poniedziałek, Lipiec 23, 2018

Ranking tabletek odchudzających

Jak dokładnie przewidzieć termin owulacji

0
owulacja

Owulacja daje sygnały, na podstawie których można przewidzieć, gdy rozpocznie się jajeczkowanie. Do objawów owulacji należy m.in. wzmocnienie ilości śluzu szyjkowego i podniesienie temperatury ciała. U pewnych kobiet można zobaczyć dodatkowe, rzadziej występujące sygnały owulacji, np. plamienia czy bolesność piersi. Sprawdź, jak przewidzieć, gdy wykorzystuje się owulacja na podstawie sygnałów dawanych przez ciało.

Owulacja – ile trwa?

Tak naprawdę termin „owulacja” określa tylko sam moment wydostania się jajeczka z jajnika, a toż stanowi nie dłużej aniżeli 1 dzień. Jednak dłużej trwają dni płodne, czyli tenże okres, gdy jajeczko wędruje jajowodami do macicy a może przystąpić do zapłodnienia (pod warunkiem, że w tym czasie kobieta odbędzie niezabezpieczony kontakt z mężczyzną, a sperma dostanie się do jej dróg rodnych). Dni płodne wydaje się na czas obejmujący 4 dni przed owulacją i 5 dni po owulacji – łącznie 10 dni.

Owulacja – wyznaczanie metodą termiczną

Metoda termiczna wyznaczania terminu owulacji polega na normalnym mierzeniu ciepłoty ciała i zapisywaniu wyników na stronie obserwacji cyklu. Żeby pomiary były jak najdokładniejsze, należy przestrzegać kilku zasad:
temperaturę mierzymy systematycznie rano o tej samej porze (różnica nie może mieć więcej aniżeli 1 godzinę);
do mierzenia przystępujemy od razu po przebudzeniu, nie wstając wcześniej ani na chwilę z łóżka;
długość wypoczynku przed mierzeniem musi być co najmniej 3 godziny (więc po zarwanej nocy wyniki potrafią być niemiarodajne);
termometr umieszczamy zawsze w tym jednym miejscu (jama ustna, pachy, pochwa, odbytnica);
okres mierzenia temperatury pod pachą, w pochwie lub odbytnicy winien mieć minimum 5 minut, oraz w ustach 8 minut.
Otrzymany wynik nanosimy na okolicę obserwacji cyklu i na koniec miesiąca łączymy oznaczenia za pomocą linii będąc w tenże sposób wykres. Jeśli danemu pomiarowi towarzyszyły jakieś nieprzewidziane sygnały (np. dolegliwość, zmiana godziny mierzenia, a chociażby zmiana termometru), należy to zupełnie zapisać. Po sporządzeniu wykresu można dojść do interpretacji sukcesów:
w centralnej większości cyklu temperatura winna wynosić 36,6 stopni;
tuż przed owulacją zauważa się nieznaczny spadek ciepłoty o 0,2-0,3 poziomu (do 36,4 lub 36,3 stopni Celsjusza);

jak wyznaczyć termin owulacji

Testy owulacyjne

Metodą bardzo prostą w określeniu czasu owulacji jest badanie stężenia hormonu luteotropowego (LH) w moczu. Są do tego testy owulacyjne, jakie można kupić w aptece. Wzrost stężenia hormonu LH w moczu wskazuje, że w okresu najbliższych 36 godzin nastąpi owulacja. Jak przygotowuje się test owulacyjny? Należy nabyć opakowanie 5 testerów w formie paseczków. Potem w instrukcji należy sprawdzić, w który dzień cyklu winno odbyć się test – zależy to z długości cyklu miesięcznego. Wykrywanie owulacji ową formą polega na zamaczaniu przez inne 5 dni paseczków w pobranej próbce moczu. Nie powinien to być natomiast mocz poranny, ponieważ jego zagęszczenie może wpłynąć na zafałszowanie efekcie (badanie lepiej zrobić w czasie dnia, po godzinie 10). Pasek zanurza się na ok. 10 sekund w moczu do określonej granicy, potem wyjmuje, kładzie płasko i czeka 5 minut. Po tym czasie na testerze pojawiają się paski: 1 znaczy, że badanie zostało wykonane odpowiednio, jednak hormon LH nie jest tenże. 2 kreski to znak, że w moczu jest hormon luteinizujący, a jego natężenie zależy od intensywność koloru paska. Jeśli nie ma kresek, test został niewłaściwie wykonany lub produkt jest niejednoznaczny.

Spalacz tłuszczu

spalacz tłuszczu

Odchudzanie może być dość skomplikowane. Szczególnie, jeśli zmagamy się z problemami dotyczącymi metabolizmu. Skuteczne spalenie tłuszczu wymaga wtedy odpowiednio opracowanego plan. Nie jest to tak proste, jak u osób zdrowych. Najlepszym rozwiązaniem byłoby unormowanie stanu naszego organizmu. Wszelkie schorzenia negatywnie wpływają na jego pracę. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Szczególnie, jeśli zależy nam na szybkich rezultatach. W takim przypadku warto dodatkowo wspomagać naturalne procesy.

Spalacz tłuszczu sprawdzi się tu doskonale. Znacznie pobudzi metabolizm i przyśpieszy rozkład tkanki. Bardzo szybko zauważymy wyraźne rezultaty, które równocześnie będą trwałe. Dodatkowo należy jednak pamiętać, że potrzebna jest aktywność fizyczna. Tylko poprzez wprowadzenie treningów jesteśmy w stanie zapoczątkować proces chudnięcia. Pozwala to spalić zbędne kalorie i jeszcze bardziej pogłębić deficyt wprowadzane przez dietę. Z uwagi na to warto zadbać o odpowiednią ilość ruchu każdego dnia. Należy jednak pamiętać, że same ćwiczenia powinny być ułożone w odpowiedni sposób. Wszystko musi być dostosowane do stanu naszego organizmu oraz poziomu zaawansowania. Tylko wtedy mamy gwarancję, że bez problemu będziemy wykonywać prawidłowo poszczególne ruchy. Pomoże nam to uniknąć jakichkolwiek kontuzji i ewentualnych bólów. Mogłoby to negatywnie wpłynąć na sprawność. Istotne jest, aby cały proces utraty wagi był jak najbardziej zdrowy. Tylko wtedy ochronimy się przed licznymi dolegliwościami.

tabletki odchudzająceW kwestii diety warto zadbać o odpowiednie zbilansowanie. Dostarczenie niezbędnej ilości składników odżywczych jest bardzo ważne. Tylko w taki sposób zapewnimy odpowiednie warunki do przebiegu procesów metabolicznych. Dodatkowo nasze ciało potrzebuje także witamin i minerałów. Należy pilnować spożywanej ilości. Są zazwyczaj zawarte głównie w owocach i warzywach. Kontrolując skład diety unikniemy powstawania jakichkolwiek niedoborów, które mogłyby prowadzić nawet do rozwoju skomplikowanych chorób i dolegliwości.

Błonnik – co toż jest, również w czym można go znaleźć

0
błonnik

Podstawową rolą błonnika jest przyspieszenie oraz ułatwienie trawienia. Gdy masz problemy z wypróżnieniem, to iż Twoja dieta nie obfituje w tenże ważny element. Czym jest błonnik i w jakich artykułach szybko go odnaleźć? Błonnik roślinny, określany także włóknem pokarmowym, nie dostarcza ludzkiemu organizmowi ani witamin, ani mikroelementów, nie jest również trawiony. Błonnik, pokrywający wewnętrzne ściany roślin, znajduje się natomiast za konieczny element naszego codziennego jadłospisu. Nacisk włókna roślinnego na trawienie jest niezwykle wyraźny, poza tym chroni ono ludzkie ciało przed wieloma innymi kłopotami oraz chorobami.

Artykuły zawierające błonnik

W produktach spożywczych znajdziesz całe bogactwo substancji błonnikowych pochodzenia roślinnego. Oto pewne z nich:
•Celuloza – usuwa z jelit toksyny i uboczne artykuły przemiany materii, ograniczając kłopoty trawienne oraz przyrost masy ciała. Wspiera również profilaktykę nowotworu okrężnicy. Popularna w owocach, warzywach oraz zbożach.
•Lignina – działa podobnie jak celuloza, jednak też hamuje tworzeniu kamieni żółciowych oraz byciu nowotworów dolnego odcinka układu trawiennego. Zamknięta w zbożach oraz zdrewniałych częściach warzyw.
•Pektyny – pęcznieją w żołądku, dając odczucie sytości. Także zapewniają prawidłową florę bakteryjną w jelitach, obniżają stopień cholesterolu, zabezpieczają przed nowotworami oraz kamieniami żółciowymi. Wzmacniają także wytrzymałość całego organizmu. Ich bogactwo znajdziesz w owocach.
•Hemicelulozy – dzięki nim oczyścisz jelita, pozbędziesz się również zaparć oraz problemów trawiennych. Są w kaszach, otrębach oraz pieczywie pełnoziarnistym.

jak nie przesadzić z błonnikiem i dlaczego

Zbilansowana dieta zawierająca błonnik

Tylko zróżnicowana dieta wartościowa w błonnik roślinny zamknięty w życiu zapewni Ci zdrowie i dobre usposobienie! Systematycznie powinnaś zjadać 30-40 gramów włókna roślinnego. Artykuły możne w błonnik to przede wszystkim nasiona roślin strączkowych, warzywa, owoce (także suszone), artykuły pełnoziarniste, otręby oraz płatki owsiane. Włókno pokarmowe można przedawkować. Nie doprowadzisz do tego, gdy postawisz przede wszystkich na jego naturalną zawartość w spożywanym jedzeniu, czy wybierzesz gotowy błonnik pokarmowy, jaki w sklepach znajdziesz niejednokrotnie wśród płatków śniadaniowych. Pamiętaj, aby pić systematycznie od 8 do 10 szklanek wody. Włókno pokarmowe ogranicza wchłanianie płynów, a gdy wypijesz ich za mało, skutek że być odmienny od pożądanego. Zamiast polepszyć trawienie, możesz nabawić się zaparć. Gdy przyjmujesz środki, jak choćby te obniżające ciśnienie lub antykoncepcyjne, powinnaś odczekać z jedzeniem artykułów bogatych w błonnik chociażby 2 godziny od momentu ich zażycia. Co istotne, za wielka liczba włókna pokarmowego w codziennej diecie obniża wchłanianie ważnych mikroelementów, takich jak wapń, żelazo oraz cynk. Warto, abyś zadbała o zbilansowaną dietę bogatą we każde potrzebne elementy pokarmowe. Wyłącznie w tenże sposób zapewnisz sobie zdrowie i dobre usposobienie. Nieodłącznym elementem Twojego codziennego jadłospisu musi stawać się błonnik. Szukaj go w produktach spożywczych, gotowym błonniku czy w odpowiednich suplementach kuracji.

Zioła na sen – jakie wybrać

0
zioła na dobry sen

Rumianek, kozłek, melisa oraz różne naturalne herbatki na sen

Wykazują właściwości uspokajające, pomagają niwelować rozciągnięcie, a poza tym mają niezwykle przyjemny zapach – właśnie takie wartości sprawiają, iż pewne zioła zajmują się dużym zainteresowaniem wśród osób szukających dobrych leków, które zapewnią spokojny sen. Gdy zatem stresująca praca lub natłok codziennych obowiązków skutkują tym, iż jesteś kłopoty z ukojeniem nerwów a nie możesz przespać spokojnie całej nocy, możesz sięgnąć po proste leków. Na liście ziół ułatwiających zasypianie, które zajmują się największą popularnością, odnajdziemy pomiędzy innymi:

1. Rumianek

W lecznictwie to tylko rumianem jest jedną z najdłużej wykorzystywanych roślin oraz do dzisiaj zajmuje się opinią środka, które w żaden metoda nie zagraża ludzkiemu życiu. Nie wszystek jest tego świadomość, jednak rumianek wykazuje wiele pozytywnych właściwości. Przede wszystkim jest dobrym pomocnikiem w chorobach żołądkowych, schorzeniach dróg moczowych, jak jeszcze w schorzeniach na tle nerwowym, np. przy nerwicy, stanach lękowych i właśnie w wypadku bezsenności.

2. Melisa

Na melisie przeprowadzono przeróżnego rodzaju analizowania oraz pewne z nich pokazują, iż napar z racja tej rośliny ułatwia zasypianie, zmniejsza stopień stresu i wspiera redukcję zaburzeń przewodu pokarmowego na tle nerwowym. Poleca się jej wykorzystywanie i w związaniu z miętą.

3. Kozłek lekarski (waleriana)

Wśród ziół na sen kozłek lekarski uznany został za środek, który uczestniczy w grze ze stresem, potrafi uspokoić i przyśpieszyć zasypianie. Co więcej, dzięki niemu można chociażby wydłużyć okres snu w nocy, zatem można go użyć jako naturalny zamiennik preparatów nasennych.

Jakie zioła na sen będą najlepsze

4. Lawenda

Lawenda zasłynęła ze własnego wyjątkowego zapachu, który jest dzięki obecności w jej składzie olejków eterycznych. Już samo bycie w miejscu gdzie umieszczono lawendą, umożliwia się zrelaksować, więc również po olejki niezwykle chętnie sięgają producenci kosmetyków do kąpieli, a sporządzane z niej napary potrafią wykazywać funkcjonowanie przeciwlękowe oraz kojące.

5. Chmiel

Bez wątpienia chmiel kojarzy się części z nas z piwem, jednak wystarczy zasięgnąć trochę informacji, żeby dowiedzieć się, iż na targu jest on także dostępny w postaci suplementu z sokiem z szyszek chmielu i jako herbatka na sen. Pogląd odnośnie do uspokajającego działania chmielu uczy się z obserwacji jego zbieraczy, u których wykryto nadmierną senność i pełne zmęczenie. Jak do tej chwili funkcjonowanie chmielu w tym obszarze nie zostało jeszcze potwierdzone badaniami, a pomimo tego oraz tak kwalifikuje się do zajmujących się dużym zainteresowaniem leków, które stosują osoby zmagające się z wszystkiego rodzaju kłopotami ze snem. Nie wykluczone, iż w bliskiej przyszłości pojawią się kolejne doniesienia odnośnie do następnych roślin, które także wykażą funkcjonowanie w konfrontacji z bezsennością. Jak na razie naukowcy postanowili bliżej przyjrzeć się pieprzowi metystynowemu (Kava) – krzewowi, który spotkać można w czasie tropikalnym. Zajmuje się go do przygotowywania napoju o wartościach odprężających i rozleniwiających. Innym przypadkiem badanego środka jest męczennica cielista, która pomaga obniżyć stopień lęku, stany lękowe i umożliwia spokojne zasypianie.

Jak poradzić sobie z trądzikiem po okresie dojrzewania?

0

Trądzik, choroba skóry objawiająca się przede wszystkim pojawianiem się wyprysków, nie jest niestety zarezerwowana tylko dla wieku młodzieńczego. Coraz więcej osób zauważa u siebie takie objawy i dotyczy to nie tylko trzydziestolatków, ale też osób starszych. Walka z trądzikiem w tym wieku może być jeszcze trudniejsza niż wówczas, gdy miało się „naście” lat.

Dieta a ryzyko miażdżycy

Miażdżyca jest jedną z najczęstszych przyczyn chorób układu krążenia. Chociaż bywa często lekceważona, może doprowadzić do amputacji kończyn, zawału lub udaru mózgu, stanowi więc bezpośrednie zagrożenie dla naszego życia. Nie jesteśmy jednak skazani na bierne przyglądanie się rozwojowi choroby. Olbrzymie znaczenie odgrywa przede wszystkim nasza dieta i styl życia.

Cholesterol a miażdżyca tętnic

Największym wrogiem osób cierpiących na schorzenia układu krążenia jest cholesterol. Ścianki zdrowych naczyń krwionośnych są elastyczne i gładkie, dzięki czemu mogą doprowadzać krew do wszystkich narządów organizmu. Cząsteczki cholesterolu mają jednak tendencje do łączenia się ze sobą i tworzenia tak zwanych blaszek miażdżycowych – te odkładają się na powierzchni naczyń krwionośnych, doprowadzają do zmniejszenia przepływu, usztywniania i ich stopniowego niszczenia. Najczęściej uderzają w najważniejsze arterie w ludzkim organizmie – odpowiedzialne za ukrwienie serca i mózgu tętnice wieńcowe i szyjne oraz tętnice doprowadzające krew do nóg. Cholesterol jest więc cichym zabójcą – możemy nie zauważać negatywnych objawów jego podwyższonego poziomu i lekceważyć pierwsze symptomy miażdżycy, w niedługim czasie te mogą się jednak rozwinąć i stać się śmiertelnym zagrożeniem dla chorego. Powodem do niepokoju powinno być przyspieszone męczenie się, ból nóg i zadyszka. Zwykle towarzyszą im także problemy z koncentracją i złe samopoczucie.

Profilaktyka i leczenie – dieta miażdżycowa

Jak zwykle najważniejsza jest profilaktyka. Wbrew pozorom choroby układu krążenia dotyczą nie tylko osób starszych – coraz częściej zapadają na nie nawet nastolatkowie. Kluczem do pokonania miażdżycy jest monitorowanie stanu organizmu. Po zaobserwowaniu niepokojących objawów warto jak najszybciej zwrócić się po profesjonalną pomoc. W poradni kardiologicznej dla dzieci i dorosłych uzyskamy fachową informację dotyczącą dalszego leczenia i koniecznych zmian w naszym stylu życia. Olbrzymi wpływ na poziom cholesterolu, a więc również rozwój miażdżycy, ma przede wszystkim dieta.  Jadłospis powinien opierać się na produktach niskotłuszczowych, jednocześnie należy dążyć do redukcji masy ciała. Nadwaga obciąża nie tylko nasze stawy, ale wpływa także katastrofalnie na stan układu krążenia. Dieta miażdżycowa wiąże się z koniecznością rezygnacji z palenia tytoniu oraz spożywania nadmiernych ilości alkoholu. Jej podstawą są duże ilości owoców i warzyw. Organizmowi należy dostarczać także naturalne tłuszcze roślinne oraz kwasy tłuszczowe, obecne w mięsie ryb. Konieczna jest zmiana sposobu przyrządzania potraw. Zamiast pieczenia i smażenia potrawy należy gotować, gotować na parze lub dusić na wolnym ogniu.

Kulinarne zamienniki dla osób zagrożonych miażdżycą

Pozorna restrykcyjność diety miażdżycowej nie oznacza wcale, że musi być niesmaczna. Wystarczy znaleźć odpowiednie zamienniki, które jednocześnie zapewnią organizmowi niezbędne składniki odżywcze, zaspokoją nasze kulinarne potrzeby, i będą zdrowe dla serca.

  • Zamiast czerwonego mięsa możemy jeść chudy drób, mięso z królika i cielęcinę. Podobna zależność obowiązuje w przypadku wędlin.
  • Znakomitym zamiennikiem masła będzie z kolei margaryna roślinna.
  • W większości zastosowań na miejscu śmietany sprawdzi się jogurt naturalny.
  • Na poziom cholesterolu świetnie wpływa mięso ryb – warto jednak wybierać te mniej tłuste (dorsza, łososia morskiego, sandacza).
  • Świetnym uzupełnieniem diety będą produkty zbożowe – wybierajmy jednak ciemne pieczywo i

Coś dla ciała, coś dla duszy

Ciągłe zmęczenie, brak snu i niepuszczający nas stres sprawiają, że nie mamy energii i zapału do życia. Do tego dochodzi nieodpowiednia dieta, słabe nowodnienienie. To powoduje, że męczą nas zwykłe, codzienne czynności. Co zrobić by w tym wirze obowiązków znaleźć czas dla siebie kogoś bliskiego. Jak sprawdzić, by nasze ciało i umysł odpoczęło, zrelaksowało się i nabrało chęci do życia?

Pięknie pachnący mężczyzna

0

Na co zazwyczaj zwracamy uwagę kiedy poznajemy mężczyznę? Na to, czy jest zadbany, czy jest schludnie ubrany, czy ma czyste buty i dłonie, na sposób, w jaki się wysławia, w jaki sposób nas traktuje. Ale nasze zmysły, a w szczególności zmysł powonienia także przesyła do mózgu ważne informacje. Jeśli mężczyzna brzydko pachnie, jest niedomyty, czuć od niego pot, to najprawdopodobniej nie wykażemy nim zainteresowania. A jeśli wyuczamy od niego perfumy męskie o miłym dla nas zapachu, na pewno będziemy chciały nawiązać bliższą znajomość.

Co takiego mają w sobie perfumy męskie, że czując je w powietrzu kobiety stają się bardziej zalotne? Osoby kreujące perfumy męskie lub damskie mają za zadanie taki dobór składników, aby powstała z nich kompozycja była ujmująca, męska, zapadająca w pamięć. Niektórym osobom może przywodzić na myśl różne wspomnienia, jeśli będą one pozytywne, tym chętniej kupimy takie perfumy.

Perfumy męskie to także jeden z najczęściej kupowanych produktów na prezent dla mężczyzn w naszym życiu- dla taty pod choinkę, dla ukochanego w walentynki, dla brata na jego urodziny. Zazwyczaj najpierw, przed dokonaniem zakupu udajemy się do drogerii, wąchamy kilka egzemplarzy, słuchamy podpowiedzi ekspedientek i dokonujemy wyboru. Niektóre kobiety wolą kupować perfumy męskie online, gdyż niejednokrotnie ich cena w Internecie będzie znacznie niższa, niż w najbardziej znanych drogeriach na terenie dużych centrów handlowych.

Czy warto tak ryzykować? Jeśli kupujemy ze sprawdzonego miejsca, które ma wiele pozytywnych opinii, oczywiście możemy kupić perfumy męskie lub damskie online. Nie warto jednak ryzykować zakupu bardzo drogich, ekskluzywnych perfum w sieci, jeśli firma je sprzedająca jest krótko na rynku, brakuje jakichkolwiek opinii na jej temat, a kontakt ze sprzedającym jest utrudniony lub wręcz niemożliwy.

Na szczęście w sieci znajdziemy wiele znanych drogerii internetowych, a wiec zaufanych sprzedawców, u których nie musimy się martwić o udane zakupy. A na pewno flakon pięknych, męskich perfum zadowoli naszego mężczyznę.

Więcej zakupowych inspiracji szukaj na https://www.brasty.pl/

Pielęgnacja skóry atopowej u dorosłych

0
sucha skóra atopowa

Atopowe zapalenie skóry (AZS), jest to skaza białkowa. Jest ona przewlekłą zapalną chorobą skóry. Schorzenie towarzyszy także innym chorobom atopowym na przykład: katar sienny, astma oskrzelowa, alergiczne zapalenie spojówek. Atopowe zapalenie skóry rozwija się sporadycznie występuje u osób dorosłych. Według danych szacunkowych atopowe zapalenie skóry dotyka 10-15% populacji.

Pierwsze objawy …

U dorosłych pacjentów  z atopowym zapaleniem skóry, zazwyczaj obecne są zmiany skórne w zgięciach łokciowych i kolanowych i u nasady szyi. Zmiany takie mogą pokrywać również większą część ciała. Są to najczęściej nadżerki, przeczosy, krwiste strupy, nacieki zapalne , a także zmiany na paznokciach. Chora skóra może  na przykład intensywnie łuszczyć się, a zmiany mogą ulegać zakażeniom bakteryjnym i grzybiczym. Jeśli ktoś ma AZS od lat, to wtedy niektóre fragmenty skóry mogą być grubsze i ciemniejsze. Czasem zdarza się, że jaśniejsze niż reszta skóry. Zgrubiała skóra może swędzieć przez cały czas. Dorośli w większym stopniu narażeni na silne wysuszenie skóry, podrażnienia skóry, egzemę na dłoniach i problemy ze wzrokiem. Czynnikami, które mogą pogorszyć stan skóry, są: alergeny, na przykład roztocza albo sierść zwierząt, drażniące mydła lub detergenty, zmiany pogodowe, stres, reakcje alergiczne na niektóre pokarmy, jak jajka, orzeszki ziemne, pszenicę, mleko, ryby, produkty sojowe, infekcje skórne.

pielęgnacja suchej skóry atopowej co potrzebne

Działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne

Aby złagodzić swędzenie skóry oraz zmiany skórne spowodowane atopowym zapaleniem skóry, warto zmienić nasz dotychczasowy styl życia. Warto jest więc zastosować się do następujących wskazówek:

*należy ustalić czynniki nasilające stan zapalny, następnie ich unikać

*należy stosować kremy i maści przeznaczone dla osób z AZS.

*jeśli nie możemy powstrzymać się od drapania zmian skórnych, należy obciąć krótko paznokcie i nakładać na dłonie cienkie bawełniane rękawiczki.

*możemy przykładać do skóry chłodne okłady.

*należy regularnie brać ciepłą kąpiel z dodatkiem sody oczyszczonej.

* powinniśmy zrezygnować z perfumowanych mydeł i perfum.

* należy nawilżać skórę po umyciu, jeszcze zanim całkowicie wyschnie.

* powinniśmy umieścić w sypialni nawilżacz powietrza, ponieważ suche powietrze może podrażniać skórę i nasilać swędzenie.

*nośmy cienkie, bawełniane ubrania.

*nakładajmy ubrania stosownie do warunków pogodowych – zbyt ciepły ubiór powoduje nadmierne pocenie się i może pogarszać objawy AZS

Pacjenci z AZS leczeni są na różne sposoby, podawane są leki przeciwzapalne i przeciwhistaminowe, zalecane są mokre opatrunki, nowoczesne emolienty, glikokortykosteroidy. Dane wykazują jednak, że 10-40% pacjentów zmaga się z chorobą przez całe życie.

Osteopest plamisty mielony – cud natury

Osteopest plamisty mielony to roślina z gatunku astrowatych, jest ceniona głównie za działanie antyhepatotoksyczne – chroni ona wątrobę przed działaniem niekorzystnych czynników. Wszystko to dzieje się dzięki zawartej w osteopeście sylimarynie, ma ona bowiem działanie stabilizujące błony śluzowe, a tym samym chroni wątrobę przed uszkodzeniem.

Właściwości lecznicze  ostropestu

Jak już zostało wspomniane na początku, osteopest plamisty mielony przede wszystkim wspomaga pracę wątroby i chroni ją przed uszkodzeniami. Stosuje się go po zatruciach toksycznych, aby poprawić kondycję wątroby oraz uchronić ją przed negatywnym działaniem toksyn, przykładem takiej terapii jest choroba alkoholowa, w której zastosowanie osteopestu przyśpiesza eliminację alkoholowych toksyn z organizmu oraz przyspiesza regenerację zniszczonych komórek wątrobowych. Zapobiega on wielu chorobom wątroby – marskości, stłuszczeniu, ostremu stłuszczeniu u kobiet będących w ciąży, wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B i C. Dzięki swojemu działaniu stosowany jest również celem poprawy formy wątroby podczas intensywnej farmakoterapi.

Osteopest plamisty mielony Zielona Esencja posiada właściwości normujące parametry aspatów i alatów, które odzwierciedlają kondycję wątroby, jego działaniem jest także zmniejszenie stężenia bilirubiny we krwi.  Wykazuje on ponadto działanie przeciwnowotworowe, gdyż hamuje podział komórek nowotworowych oraz przeciwzapalnie – zapobiega przewlekłemu zapaleniu wątroby, powodowanemu przez np. złą dietę. Innymi zaletami tej rośliny jest obniżanie poziomu cholesterolu we krwi, zapobieganie wytrącaniu się blaszek miażdżycowych. Osteopest plamisty mielony stosuje się w leczeniu kamicy żółciowej, przy problemach z woreczkiem żółciowym, wykazuje również działanie łagodzące objawy zgagi, wzdęć i choroby lokomocyjnej. Wykorzystywany jest przy migrenowych bólach głowy, krwawieniach z nosa, jelita grubego, dróg rodnych, zaleca się go kobietom cierpiącym na endometriozę.

Stosowanie ostropestu mielonego

Osteopest plamisty mielony należy spożywać w postaci naparu – raz dziennie, dwie łyżeczki preparatu. Można dodać go do ciepłej herbaty, w takiej samej dawce – dwóch łyżeczek. Osteopest powinno się spożywać co najmniej miesiąc, pierwsze efekty działania są widoczne po około dwóch tygodniach.

Skutki uboczne

Jeżeli osteopest stosowany jest zgodnie z zaleceniami nie powoduje on skutków ubocznych. W sporadycznych przypadkach obserwuje się zaburzenia żołądkowo-jelitowe.