Zapalenie pochwy – częsta kobieca dolegliwość

Okres wakacyjny to nie tylko czas beztroskiej zabawy, wypoczynku i wyjazdów, ale również taki, w którym kobiety najczęściej łapią różne infekcje intymne, a szczególnie zapalenia pochwy. Jak się przed nimi bronić? Co zrobić, jeśli nagle zauważymy niepokojące objawy, a nie mamy możliwości udać się do lekarza?

Manicure akrylowy – niezawodny sposób na efektowne paznokcie

0

Manicure akrylowy jest jedną z częściej wykonywanych metod stylizacji paznokci. Ma on wiele zalet, choć można usłyszeć również o jego mankamentach. Należy zdawać sobie sprawę, że ten rodzaj manicure powinien być wykonywany przez profesjonalistę. Jeżeli naszymi paznokciami zajmie się profesjonalna manicurzystka, z całą pewnością będziemy zadowolone z efektów.

Zabiegi medycyny estetycznej

0

Medycyna estetyczna to bardzo specyficzna dziedzina medycyny. Po pierwsze jest uznawana za najmłodszą ze wszystkich, pojawiła się bowiem w latach 70. XX wieku. Po drugie działania podejmowane w jej zakresie nie mają na celu leczenia, ale poprawę jakości życia.

Jak uzupełnić niedobór enzymów trawiennych?

Enzymy trawienne to substancje, których celem jest prawidłowe przetrawienie pokarmu w przewodzie pokarmowym, dzięki czemu substancje odżywcze wchłaniane są przez organizm. Ich niedobór może powodować szereg negatywnych konsekwencji. Czym objawia się niedobór enzymów trawiennych i jak go uzupełnić?

Lakierowanie zębów – 5 powodów, dla których warto poddać się temu zabiegowi

Lepiej zapobiegać niż leczyć? Oczywiście! Odpowiednia higiena jamy ustnej może znacznie ograniczyć powstawanie próchnicy. Codzienne szczotkowanie i płukanie zębów, używanie nici dentystycznych oraz zdrowe odżywianie często nie są jednak wystarczające, dlatego właśnie warto poddawać się zabiegom fluoryzacji w postaci lakierowanie zębów. Samo zapewnienie nie wystarcza? Oto 5 powodów, które przemawiają za poddawaniem się temu zabiegowi regularnie.

Szkoła Psychoterapii Psychodynamicznej – teoria i praktyka nowoczesnej psychoterapii

0

Powstałe blisko 20 lat temu Krakowskie Centrum Psychodynamiczne jest organizacją, która jednoczy najwybitniejszych rodzimych przedstawicieli, tworzących standardy profesjonalnej psychoterapii. Prowadzi też wysoko cenioną działalność dydaktyczną, organizując między innymi specjalistyczne szkolenia.

Dieta dla cukrzyków. Poznaj Diben Drink!

Cukrzyca objawia się na różne sposoby: ogólne osłabienie organizmu może łączyć się ze zwiększonym łaknieniem, z nadmiernym pragnieniem, z problemami ze wzrokiem czy stanem skóry. Leczenie trwa niejednokrotnie całe życie – a równie ważna jest właściwa dieta.

Co zamiast fitnessu?

0

Ostatnimi czasy dużo mówi się o tym, że aby być fit trzeba coś trenować lub ćwiczyć. Z tego też powodu kluby fitness w Warszawie pękają w szwach i aby udało się zapisać na jakieś sensowne zajęcia, trzeba często rezerwować miejsca z tygodniowym wyprzedzeniem. Dużą popularnością cieszą się także zajęcia z cross-fitu, z pole dance czy tradycyjne aerobiki i pilatesy. Branża fitness w Warszawie (choć stolica nie jest akurat wyjątkiem na skalę kraju), wychodzi naprzeciw swoim klientom i wymyśla coraz to nowsze formy zajęć. Robią to po to, aby przyciągnąć do siebie jak największą rzeszę zapalonych amatorów zdrowego stylu życia i smukłej sylwetki. Wspólnym mianownikiem wszystkich tych form ćwiczeń jest jedno – koszty. Z tego względu nie każdy może sobie na to pozwolić. Nawet pomimo tego, że ceny karnetów od kilku lat systematycznie spadają.

Rozdwajające się paznokcie – problem wielu ludzi

Piękne i zadbane paznokcie to marzenie nie wielu pań. Niestety nie poświęcanie im odpowiedniej uwagi wtedy, gdy najbardziej tego potrzebują może skutkować pogorszeniem ich stanu, co prowadzi do zmiany zabarwienia płytki czy nawet rozdwajania się paznokci. Jeśli Twoje paznokcie wołają o pomoc to musisz na chwilę zrezygnować z wykonywania najbardziej wyszukanych zdobień, kosztem zaoferowania im tego, czego od Ciebie oczekują. Zlokalizuj przyczynę problemu i znajdź dla niej rozwiązanie. Możesz być pewna, że Twoje paznokcie odwdzięczą Ci się doskonałym stanem i nienagannym wyglądem.

Przyczyny rozdwajania się płytki

W pierwszej kolejności musisz sprawdzić, gdzie tkwi problem. Rozdwajanie się paznokci to zazwyczaj uszkodzenia w strukturze kreatyny, która jak każdy z nas wie – jest głównym budulcem paznokci. Jak nietrudno się domyślić, główną przyczyną problemu jest najczęściej zła dieta, przez co organizmowi brakuje niezbędnych mu witamin i minerałów. Równie dobrze rozdwajanie się płytki paznokcia może powodować nieodpowiednia pielęgnacja lub systematyczne bliskie spotkania z różnego rodzaju środkami chemicznymi. Pamiętaj, że zawsze w momencie gdy używasz detergentów powinnaś mieć na dłoniach rękawiczki, które ochronią je przed szkodliwymi substancjami, jakie są w nich zawarte. Problemy z płytką mogą przysporzyć również choroby, takie jak dna moczanowa lub schorzenia układu krążenia, jednak są to niezwykle rzadkie przypadki, które dotyczą niewielkiej części społeczeństwa.

Jak temu przeciwdziałać?

Nie możemy pozostać obojętni wobec tego, że nasze paznokcie wołają o pomoc. Trzeba podjąć odpowiednie środki, aby całkowicie pozbyć się problemu. Rozdwajające się paznokcie to problem wielu z nas, dlatego z całą pewnością nie trzeba się go wstydzić.

Zacznij od zmiany diety. Dostarcz organizmowi odpowiednio duże pokłady witaminy E, A i C, a także witamin z grupy B i pożądanych przez niego minerałów. Co jeść, aby nasze paznokcie lepiej wyglądały? Przede wszystkim marchewkę, wątróbkę wieprzową, pełnoziarniste pieczywo, jaja, a także ser biały i nabiał. Nie unikaj także warzyw strączkowych, porzeczek, kapusty czy pomidorów.

I pamiętaj: jesteś tym co jesz. Wszystko co trafia na Twój talerz wpływa na wygląd skóry, włosów i paznokci, a także całego ciała. Zwracaj uwagę na to jak się odżywiasz, gdyż złą dietą możesz wyrządzić sobie ogromną krzywdę, której skutki będą trudne do usunięcia.

Dom spokojnej starości

0
Dom spokojnej starości

Bez wątpienia trzeba przyznać, że domów spokojnej starości jest w Polsce już coraz więcej. Cieszą się one niesłabnącym zainteresowaniem, jednak wybór odpowiedniego nie jest taki prosty. Tego typu placówek przybywa z roku na rok, nie wszystkie jednak wyglądają mocno zachęcająco. Jeśli chcemy wybrać ten najbardziej odpowiedni dom spokojnej starości, to należy spędzić sporo czasu przy komputerze. Musimy przeglądać strony internetowe, a także wybierać te punkty, które podobają się nam najbardziej. Możemy nawet skusić się na małą wycieczkę, żeby na własne oczy zobaczyć taki dom seniora. Wart polecenia jest Całodobowy Dom Opieki Husaria, gdzie znajdziemy pokoje 1 lub 2-osobowe wraz z łazienkami z pełnym węzłem sanitarny oraz wszelkimi udogodnieniami. Jeśli stawiamy na pobyt w pokoju 1-osobowym, to poniesiemy koszt rzędu 3400 zł, natomiast 2-osobowy pokój to już tylko 2600 zł.

Mamy tutaj dostęp do wszelkiego typu usług medycznych. Dzięki stałej opiece lekarza rodzinnego nie musimy się o nic martwić. Poza tym, jeśli pojawi się taka konieczność, zapewniony jest dowóz do lekarzy specjalistów. Dom oferuje wyżywienie w formie 5 posiłków dziennie, więc bardzo dużo. Poza tym całodobowy jest dostęp do przekąsek oraz napojów. Przy wyborze domu seniora musimy najbardziej stawiać na to, żeby znajdował się on w pobliżu zamieszkania naszych bliskich. Wszystko dlatego, żeby w razie potrzeby móc szybko i bezproblemowo do nich dojechać. Chociaż teraz większość osób zupełnie tym się nie sugeruje. Opieka medyczna to zawsze jest ważny element, którego nigdy nie można bagatelizować. Nie w każdym przecież domu spokojnej starości znajdziemy odpowiednio wykwalifikowany personel.

Cena to aspekt, na który najwięcej osób zwraca uwagę. Rzadko przecież zdarza się, żeby renta albo emerytura wystarczyła w pełni na pokrycie kosztów pobytu w takim miejscu. Dlatego też bliscy seniora są zmuszeni w wielu przypadkach dopłacać i to wcale niemałe pieniądze. Powinniśmy mieć tego świadomość. Jak wiadomo, nie wszystkich na to stać. Czasem jednak wysoka cena w żadnym wypadku nie oznacza godziwego pobytu. Luksusowe wnętrza to też nie zawsze w pełni domowa atmosfera, należy to mieć na uwadze. Warto w takich miejscach rozmawiać z pracownikami i mieszkańcami placówki. Ich opinie są bowiem kluczowe.I na koniec, pomimo krążących plotek oraz stereotypów, należy pamiętać, że w takich właśnie miejscach rodzą się przyjaźnie i nieraz również wielkie miłości. Często to właśnie ich brakuje najbardziej w samotnym życiu staruszka. Zachęcamy do odwiedzenia strony http://husaria-dom.pl/.