Ranking tabletek odchudzających

Lekarz online – nowoczesna forma konsultacji ze specjalistą

0
Lekarz online - nowoczesna forma konsultacji ze specjalistą

Publiczna służba zdrowia w Polsce od wielu lat boryka się z poważnymi problemami. Stały brak lekarzy specjalistów, niskie zarobki i brak finansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia sprawiają, że na wizytę u niektórych lekarzy trzeba czekać w kolejce nawet kilka lat. Część pacjentów decyduje się na prywatną opiekę zdrowotną, jednak nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Złotym środkiem jest możliwość skorzystania z porady lekarza online.

Lekarz online – jak to działa?

Usługa konsultacji lekarskiej online obejmować może wideo konsultację, rozmowę przez chat lub rozmowę telefoniczną. Pacjent może także wysłać wiadomość do lekarza, w której opisze problem i do której dołączyć może wyniki badań lub zdjęcie obrazujące problem. Sama procedura zasięgnięcia opinii lekarskiej jest bardzo prosta. Wystarczy wyszukać lekarzy specjalistów z konkretnej dziedziny, wybrać jednego z nich oraz preferowaną formę kontaktu. Następnie pacjent powinien opisać swój problem. Po opłaceniu konsultacji otrzymać można poradę wybranego lekarza.

Wątpliwości budzić może cena takiej konsultacji. Na jednorazową poradę lekarza pozwolić sobie może każdy. Koszt konsultacji zaczyna się już od 20 zł. Za niewielką cenę pacjent otrzymuje fachową i sprawdzoną poradę profesjonalisty, który dodatkowo wskaże, czy konieczna jest wizyta w gabinecie stacjonarnym.

Kto może skorzystać z porady lekarza online?

Firmy specjalizujące się w udzielaniu porad medycznych online zrzeszają specjalistów wielu dziedzin. Jedną z najbardziej popularnych jest https://edoktor24.pl/, za pośrednictwem której skorzystać można z konsultacji m.in. z internistą, dermatologiem, endokrynologiem, pediatrą, ortopedą, psychologiem, neurologiem, a nawet dietetykiem.

Lekarz online to wygodna metoda konsultacji dla każdego pacjenta, który ma jakiś problem medyczny. Jedynym ograniczeniem co do porady może być brak specjalisty, jednak sytuacja taka raczej się nie zdarza. Pytanie do lekarza online mają często kobiety w ciąży, które zmagają się z wieloma wątpliwościami o zdrowie swoje i swojego dziecka. Ginekolog online może szybko wskazać rozwiązanie danego problemu, uspokoić młodą mamę lub wręcz przeciwnie – wskazać, że konieczna jest wizyta w gabinecie lekarskim lub w szpitalu i wykonanie dodatkowych badań.

Warto czy nie warto?

Lekarz online to nowoczesna metoda konsultacji medycznych. Ten stosunkowo młody na polskim rynku sposób na kontakt z lekarzem dopiero zdobywa swoich sympatyków. Coraz więcej ludzi przekonuje się jednak do takiej formy, która daje komfort pozyskania sprawdzonych informacji od lekarza bez wychodzenia z domu.

Salonowe kosmetyki profesjonalne do włosów – w czym lepsze od drogeryjnych?

0
Salonowe kosmetyki profesjonalne do włosów

W telewizji, radiu czy Internecie – w wielu miejscach możemy usłyszeć, że warto sięgać po kosmetyki specjalistyczne do włosów, gdyż tylko takie będą w stanie sprostać naszym najśmielszym oczekiwaniom. W szczególności wtedy, gdy będą kupowane w salonach fryzjerskich i dobierane pod okiem doświadczonego fryzjera.

Różnica między produktami drogeryjnymi, a salonowymi

Podstawowa, można by rzec, że jedyna różnica, jaka trwale klasyfikuje kosmetyki profesjonalne do włosów kupowane w salonie fryzjerskim od tych nabywanych w drogerii wynika ze składu. Najlepiej zauważalne jest to na przykładzie farb trwale koloryzujących. Produkty od fryzjera wykazują się mniejszą zawartością amoniaku niż te z drogerii. Dlaczego tak jest? Powód jest bardzo prosty. Klient kupujący farbę z pobliskiego sklepu oczekuje, że uzyska ten sam kolor, co modelka na opakowaniu. Aby tak się stało, konieczna jest duża ilość amoniaku. W salonie to fryzjer obserwuje proces koloryzacji, w zależności od potrzeb i właściwości – skracając lub wydłużając całą czynność.

Powierzając się w opiekę doświadczonych osób, możemy mieć pewność, że wykorzystują jedynie kosmetyki profesjonalne do włosów, których formuła z jednej strony zapewni skuteczność i możliwość uzyskania oczekiwanego efektu, z drugiej zaś – bezpieczeństwo. Wybierane po konsultacji ze specjalistą w tej dziedzinie, który na podstawie oceny kondycji i potrzeb włosów, będzie w stanie dobrać idealne, spełniające wszystkie, nawet najbardziej wygórowane oczekiwania.

Opakowanie? Zapach? A może działanie?

Kupując https://alluress.com/pol_m_Kosmetyki-do-wlosow-420.html kosmetyki profesjonalne do włosów możemy mieć pewność, że są one najwyższej jakości, czego nie można powiedzieć o masowych produktach ze sklepów kosmetycznych, których gatunkowość w wielu sytuacjach pozostawia wiele do życzenia. Niejednokrotnie ich producenci więcej uwagi wkładają w opakowanie i zapach, które ma zachęcić do zakupu niż skuteczność działania. O kampaniach reklamowych już nie wspominając, czego nie można powiedzieć o produktach salonowych, gdzie minimalistyczna, wręcz ascetyczna forma może nie skłonić do zakupu.

Czy drogeryjne kosmetyki to samo zło?

Choć skuteczność działania produktów wykorzystywanych w salonach fryzjerskich nie pozostawia pola do dyskusji to jednak warto nadmienić, że wielu czołowych producentów coraz częściej wypuszcza na rynek serię kosmetyków profesjonalnych do włosów do zastosowania domowego. I choć efekty utrzymują się krócej to jednak wykazują się podobnym działaniem i są zwykle nieco tańsze.

Jak dobrać soundbar, który spełni Twoje oczekiwania?

0
Jak dobrać soundbar, który spełni Twoje oczekiwania?

Dźwięk odgrywa bardzo ważną rolę przy oglądaniu filmów, słuchaniu muzyki czy rozgrywce komputerowej. Aby poprawić swoje doznania w tym zakresie, warto go w odpowiedni sposób wzmocnić. Pomocne w tym są soundbary, które po podłączeniu do takich urządzeń jak telewizor, laptop lub smartfon, poprawiają jakość dźwięku. Co należy wziąć pod uwagę przed ich zakupem?

Sposób łączenia się z innymi urządzeniami

Każdy soundbar posiada różne wejścia. Oprócz standardowego wejścia audio wyposażone są one bardzo często w wejścia HDMI. Im więcej takich wejść, tym lepiej, ponieważ będzie można do niego podłączyć bez problemu dekoder, konsolę lub inny sprzęt. Oprócz tego dostępne są również soundbary łączące się z innymi urządzeniami za pomocą Bluetootha lub Wi-Fi. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą męczyć się ze zbędnym okablowaniem.

Jakość dźwięku i liczba głośników

W kwestii jakości dźwięku soundbaru bardzo istotną rolę odgrywa liczba kanałów i moc wyjściowa. Im większa moc i liczba kanałów, tym lepsza czystość dźwięku i związane z tym doznania. Przykładem urządzenia, które powinno sprawdzić się w niemal każdych warunkach, jest soundbar Samsung HW-MS751 o mocy 450 W i aż 5 kanałach. Absolutne minimum w kwestii poprawy jakości dźwięku to także dwa głośniki w soundbarze. Urządzenia, które dobrze symulują dźwięk przestrzenny, co wpływa jeszcze lepiej na jego jakość, mogą mieć od kilku (np. 4 jak soundbar Samsung HW-450) do nawet 9 głośników.

Mimo tego, że dany soundbar ma dużą liczbę kanałów, moc oraz kilka głośników, może się okazać, że jakość dźwięku nie będzie spełniała oczekiwań, dlatego przed jego zakupem warto dokonać kilku testów w sklepie, przy podłączeniu sprzętu do innych urządzeń.

Soundbar Samsung a obsługiwane formaty plików

Soundbary mogą obsługiwać różne formaty plików. Warto to przeanalizować przed zakupem takiego urządzenia, żeby zminimalizować ryzyko tego, że nie będzie można odtworzyć określonego pliku z innego sprzętu. Przykładem soundbaru, który obsługuje dużą liczbę formatów plików, jest soundbar Samsung HW-MS6500. Z jego pomocą można bez problemów odtwarzać pliki w popularnych formatach AAC, AIFF, FLAC, MP3 oraz WMA.

Soundbar stacjonarny oraz z mocowaniem

Dostępne są różne odmiany soundbarów, jeśli chodzi o ich położenie. Bardzo często spotyka się sprzęt, który znajduje się obok innych urządzeń (np. telewizora), ale można z powodzeniem nabyć także takie urządzenia, które posiadają specjalne mocowanie umożliwiające zamontowanie ich na ścianie. To rozwiązanie ma wiele plusów. Oszczędza się przez nie przestrzeń, a ponadto pozwala ono na poprawę wystroju, szczególnie jeśli dobierze się soundbar o odpowiedniej kolorystyce. Wśród soundbarów, które można przymocować na ścianie, znajduje się Samsung HW-MS550.

W JAKIM CELU JEST WYKORZYSTYWANY PULSOKSYMETR

0
W JAKIM CELU JEST WYKORZYSTYWANY PULSOKSYMETR

Pulsoksymetry to urządzenia służące do monitorowania poziomu tlenu oraz tętna. Skupia się on na mierzeniu natlenienia krwi pacjenta. U osób zdrowych natlenienie krwi wynosi około 95%. Jeśli poziom tlenu spada, to wówczas bardzo szybko można to zauważyć na skórze pacjenta, na której zaczynają pojawiać się zsinienia. Pulsoksymetry są więc niezbędnym wyposażeniem osób mających problemy z saturacją.  Dzięki nim chorzy są w stanie monitorować na bieżąco swój stan zdrowia.

Jak działa pulsoksymetr?

Pulsoksymetr do badania wykorzystuje promieniowanie czerwone oraz podczerwone. Dzięki temu, że oba te promieniowania są wchłanianie przez erytrocyty, do urządzenia przepływa informacja o saturacji krwi. Pulsoksymetr zakłada się na palec. Urządzenie zacznie kontrolować parametry, a po zakończeniu badania na wyświetlaczu powinien pojawić się zapis poziomu saturacji (bywa określana skrótem Spo2) i pulsu. Urządzenie jest proste w obsłudze i bez problemu może korzystać z niego każdy. Jeśli chcesz kupić pulsoksymetr do użytku domowego, zwróć uwagę na to, czy posiada szeroki zakres rozmiarów palca. Przykładowo, duży zakres posiada m.in. pulsoksymetr OXY 300.

Pulsoksymetry to niezwykle precyzyjne urządzenia. Dzięki badaniu przy ich użyciu możemy mieć pewność, że faktycznie badanie zostało przeprowadzone prawidłowo. Pulsoksymetr ostrzega pacjenta, gdy saturacja spada już poniżej 94%, ponieważ nawet jednoprocentowy spadek dla człowieka może oznaczać niedotlenienie.

Kto powinien posiadać pulsoksymetr i z niego korzystać?

Urządzenie z całą pewnością przyda się osobom, które:

  • Cierpią na zaburzenia oddychania. Takie osoby mogą mieć lepsze i gorsze momenty; ważne jest jednak, by zawsze mieć pod ręką pulsoksymetr. To niewielkie urządzenie bez problemu można włożyć nawet do kieszeni czy do torebki i mieć zawsze przy sobie. Dzięki niemu szybko sprawdzisz poziom saturacji i będziesz wiedzieć, kiedy trzeba zareagować.
  • Chorują na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, w skrócie POChP. To schorzenie jest jedną z najczęstszych przyczyn zgonów na świecie, dlatego nie wolno go ignorować.
  • Mają problemy z chorobami układu oddechowego, w tym np. z ciężką astmą.
  • Mają stwierdzoną zmniejszoną saturację np. na skutek problemów z układem sercowo-naczyniowym
  • Dostały znieczulenie ogólne, a lekarz musi kontrolować stan ich zdrowia np. w czasie zabiegów czy operacji

Ponadto pulsoksymetr wykorzystuje się również u noworodków, choć u nich zwykle urządzenie zakłada się na stopę lub nadgarstek z uwagi na wielkość palców maluchów. Urządzenie pozwala też monitorować stan pacjenta pozostającego w śpiączce lub osoby ciężko chorej, która nie jest w stanie oddychać samodzielnie. Pulsoksymetrów używa się również do kontroli stanu zdrowia osób chorych przewlekle oraz osób starszych. Dodatkowo bywają one też stosowane u kobiet ciężarnych, gdy trzeba kontrolować saturację matki oraz płodu.

Co więcej, z pulsoksymetrów korzystają również sportowcy, a zwłaszcza alpiniści. Jak wiadomo, na dużych wysokościach saturacja zmniejsza się; pulsoksymetr pozwala alpilinstom kontrolować saturację na bieżąco. W momencie, gdy spada ona drastycznie, wspinacze otrzymują informację o tym, że muszą się wycofać, w przeciwnym razie może grozić im choroba wysokościowa, a nawet śmierć. Warto wiedzieć, że badania pulsoksymetrem w warunkach górskich wymagają szczególnej uwagi – jeśli założymy urządzenie na zimny palec, to badanie będzie zafałszowane, ponieważ w chłodnej kończynie krążenie krwi będzie mniejsze. W takiej sytuacji należy w pierwszej kolejności ogrzać dłoń, a dopiero później przystąpić do wykonywania badania. Co ciekawe, wpływ na zafałszowanie badania może mieć nie tylko zimno, ale też np. ciemne lakiery nałożone na paznokcie, przebywanie w otoczeniu podczerwieni, stosowanie niektórych medykamentów, jak i również zatrucie tlenkiem węgla. Warto więc pamiętać o tym, by badanie wykonywać w odpowiednich warunkach, na czystych dłoniach (najlepiej bez lakieru do paznokci) i w pokojowej temperaturze.

Autor: Pozycjoneria.pl. Artykuł powstał we współpracy z przedstawicielem firmy Kredos.

Jakie naleśniki jada się w Poznaniu?

Jakie naleśniki jada się w Poznaniu?

Moda na zdrowe żywienie najintensywniej rozwija się w dużych ośrodkach miejskich, w których łatwiej o znalezienie większej liczby chętnych na zdrową kuchnię. Choć naleśniki zwykle nie są zaliczane do kategorii zdrowego jedzenia, to jednak Poznań może zaoferować wiele ciekawych pomysłów na te klasyczne danie w niezwykle zdrowej, a przy tym wyjątkowo smacznej formie. Oczywiście trzeba pamiętać, że naleśniki nie należą do potraw niskokalorycznych, ale z odpowiedniego rodzaju farszem, mogą być daniem niezwykle zdrowym, pozytywnie wpływającym na nasz humor i potrzeby naszych organizmów. Na jakie naleśniki w Poznaniu warto zatem się skusić?

Poznańskie naleśniki z jabłkami

To doskonały pomysł, jeśli masz ochotę na słodką przekąskę pełną witamin i naturalnej świeżości gwarantowanej przez polskie jabłka. Naleśniki z jabłkowym nadzieniem to jedna z wyjątkowo smacznych odmian tej popularnej potrawy. Warto ich skosztować, odwiedzając Poznań. Oczywiście taką wersję naleśników można przygotować również samodzielnie. Najlepsze do ich przygotowania będą miękkie odmiany polskich, lekko kwaśnych jabłek, które przełamią smak tradycyjnego ciasta naleśnikowego. Świeże jabłka obieramy ze skórek, pozbawiamy gniazd nasiennych i ścieramy na tarce o grubych oczkach. Następie podgrzewamy je do momentu zmięknięcia. Przed nałożeniem na już upieczone placki, odlewamy z nich sok. Jeśli jabłka wydają się zbyt kwaśne, możemy lekko osłodzić je cukrem – wersja niepolecana dla osób, którym zależy na niskiej kaloryczności potraw.

Naleśniki wytrawne – ze szpinakiem

To niskokaloryczna wersja naleśników z Poznania, którą można zamówić w wielu lokalach specjalizujących się w serwowaniu zmodyfikowanych, zdrowych wersji dań kuchni polskiej. Być może tego typu naleśniki nie są zbyt popularne, ale odwiedzając Poznań, warto skosztować również tej ich wersji. Spotkać można się również z bardziej kaloryczną wersją tej potrawy, w której szpinak dodatkowo uzupełniony jest serem typu feta. Jeśli danie ma być zdrowe i niskokaloryczne, warto pozostać w wersji podstawowej, z samym szpinakiem.

Ze względu na wartości odżywcze szpinaku, takie naleśniki będą miały nie tylko niezwykle oryginalny smak, ale i mnóstwo korzystnych dla zdrowia właściwości. I choć Poznań być może nie kojarzy się ze szpinakiem, to jednak sam szpinak jest niezwykle istotnym elementem składowym zdrowej kuchni i warto wykorzystać z jego dobroczynne właściwości, łącząc go z klasycznymi potrawami kuchni polskiej. Szpinakowe naleśniki w Poznaniu to oryginalne danie, którego warto spróbować, by otworzyć się na nowe, oryginalne smaki.

Ból żołądka może wskazywać na wrzody

0
ból brzucha a wrzody

Ból żołądka, który odczuwasz jako palenie, palenie czy ssanie w żołądku, do którego czasami dochodzą skurcze żołądka sugeruje, iż jego etiologią jest dolegliwość wrzodowa żołądka. Jeśli ucisk żołądka pojawia się w godzinę do trzech po obiedzie czy zwiększa się po jedzeniu, a do tego wtórują mu sygnały niestrawności: zgaga, odbijanie, wymioty, a chociażby mdłości to diagnozę – wrzody żołądka– masz w zasadzie pewną. Ucisk żołądka po jedzeniu, liczne sygnały niestrawności, zgaga, odbijanie, wymioty, mdłości, to charakterystyczne sygnały wrzodów żołądka zwłaszcza, gdy pojawiają się sezonowo: wiosną oraz jesienią. Zgaga, promieniujący ucisk, wymiotowanie krwią – to wyłącznie pewne sygnały wrzodów żołądka. Badaniem potwierdzającym wrzody na żołądku jest gastroskopia, ale już wcześniej można zidentyfikować pierwsze objawy wrzodów żołądka. Dobra informacja jest taka, iż wrzody na żołądku można leczyć w domu. Wystarczy przestrzegać wskazań lekarza.

Wrzody żołądka – sygnały

Jakie choroby mogą informować o wrzodach żołądka? Sygnały dolegliwości wrzodowej żołądka zależą w wielkiej ilości od miejscowienia wrzodu i zaawansowania dolegliwości. We wrzodach żołądka symptomem bardzo ważnym jest zgaga, czyli odczucie pieczenia w przełyku związane z dużym uciskiem w nadbrzuszu. Ucisk powszechnie promieniuje – od pleców oraz prawego ramienia. Jakie sygnały powinny wzbudzić niepokój? Przede wszystkim długość utrzymywania się symptomów wrzodów żołądka – gdy ucisk brzucha oraz zgaga występują jeszcze przez parę dni czy tygodni, czas na konsultację u specjalisty, ponieważ możemy cierpieć na wrzody żołądka. W wypadku wrzodów żołądka symptomem potrafią być także ataki bólu, które pojawiają się już po spożyciu posiłku. Cierpiący na dolegliwość wrzodową żołądka skarżą się także na odczucie przesytu oraz pełności żołądka po jedzeniu. Wśród charakterystycznych symptomów wrzodów żołądka wymienia się również czerwone czy fusowate mdłości i czarne, smoliste stolce.

wrzody żołądka to istotny problem zdrowotny

Wrzody żołądka – leczenie

Chory żołądek wymaga leczenia. Podczas leczenia wrzodów żołądka dąży się do ich zagojenia oraz usunięcia elementów, mogących wywołać nawrót dolegliwości. Najistotniejsze jest dokładne usunięcie bakterii odpowiedzialnej za powstawanie wrzodów. W tym celu stosuje się antybiotyki. Także wykorzystuje się środki zmniejszające kwaśność w żołądku czy takie, które blokują funkcjonowanie histaminy na komórki wydzielające kwas. Rzadko podczas leczenia wrzodów żołądka dochodzi do zabiegu chirurgicznego. Aby wesprzeć leczenie farmakologiczne oraz sprawić, żeby sygnały wrzodów żołądka się nie pojawiły należy unikać elementów wywołujących dolegliwość. Należy zrezygnować z kawy oraz ostrych przypraw. Lepiej unikać lęku. Bezwzględnym nakazem jest rzucenie palenia. Przy wrzodach żołądka powszechnie poleca się picie mleka, natomiast jest to wyjście krótkotrwałe oraz pozorne. Mleko zmniejsza ucisk wyłącznie na chwilę. Poza tym powoduje wzmocnienie wytwórczości kwasu żołądkowego. W leczeniu wrzodów żołądka dieta odgrywa najistotniejszą funkcję. Dieta we wrzodach żołądka winna być zupełnie lekkostrawna. Z kuracji na wrzody żołądka powinny zniknąć artykuły pobudzające wydzielanie soków żołądkowych i błonnik.

Jak dokładnie przewidzieć termin owulacji

0
owulacja

Owulacja daje sygnały, na podstawie których można przewidzieć, gdy rozpocznie się jajeczkowanie. Do objawów owulacji należy m.in. wzmocnienie ilości śluzu szyjkowego i podniesienie temperatury ciała. U pewnych kobiet można zobaczyć dodatkowe, rzadziej występujące sygnały owulacji, np. plamienia czy bolesność piersi. Sprawdź, jak przewidzieć, gdy wykorzystuje się owulacja na podstawie sygnałów dawanych przez ciało.

Owulacja – ile trwa?

Tak naprawdę termin „owulacja” określa tylko sam moment wydostania się jajeczka z jajnika, a toż stanowi nie dłużej aniżeli 1 dzień. Jednak dłużej trwają dni płodne, czyli tenże okres, gdy jajeczko wędruje jajowodami do macicy a może przystąpić do zapłodnienia (pod warunkiem, że w tym czasie kobieta odbędzie niezabezpieczony kontakt z mężczyzną, a sperma dostanie się do jej dróg rodnych). Dni płodne wydaje się na czas obejmujący 4 dni przed owulacją i 5 dni po owulacji – łącznie 10 dni.

Owulacja – wyznaczanie metodą termiczną

Metoda termiczna wyznaczania terminu owulacji polega na normalnym mierzeniu ciepłoty ciała i zapisywaniu wyników na stronie obserwacji cyklu. Żeby pomiary były jak najdokładniejsze, należy przestrzegać kilku zasad:
temperaturę mierzymy systematycznie rano o tej samej porze (różnica nie może mieć więcej aniżeli 1 godzinę);
do mierzenia przystępujemy od razu po przebudzeniu, nie wstając wcześniej ani na chwilę z łóżka;
długość wypoczynku przed mierzeniem musi być co najmniej 3 godziny (więc po zarwanej nocy wyniki potrafią być niemiarodajne);
termometr umieszczamy zawsze w tym jednym miejscu (jama ustna, pachy, pochwa, odbytnica);
okres mierzenia temperatury pod pachą, w pochwie lub odbytnicy winien mieć minimum 5 minut, oraz w ustach 8 minut.
Otrzymany wynik nanosimy na okolicę obserwacji cyklu i na koniec miesiąca łączymy oznaczenia za pomocą linii będąc w tenże sposób wykres. Jeśli danemu pomiarowi towarzyszyły jakieś nieprzewidziane sygnały (np. dolegliwość, zmiana godziny mierzenia, a chociażby zmiana termometru), należy to zupełnie zapisać. Po sporządzeniu wykresu można dojść do interpretacji sukcesów:
w centralnej większości cyklu temperatura winna wynosić 36,6 stopni;
tuż przed owulacją zauważa się nieznaczny spadek ciepłoty o 0,2-0,3 poziomu (do 36,4 lub 36,3 stopni Celsjusza);

jak wyznaczyć termin owulacji

Testy owulacyjne

Metodą bardzo prostą w określeniu czasu owulacji jest badanie stężenia hormonu luteotropowego (LH) w moczu. Są do tego testy owulacyjne, jakie można kupić w aptece. Wzrost stężenia hormonu LH w moczu wskazuje, że w okresu najbliższych 36 godzin nastąpi owulacja. Jak przygotowuje się test owulacyjny? Należy nabyć opakowanie 5 testerów w formie paseczków. Potem w instrukcji należy sprawdzić, w który dzień cyklu winno odbyć się test – zależy to z długości cyklu miesięcznego. Wykrywanie owulacji ową formą polega na zamaczaniu przez inne 5 dni paseczków w pobranej próbce moczu. Nie powinien to być natomiast mocz poranny, ponieważ jego zagęszczenie może wpłynąć na zafałszowanie efekcie (badanie lepiej zrobić w czasie dnia, po godzinie 10). Pasek zanurza się na ok. 10 sekund w moczu do określonej granicy, potem wyjmuje, kładzie płasko i czeka 5 minut. Po tym czasie na testerze pojawiają się paski: 1 znaczy, że badanie zostało wykonane odpowiednio, jednak hormon LH nie jest tenże. 2 kreski to znak, że w moczu jest hormon luteinizujący, a jego natężenie zależy od intensywność koloru paska. Jeśli nie ma kresek, test został niewłaściwie wykonany lub produkt jest niejednoznaczny.

Spalacz tłuszczu

spalacz tłuszczu

Odchudzanie może być dość skomplikowane. Szczególnie, jeśli zmagamy się z problemami dotyczącymi metabolizmu. Skuteczne spalenie tłuszczu wymaga wtedy odpowiednio opracowanego plan. Nie jest to tak proste, jak u osób zdrowych. Najlepszym rozwiązaniem byłoby unormowanie stanu naszego organizmu. Wszelkie schorzenia negatywnie wpływają na jego pracę. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Szczególnie, jeśli zależy nam na szybkich rezultatach. W takim przypadku warto dodatkowo wspomagać naturalne procesy.

Spalacz tłuszczu sprawdzi się tu doskonale. Znacznie pobudzi metabolizm i przyśpieszy rozkład tkanki. Bardzo szybko zauważymy wyraźne rezultaty, które równocześnie będą trwałe. Dodatkowo należy jednak pamiętać, że potrzebna jest aktywność fizyczna. Tylko poprzez wprowadzenie treningów jesteśmy w stanie zapoczątkować proces chudnięcia. Pozwala to spalić zbędne kalorie i jeszcze bardziej pogłębić deficyt wprowadzane przez dietę. Z uwagi na to warto zadbać o odpowiednią ilość ruchu każdego dnia. Należy jednak pamiętać, że same ćwiczenia powinny być ułożone w odpowiedni sposób. Wszystko musi być dostosowane do stanu naszego organizmu oraz poziomu zaawansowania. Tylko wtedy mamy gwarancję, że bez problemu będziemy wykonywać prawidłowo poszczególne ruchy. Pomoże nam to uniknąć jakichkolwiek kontuzji i ewentualnych bólów. Mogłoby to negatywnie wpłynąć na sprawność. Istotne jest, aby cały proces utraty wagi był jak najbardziej zdrowy. Tylko wtedy ochronimy się przed licznymi dolegliwościami.

tabletki odchudzająceW kwestii diety warto zadbać o odpowiednie zbilansowanie. Dostarczenie niezbędnej ilości składników odżywczych jest bardzo ważne. Tylko w taki sposób zapewnimy odpowiednie warunki do przebiegu procesów metabolicznych. Dodatkowo nasze ciało potrzebuje także witamin i minerałów. Należy pilnować spożywanej ilości. Są zazwyczaj zawarte głównie w owocach i warzywach. Kontrolując skład diety unikniemy powstawania jakichkolwiek niedoborów, które mogłyby prowadzić nawet do rozwoju skomplikowanych chorób i dolegliwości.

Błonnik – co toż jest, również w czym można go znaleźć

0
błonnik

Podstawową rolą błonnika jest przyspieszenie oraz ułatwienie trawienia. Gdy masz problemy z wypróżnieniem, to iż Twoja dieta nie obfituje w tenże ważny element. Czym jest błonnik i w jakich artykułach szybko go odnaleźć? Błonnik roślinny, określany także włóknem pokarmowym, nie dostarcza ludzkiemu organizmowi ani witamin, ani mikroelementów, nie jest również trawiony. Błonnik, pokrywający wewnętrzne ściany roślin, znajduje się natomiast za konieczny element naszego codziennego jadłospisu. Nacisk włókna roślinnego na trawienie jest niezwykle wyraźny, poza tym chroni ono ludzkie ciało przed wieloma innymi kłopotami oraz chorobami.

Artykuły zawierające błonnik

W produktach spożywczych znajdziesz całe bogactwo substancji błonnikowych pochodzenia roślinnego. Oto pewne z nich:
•Celuloza – usuwa z jelit toksyny i uboczne artykuły przemiany materii, ograniczając kłopoty trawienne oraz przyrost masy ciała. Wspiera również profilaktykę nowotworu okrężnicy. Popularna w owocach, warzywach oraz zbożach.
•Lignina – działa podobnie jak celuloza, jednak też hamuje tworzeniu kamieni żółciowych oraz byciu nowotworów dolnego odcinka układu trawiennego. Zamknięta w zbożach oraz zdrewniałych częściach warzyw.
•Pektyny – pęcznieją w żołądku, dając odczucie sytości. Także zapewniają prawidłową florę bakteryjną w jelitach, obniżają stopień cholesterolu, zabezpieczają przed nowotworami oraz kamieniami żółciowymi. Wzmacniają także wytrzymałość całego organizmu. Ich bogactwo znajdziesz w owocach.
•Hemicelulozy – dzięki nim oczyścisz jelita, pozbędziesz się również zaparć oraz problemów trawiennych. Są w kaszach, otrębach oraz pieczywie pełnoziarnistym.

jak nie przesadzić z błonnikiem i dlaczego

Zbilansowana dieta zawierająca błonnik

Tylko zróżnicowana dieta wartościowa w błonnik roślinny zamknięty w życiu zapewni Ci zdrowie i dobre usposobienie! Systematycznie powinnaś zjadać 30-40 gramów włókna roślinnego. Artykuły możne w błonnik to przede wszystkim nasiona roślin strączkowych, warzywa, owoce (także suszone), artykuły pełnoziarniste, otręby oraz płatki owsiane. Włókno pokarmowe można przedawkować. Nie doprowadzisz do tego, gdy postawisz przede wszystkich na jego naturalną zawartość w spożywanym jedzeniu, czy wybierzesz gotowy błonnik pokarmowy, jaki w sklepach znajdziesz niejednokrotnie wśród płatków śniadaniowych. Pamiętaj, aby pić systematycznie od 8 do 10 szklanek wody. Włókno pokarmowe ogranicza wchłanianie płynów, a gdy wypijesz ich za mało, skutek że być odmienny od pożądanego. Zamiast polepszyć trawienie, możesz nabawić się zaparć. Gdy przyjmujesz środki, jak choćby te obniżające ciśnienie lub antykoncepcyjne, powinnaś odczekać z jedzeniem artykułów bogatych w błonnik chociażby 2 godziny od momentu ich zażycia. Co istotne, za wielka liczba włókna pokarmowego w codziennej diecie obniża wchłanianie ważnych mikroelementów, takich jak wapń, żelazo oraz cynk. Warto, abyś zadbała o zbilansowaną dietę bogatą we każde potrzebne elementy pokarmowe. Wyłącznie w tenże sposób zapewnisz sobie zdrowie i dobre usposobienie. Nieodłącznym elementem Twojego codziennego jadłospisu musi stawać się błonnik. Szukaj go w produktach spożywczych, gotowym błonniku czy w odpowiednich suplementach kuracji.

Zioła na sen – jakie wybrać

0
zioła na dobry sen

Rumianek, kozłek, melisa oraz różne naturalne herbatki na sen

Wykazują właściwości uspokajające, pomagają niwelować rozciągnięcie, a poza tym mają niezwykle przyjemny zapach – właśnie takie wartości sprawiają, iż pewne zioła zajmują się dużym zainteresowaniem wśród osób szukających dobrych leków, które zapewnią spokojny sen. Gdy zatem stresująca praca lub natłok codziennych obowiązków skutkują tym, iż jesteś kłopoty z ukojeniem nerwów a nie możesz przespać spokojnie całej nocy, możesz sięgnąć po proste leków. Na liście ziół ułatwiających zasypianie, które zajmują się największą popularnością, odnajdziemy pomiędzy innymi:

1. Rumianek

W lecznictwie to tylko rumianem jest jedną z najdłużej wykorzystywanych roślin oraz do dzisiaj zajmuje się opinią środka, które w żaden metoda nie zagraża ludzkiemu życiu. Nie wszystek jest tego świadomość, jednak rumianek wykazuje wiele pozytywnych właściwości. Przede wszystkim jest dobrym pomocnikiem w chorobach żołądkowych, schorzeniach dróg moczowych, jak jeszcze w schorzeniach na tle nerwowym, np. przy nerwicy, stanach lękowych i właśnie w wypadku bezsenności.

2. Melisa

Na melisie przeprowadzono przeróżnego rodzaju analizowania oraz pewne z nich pokazują, iż napar z racja tej rośliny ułatwia zasypianie, zmniejsza stopień stresu i wspiera redukcję zaburzeń przewodu pokarmowego na tle nerwowym. Poleca się jej wykorzystywanie i w związaniu z miętą.

3. Kozłek lekarski (waleriana)

Wśród ziół na sen kozłek lekarski uznany został za środek, który uczestniczy w grze ze stresem, potrafi uspokoić i przyśpieszyć zasypianie. Co więcej, dzięki niemu można chociażby wydłużyć okres snu w nocy, zatem można go użyć jako naturalny zamiennik preparatów nasennych.

Jakie zioła na sen będą najlepsze

4. Lawenda

Lawenda zasłynęła ze własnego wyjątkowego zapachu, który jest dzięki obecności w jej składzie olejków eterycznych. Już samo bycie w miejscu gdzie umieszczono lawendą, umożliwia się zrelaksować, więc również po olejki niezwykle chętnie sięgają producenci kosmetyków do kąpieli, a sporządzane z niej napary potrafią wykazywać funkcjonowanie przeciwlękowe oraz kojące.

5. Chmiel

Bez wątpienia chmiel kojarzy się części z nas z piwem, jednak wystarczy zasięgnąć trochę informacji, żeby dowiedzieć się, iż na targu jest on także dostępny w postaci suplementu z sokiem z szyszek chmielu i jako herbatka na sen. Pogląd odnośnie do uspokajającego działania chmielu uczy się z obserwacji jego zbieraczy, u których wykryto nadmierną senność i pełne zmęczenie. Jak do tej chwili funkcjonowanie chmielu w tym obszarze nie zostało jeszcze potwierdzone badaniami, a pomimo tego oraz tak kwalifikuje się do zajmujących się dużym zainteresowaniem leków, które stosują osoby zmagające się z wszystkiego rodzaju kłopotami ze snem. Nie wykluczone, iż w bliskiej przyszłości pojawią się kolejne doniesienia odnośnie do następnych roślin, które także wykażą funkcjonowanie w konfrontacji z bezsennością. Jak na razie naukowcy postanowili bliżej przyjrzeć się pieprzowi metystynowemu (Kava) – krzewowi, który spotkać można w czasie tropikalnym. Zajmuje się go do przygotowywania napoju o wartościach odprężających i rozleniwiających. Innym przypadkiem badanego środka jest męczennica cielista, która pomaga obniżyć stopień lęku, stany lękowe i umożliwia spokojne zasypianie.