc zastanowić się nad tym, jakiej ochrony dokładnie potrzebujemy i porównać oferty ze sobą, by wybrać jak najlepiej dopasowany produkt.

Susz CBD – legalne konopie lecznicze. Czym różnią się od medycznej marihuany?

0
Susz CBD - legalne konopie lecznicze. Czym różnią się od medycznej marihuany?

Pomimo iż medyczna marihuana jest w Polsce legalna, wciąż istnieje ogromny problem z jej dostępnością w aptekach. Jest to także lek nierefundowany. Z tego powodu coraz więcej osób cierpiących na lżejsze dolegliwości decyduje się na przyjmowanie alternatywnego źródła prozdrowotnych kannabidiolów – suszu konopnego CBD.

Kannabidiole to grupa związków organicznych występujących w konopiach. Istnieje wiele rodzajów kannabidiolów, z których najbardziej znane są dwa – THC o działaniu odurzającym oraz CBD o działaniu leczniczym. To właśnie CBD jest najważniejszą substancją aktywną wchodzącą w skład medycznej marihuany.

CBD – najważniejsza substancja lecznicza konopi siewnych

Warto wiedzieć, że pod pojęciem medycznej marihuany kryje się susz konopi indyjskich będący surowcem, z którego farmaceuta przygotowuje lek. W zależności od typu schorzenia i zaleceń lekarza przygotowany lek może mieć różne proporcje THC i CBD.

CBD nie jest substancją psychoaktywną, nie posiada właściwości odurzających i nie uzależnia. Takie działanie wykazuje za to THC, którego stężenie w medycznej marihuanie dostępnej w Polsce zależy od zaleceń lekarza. W związku z tym nie można powiedzieć, że medyczne konopie dostępne w Polsce są zupełnie pozbawione mocy odurzającej.

Niemniej medyczne konopie zostały włączone w grupę legalnych ziół leczniczych w Polsce. Od 1 listopada 2017 r. umożliwiono prawnie stosowanie ich do celów medycznych, tylko ze wskazań lekarza i tylko na receptę. Alternatywnym rozwiązaniem jest zastosowanie całkowicie legalnych konopi siewnych, dlatego warto dowiedzieć się o nich nieco więcej.

Susz CBD – alternatywa dla medycznej marihuany w Polsce

Susz CBD – alternatywa dla medycznej marihuany w Polsce

Ziele konopi siewnych, dostępne także pod nazwą susz CBD, uzyskuje się z roślin pochodzących z Azji Środkowej. Co ciekawe, surowiec ten znany jest w Polsce od setek lat, gdzie z powodzeniem był i wciąż bywa wykorzystywany np. w przemyśle włókienniczym. Najważniejszą informacją odnośnie suszu CBD jest fakt, iż zawiera znikome stężenie THC – poniżej 0,2%. Ponieważ nie ma żadnych właściwości odurzających i uzależniających, susz CBD jest środkiem całkowicie legalnym w Polsce.

Najlepsze działania wykazują całe suszone kwiaty CBD, sprzedawane w niepokruszonej formie. Znajdziecie je np. w sklepie LegalWeed. Najdłużej zachowują swój smak, aromat oraz skuteczność działania.

Waporyzacja to najlepsza metoda przyjmowania leczniczych konopi siewnych

Ziele legalnych konopi siewnych jest bogatym źródłem białka, błonnika pokarmowego, witamin i minerałów. Zawiera także antyoksydanty i przeciwutleniacze – cenione substancje przeciwdziałające starzeniu się skóry. A co z właściwościami leczniczymi? Ujawniają się przede wszystkim podczas tzw. procesu waporyzacji i to właśnie taka metoda jego przyjmowania jest najczęściej zalecana. Waporyzacja ziół od zwykłej inhalacja różni się tym, że do skutecznego działania wymaga podgrzania ziół w specjalnym urządzeniu o nazwie waporyzator. Po podgrzaniu (ale nie zapaleniu) konopie lecznicze parują uwalniając substancje aktywne, które następnie wdycha się tak jak przy tradycyjnej inhalacji.

Susz CBD, waporyzatory i produkty do waporyzacji znajdziecie w legalnych polskich sklepach online takich jak Legal Weed.

Włosy szybko odrastają po goleniu, a w dodatku wrastają w skórę? Twój problem rozwiąże jedynie epilacja laserowa

0
Włosy szybko odrastają po goleniu, a w dodatku wrastają w skórę? Twój problem rozwiąże jedynie epilacja laserowa

Laser, który wreszcie spełnia oczekiwania klientów Wszystkie kobiety znają ból odrastających po kilku dniach włosków, podrażnionej i zaczerwienionej skóry, a czasem alergicznej wysypki na obszarach poddawanych depilacji.

Zawał serca – jak dobrać dietę odpowiednią dla serca

Zawał serca - jak dobrać dietę odpowiednią dla serca

Do zawału serca dochodzi w wyniku zablokowania przepływu krwi w tętnicy wieńcowej. Czynnikami ryzyka są niehigieniczny tryb życia i nieodpowiednia dieta. Po przebytym zawale mięśnia sercowego kluczowa jest odpowiednia regeneracja, zadbanie o odpoczynek oraz zmiana stylu życia, a w tym przede wszystkim diety – już na zawsze!

Grzybica paznokci

Grzybica paznokci

Grzybica paznokci to powszechna przypadłość, często dopiero jak zaczyna się sezon na odkryte buty zaczynamy zauważać, że dzieje się coś dziwnego z naszymi paznokciami. Jednak większość osób bagatelizuje takie objawy. Jest to poważny błąd, ponieważ grzybicę paznokci należy leczyć, chociażby dlatego że szybko się rozprzestrzenia. Znacznie częściej spotykana i diagnozowana jest grzybica paznokci u nóg, niż u rąk.
Bezpośrednią przyczyną grzybicy paznokci jest zakażenie drobnoustrojami: dermatofitami, grzybami drewnopochodnymi i grzybami pleśniowymi.
Czynnikami sprzyjającymi zakażeniom grzybiczym paznokci są głównie stany osłabionej odporności. W grupie ryzyka są osoby chorujące na AIDS, kobiety ciężarne, osoby po antybiotykoterapii, czy osoby po chemioterapii. Znaczenie mają również choroby ogólnoustrojowe m.in. cukrzyca, zaburzenia hormonalne, niedokrwistość oraz otyłość.
Dodatkowo osoby aktywne, które korzystają z basenu, siłowni, sauny są narażone na zakażenie.
Jak objawia się grzybica paznokci? Do typowym objawów możemy zaliczyć:
– onycholizę, czyli oddzielenie się płytki paznokciowej od łożyska od strony wolnego brzegu
– nadmierną łamliwością i kruchością paznokci
– zniekształcenie płytki paznokcia
– paronychię, czyli stan zapalny wału paznokciowego
– pogrubienie paznokcia
– białe zabarwienie paznokci lub zmiana koloru na żółtobrunatne lub zielonkawe
– pobruzdowanie płytki paznokciowej
Jeżeli któryś z tych objawów zaobserwujemy u siebie, lub u kogoś bliskiego najlepiej zgłosić się do dermatologa w celu wykonania badania mykologicznego. To badanie ułatwi zdiagnozowanie problemu. Dodatkowo można skorzystać z usług specjalisty podologa, który wspomoże leczenie poprzez regularne oczyszczanie zmienionego chorobowo paznokcia.
Co robić aby uniknąć problemu? Należy pamiętać o zachowaniu higieny. Noszeniu obuwia z naturalnego tworzywa, oraz bawełnianych skarpetek. Co jakiś czas należy profilaktycznie oddać swoje buty do dezynfekcji. Nie należy pożyczać innym swojego obuwia, oraz unikać przymierzania butów w sklepie. Po każdej kąpieli podstawą jest osuszenie porządnie stóp, a przede wszystkim przestrzeni międzypalcowych. Jeżeli borykamy się z nadpotliwością stóp, należy zacząć ją leczyć ponieważ sprzyja to infekcjom grzybiczym.

podologwwarszawie.pl

Jak wybrać najlepszy salon manicure w Poznaniu? Wiemy, jak go znaleźć!

0
Jak wybrać najlepszy salon manicure w Poznaniu? Wiemy, jak go znaleźć!

W związku z tym, że kobiety mają coraz mniej czasu na pielęgnację swych paznokci, głównie przez rosnącą liczbę obowiązków, z jakimi muszą się mierzyć każdego dnia w pracy i w domu, wiele z nich nie myśli już o samodzielnym dbaniu o paznokcie, a przerzuca ten obowiązek na salon manicure. Tym bardziej że profesjonalny salon jest w stanie wykonać dla kobiety usługi, których ona sama zrobić by nie potrafiła. Dla wielu kobiet wypad do salonu manikiur nie jest rutyną, dzięki której mogą w profesjonalny sposób zadbać o pielęgnację swojego ciała.

Co w salonach manikiur przyciąga wzrok?

Salon manikiur nierzadko postrzegany jest przez kobiety jako lekarski gabinet zabiegowy. Nic w tym dziwnego, praca tak blisko wrażliwych miejsc na dłoniach może wywoływać podobne reakcje instynktowne, jak lęk i tym podobne. Dlatego po wejściu do takiego salonu najpierw utkwi wygląd wewnętrzny, wystrój i higiena.

Nie ma mowy o tym, aby któraś z pań poddała się tak delikatnym zabiegom w miejscu, gdzie czystość jest zachowywana na zbyt niskim poziomie. Poza tym należy zdawać sobie sprawę z ryzyka, jakie niesie ze sobą niehigienicznie wykonywane czynności , co gorsza, narzędziami, które obowiązkowo muszą być czyste i sterylne, a ma się w tym wypadku wątpliwości.

Oprócz samej higieny salony manikiur eksponują cały swój zestaw narzędzi i przyrządów wykorzystywanych do zabiegów przycinania, frezowania, wygładzania itp. Profesjonalny salon zawsze dba o to, aby klientka była zadowolona nie tylko z wykonanej usługi, ale z zadbanych narzędzi do tego wykorzystywanych. Dzięki dobremu wrażeniu zrobionemu na klientce można mieć pewność, że wróci do danego salonu w niedługim czasie.

Czym kierować się poszukując najlepszego salonu manikiur?

Szukając salonu manikiur w Poznaniu, warto sugerować się informacjami odnalezionymi w sieci internetowej z uwagi na to, że można bardzo łatwo znaleźć salony i opinie na ich temat. Opinie w internecie są bardzo cenne. Rzeczywiście, w sieci można znaleźć opinie dobre i te złe, tym bardziej że ludzka zazdrość czasami utrudnia dotarcie do informacji prawdziwych. Jednakże nawet mimo to można sporo się dowiedzieć i przeglądając wiele opinii, których autorzy są jednomyślni, można w końcu znaleźć odpowiedni dla siebie salon manikiur, sporo się przy okazji dowiadując.

Poszukiwanie w internecie może nieco dłużej potrwać, ale z pewnością będzie owocne. Poza tym zawsze można dowiedzieć się czegoś nowego, dlatego wertowanie stron internetowych zdaje się być najlepszym wyjściem. Dla tych, którzy nie chcą szukać po omacku, możemy polecić stronę https://www.moment.pl/paznokcie/manicure/poznan. Znajdziecie tam mnóstwo salonów z pełną rozpiską zabiegów oraz cennikami. Możliwość rezerwacji wizyty online z pewnością Was mile zaskoczy.

Aby cieszyć się profesjonalną obsługą manikiur, wcale nie trzeba mieć milionów na koncie i jeździć na zabiegi do stolicy. W każdym mieście znajdzie się fachowiec, który w sposób adekwatny zadba o Twoje dłonie, wystarczy wiedzieć jak go odnaleźć.