Wrastające paznokcie w Gdyni – jak poradzić sobie z tym problemem?

Wrastające paznokcie w Gdyni - jak poradzić sobie z tym problemem

Jest to bardzo bolesna dolegliwość, która często utrudnia codzienne funkcjonowanie. Najczęściej dotyczy dużego palca u stopy. Paznokieć stanowi rogową osłonę ostatniego członu palca. Zbudowany jest z tak zwanej blaszki grzbietowej oraz blaszki podeszwowej i chroni palec przed szkodliwym działaniem czynników mechanicznych. Nasadę paznokcia od powierzchni zewnętrznej oddziela tak zwany wał. Skoro wiemy to wszystko, to pora odpowiedzieć sobie na pytanie, czym jest to schorzenie?

Wrastające paznokcie w Gdyni są bardzo uciążliwą dolegliwością

Mają to do siebie, że nieprawidłowo zaleczone, lubią powracać. Ta dolegliwość polega na nieprawidłowym zawijaniu się paznokcia palucha u stopy z jednego albo z obu boków pod spód. Następnie wbijając się w wał otaczający płytkę, powoduje dyskomfort. Nawet samo czytanie o tym boli, więc jeżeli zmagasz się z wrastającymi paznokciami w Gdyni, to jak najszybciej powinieneś udać się do podologa.

Jak powstaje to schorzenie?

Ta dolegliwość dotyczy zazwyczaj paznokci paluchów. Najczęściej wynika z urazu okolicy paznokcia, w wyniku zbyt głębokiego jego obcinania lub skaleczenia przy samodzielnym wykonywaniu pedicure. Przyczyną tej choroby może być również noszenie zbyt ciasnego obuwia albo zbyt dużego obciążenia stóp. Jeżeli szukasz dobrego gabinetu podologicznego w Gdyni, to zajrzyj tutaj: https://gdynia-podolog.pl/

Jak leczyć wrastające paznokcie?

Niestety tutaj jest możliwy tylko i wyłącznie zabieg chirurgiczny. Może on polegać na wycięciu niewielkiego otworu na szczycie wypukłości płytki (początkowe stadium zaawansowania choroby) lub usunięciu wąskiego pasma paznokcia od strony wrastania, oczyszczeniu rany oraz założeniu szwów. Na szczęście już całkowicie nie stosuje się zrywania wrastającego paznokcia, ponieważ było to nieludzko bolesne i nie dawało dobrych rezultatów. To, jaką metodę leczenia wybierze podolog, zależy od wielu czynników.

Wizyta w gabinecie podologicznym

Doświadczony specjalista będzie w stanie ocenić stopień zaawansowania schorzenia i wybrać odpowiednią metodę leczenia. Będzie to z pewnością dużo bardziej skuteczne, niż podejmowanie prób samodzielnego zwalczenia problemu.

Podnośnik pacjenta Eagle 620 Vermeiren

0
Podnośnik pacjenta Eagle 620 Vermeiren

Podnośniki transportowo-kąpielowe to urządzenia, które w swym założeniu mają pomagać w opiece nad osobami niepełnosprawnymi, pacjentami leżącymi, z deficytami ruchu czy seniorami. Pielęgnacja tych osób to szlachetne zajęcie, jednak niezwykle trudne i wymagające. Pomoc staje się tu więc niezbędna i absolutnie konieczna, ponieważ w służbie innym należy także zachować własne zdrowie. Podnośnik pacjenta Eagle 620 Vermeiren stanowi zatem konkretne odciążenie i zapewnia komfort zarówno osobie niepełnosprawnej, jak i jej opiekunom.

Jakość i bezpieczeństwo

Podnośnik pacjenta Eagle 620 prezentuje najwyższą jakość wykonania i jest przykładem uniwersalnego zastosowania tego typu urządzeń. Został wyposażony w kółka z hamulcem, co zapewnia szeroką funkcjonalność oraz możliwość transportu chorego pomiędzy pomieszczeniami. Podnośniki są często wykorzystywane nie tylko do unoszenia chorego z łóżka czy wózka inwalidzkiego, ale służą również do kapieli. Za sprawą nosidła i materiału z jakiego zostało wykonane, można je używać podczas kąpieli. Poliester przepuszcza wodę, szybko schnie zachowując swoje właściwości higieniczne.

Mobilny podnośnik

Mobilny podnośnik

Podnośniki kąpielowo-transportowe nie muszą być wykorzystywane wyłącznie w jednym miejscu. Są to bowiem lekkie konstrukcje składane, zajmujące po złożeniu niewielką ilość przestrzeni. Doskonale posłużą więc pielęgniarkom, które sprawują opiekę nad kilkoma pacjentami jednocześnie i zmuszone są to transportowania urządzenia w bagażniku pojazdu. Ich rozłożenie zajmuje tylko chwilę.

Komfort użytkowania

Podnośniki prezentują bardzo szeroki zakres ruchu, ponieważ umożliwiają uniesienie pacjenta nie tylko z łóżka, ale także z podłogi. Ma to ogromne znaczenie w klinikach rehabilitacyjnych, gdzie z racji wykonywanych ćwiczeń, pacjent przyjmuje najróżniejsze pozycje. Urządzenie zostało tak skonstruowane, aby wszelkie elementy mogły być jak najbardziej ruchome. Przykładem jest tu choćby rama jezdna gwarantująca płynną regulację oraz zapewniająca stabilność poprzez odpowiednie dostosowanie rozstawu.

Jak wybrać podnośnik?

Najprostszym rozwiązaniem jest zasięgnięcie porady w profesjonalnym sklepie ze sprzętem rehabilitacyjnym Prolifter, gdzie uzyska się również informacje dotyczące dofinansowania podnośnika z programu PFRON. Przed zakupem warto znać choćby wagę i gabaryty użytkownika, aby dostosować udźwig urządzenia, ponieważ na rynku dostępne są różne modele odpowiadające konkretnym potrzebom.

Femtolasik – nowoczesna metoda do usuwania wad wzroku

0
Femtolasik

Wady wzroku (tzw. refrakcji) są ogromnym utrapieniem dla wielu osób – zarówno młodych i aktywnych, jak i starszych. Utrudniają bowiem codzienne funkcjonowanie, a niekiedy wręcz uniemożliwiają wykonywanie pewnych czynności (np. uprawianie sportu). Mowa tutaj w szczególności o krótkowzroczności, dalekowzroczności oraz astygmatyzmie. Na szczęście obecnie istnieje możliwość skutecznego usunięcia tych wad z użyciem nowoczesnej metody, znanej pod nazwą femtolasik. Jest to zabieg z wykorzystaniem specjalnego lasera femtosekundowego.

Przebieg procedury krok po kroku

Laserowe zabiegi różnych wad wzroku techniką LASIK są niezwykle popularne z powodu wysokiej skuteczności, stosunkowo łatwej dostępności oraz niewielkiego obciążenia dla pacjenta. Przeprowadza się ich w naszym kraju co najmniej kilkanaście tysięcy rocznie. Metoda femtolasik jest spośród nich zdecydowanie najbardziej nowoczesna i najbezpieczniejsza. Poza tym pozwala wyeliminować nawet bardzo poważne wady – np. krótkowzroczność do -10 dioptrii czy astygmatyzm do 6 dioptrii. Najważniejsze jest to, że po wykonaniu procedury pacjent przeważnie nie musi już nosić okularów ani soczewek. Omawiany zabieg jest zawsze przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym po uprzednim zastosowaniu specjalnych kropli – znieczulających oraz z antybiotykiem. Obejmuje dwa etapy. W pierwszym z nich lekarz precyzyjnie odcina wierzchni płatek rogówki, pozostawiając jednocześnie przyczep po stronie nosa. Następnie przechodzi do modelowania zrębu rogówki przy użyciu lasera sterowanego komputerowo, emitującego fale światła o ultrakrótkiej długości, określane mianem promieni ultrafioletowych. Działają one niezwykle płytko i trafiają w precyzyjnie zaplanowane wcześniej obszary, co pozwala bez większego problemu przywrócić prawidłowy kształt delikatnej rogówki. Na koniec odcięty płatek zostaje z powrotem przyłożony, a oko przez parę minut musi pozostać otwarte. Zwieńczeniem procedury jest nałożenie opatrunku. Sam proces działania lasera trwa maksymalnie minutę, natomiast cały zabieg około pół godziny. Później pacjent przez kilka godzin przebywa jeszcze na sali operacyjnej pod ścisłą opieką lekarza, a po wykonaniu weryfikacyjnego badania okulistycznego jest odsyłany do domu.

Kluczowe zalety metody femtoLASIK

Femtolasik to nowoczesny zabieg laserowy dający znacznie lepsze efekty i zapewniający dużo wyższy poziom bezpieczeństwa aniżeli tradycyjne techniki. Główną rolę odgrywa tutaj bowiem laser femtosekundowy, umożliwiający wykonanie zaprogramowanego cięcia rogówki o precyzyjnie określonej grubości oraz średnicy. Drugą zaletą jest maksymalnie krótki czas całej procedury, co przekłada się bezpośrednio na komfort pacjenta. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że po zabiegu dochodzenie do pełni zdrowia jest szybsze, a ryzyko wystąpienia powikłań ograniczone do minimum (chodzi zwłaszcza o ewentualne stany zapalne). Stabilizacja widzenia następuje w ciągu zaledwie kilku dni, dzięki czemu pacjent może niemal od razu wrócić do pracy czy szkoły.

Artykuł powstał we współpracy z blikpol.pl

Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym – czy warto wykonać?

0
powiększanie i modelowanie ust - na czym polega?

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, są w obecnych czasach niesamowicie popularne. Za pomocą takiego kwasu możemy powiększyć usta, wymodelować je, zlikwidować zmarszczki, czy skorygować kształt żuchwy. Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są bezpieczne, po około 6-12 miesiącach kwas się wchłania i wtedy należy powtórzyć zabieg.

Efekty po powiększeniu i modelowaniu ust kwasem hialuronowym

Powiększanie ust kwasem hialuronowym, to nie tylko zwiększenie ich objętości. Osoba, która wykonuje taki zabieg stara się, żeby wymodelować usta tak, by były dopasowane do kształtu twarzy klientki.

Poprzez modelowanie ust jesteśmy w stanie wyrównać ich asymetrię, jeżeli występuję oraz zwiększyć wyłącznie jedną wargę, jeżeli jest mniejsza w stosunku do drugiej. Modelowanie ust wykonane przez profesjonalistę opiera się na wydobyciu naturalnego piękna i podkreśleniu całościowego wyglądu.

Przeczytaj też: http://www.pracowniapiekna.pl/pekajace-piety-jakie-sa-przyczyny/

Powiększanie i modelowanie ust – na czym polega?

Przed wykonaniem zabiegu powiększenia i modelowania ust, z klientką przeprowadzona jest konsultacja, na której zostaje przeprowadzony wywiad dotyczący stanu zdrowia. Po takiej rozmowie lekarz jest w stanie stwierdzić, czy klientka kwalifikuje się do zabiegu, czy nie ma żadnych przeciwskazań.

Przed zabiegiem z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, lekarz podaje znieczulenie. Usta są częścią ciała, która jest mocno unerwiona, dlatego wykonanie zabiegu bez znieczulenia jest nierealne.

Do zabiegu powiększania i modelowania ust powszechnie stosuje się kwas hialuronowy. Jego zaletą jest rozpuszczalność po określonym czasie oraz fakt, że jest dobrze tolerowany przez organizm ludzki. Kwas hialuronowy sprawia, że usta są pełniejsze, bardziej nawilżone oraz podkreślone.

Kwas hialuronowy jest wstrzykiwany do ust, za pomocą cienkiej igły. Zwykle należy wykonać kilkanaście wkłuć. Po aplikacji kwasu hialuronowego lekarz wykonuję masaż ust, dzięki czemu kwas równomiernie się rozłoży. Od razu po zabiegu usta są trochę opuchnięte, mogą pojawić się zasinienia lub krwiaki. Po kilku dniach wszystko zniknie i można się cieszyć nowymi ustami.

Zbyt częste powiększanie i modelowanie ust za pomocą kwasu hialuronowego może doprowadzić do pojawienia się zwłóknień i nadmiaru błony śluzowej. Dlatego należy poddawać się takim zabiegom z rozsądkiem.

Źródło: https://www.tamjestfajnie.pl/

Zadbana skóra twarzy zimą – co powinnaś wiedzieć o zimowej pielęgnacji?

0
Zadbana skóra twarzy zimą – co powinnaś wiedzieć o zimowej pielęgnacji

Każda pora roku stawia przed nami nowe wyzwania – aby skóra pozostała dobrze nawilżona, gładka i elastyczna, warto sięgnąć po odpowiednie kosmetyki. O czym trzeba pamiętać i po jakie produkty sięgnąć? Poniżej kilka cennych porad, o których trzeba pamiętać, bo skóra twarzy jest w sezonie zimowym niezwykle kapryśna…

Wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego – czy warto?

0
Wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego - czy warto

Pielęgnacja chorego leżącego jest niezwykle wymagająca. Problematyczne stają się najprostsze czynności, wykonywane dotąd bez żadnego wysiłku. Łóżko rehabilitacyjne pomaga pacjentowi i jego opiekunowi lepiej radzić sobie z niesprawnością. Nie zawsze istnieje konieczność zakupu nowego sprzętu. W wielu sytuacjach dobrym rozwiązaniem jest wypożyczenie łóżka medycznego w profesjonalnym sklepie medycznym.

Łóżko rehabilitacyjne – wsparcie w niepełnosprawności i w opiece

Dobrej jakości łóżko rehabilitacyjne, zwłaszcza elektryczne, znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie – nie tylko osobie niepełnosprawnej, ale także jej opiekunowi. Możliwość regulowania wysokości leża i kąta jego nachylenia, a także łatwość przemieszczania łóżka dzięki zamontowanym na nóżkach kółkom, sprawiają, że czynności, takie jak choćby mycie, przebieranie i podnoszenie pacjenta przestają wiązać się z ogromnym wysiłkiem.

Sterowane pilotem łóżka medyczne zmniejszają ponadto ryzyko powstawania bolesnych odleżyn. Zapewniają także większy komfort i bezpieczeństwo, które podczas opieki nad osobami niepełnosprawnymi są priorytetem.

Zakup łóżka rehabilitacyjnego to jednak spory wydatek. Jego cena, sięgająca kilku tysięcy złotych, często wykracza poza możliwości domowego budżetu. Z drugiej strony, w niektórych sytuacjach zwyczajnie nie jest to konieczne. Doskonałym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z usług wypożyczalni.

Dowiedz się więcej na temat możliwości zakupu i wypożyczenia łóżka rehabilitacyjnego na https://www.brandvital.eu/

Kiedy warto wynająć łóżko rehabilitacyjne?

Wypożyczenie łóżka z pewnością należy rozważyć w sytuacji, kiedy mamy do czynienia z niesprawnością czasową. Wynajem będzie zatem dobrą opcją, gdy pacjent ucierpiał na skutek wypadku bądź jest w stanie pooperacyjnym, jednak wiemy, że po zakończeniu leczenia i rekonwalescencji wróci do zdrowia. Kiedy łóżko przestanie być potrzebne, bez problemu możemy je zwrócić. Jeśli jednak dysfunkcja jest przejściowa, ale dotknęła seniora, lepiej rozważyć zakup łóżka specjalistycznego na stałe. W niedługim czasie, gdy sprawność osoby starszej zacznie się pogarszać, sprzęt może okazać się bardzo przydatny.

Gdzie wypożyczyć łóżko rehabilitacyjne

Wynajem łóżka rehabilitacyjnego jest również dobrym pomysłem, gdy zastanawiamy się nad zakupem, jednak nie jesteśmy ostatecznie przekonani co do tego, który model będzie w naszym przypadku najbardziej odpowiedni. Wypożyczenie daje sposobność przetestowania sprzętu i dostosowania go do indywidualnych potrzeb wynikających z budowy ciała oraz specyfiki niesprawności.

Kolejnym, choć w wielu przypadkach decydującym czynnikiem, są względy finansowe. Wypożyczenie elektrycznego łóżka rehabilitacyjnego nie wymaga wydania jednorazowo dużej kwoty. Koszty wynajmu są zazwyczaj na tyle niskie, że włączenie ich do comiesięcznych wydatków nie nadwyręża znacznie kieszeni.

Gdzie wypożyczyć łóżko rehabilitacyjne i ile to kosztuje?

Łózko rehabilitacyjne możemy wynająć m.in. w wypożyczalniach sprzętu medycznego bądź sklepach medycznych. Warto postawić na zaufane punkty, w których sprzęt jest odpowiednio konserwowany i w pełni sprawny technicznie. Niektóre firmy (np. Brandvital) gwarantują dostawę i montaż łóżka w domu klienta, co daje pewność, że zostanie ono złożone poprawnie i będzie działać bez zarzutów.

Ceny wynajmu łóżka rehabilitacyjnego ustalane są przez wypożyczalnie indywidualnie, znaczenie ma przede wszystkim klasa sprzętu. Za model podstawowy zapłacimy około 80 zł miesięcznie.

Nawilżająca kuracja dla suchych włosów – jak uzyskać pożądane efekty?

0
Nawilżająca kuracja dla suchych włosów

Wśród kosmetyków nowej generacji na półkach drogerii nie brakuje takich, których głównym zadaniem jest nawilżanie. Ale czy zastosowanie jedynie szamponu nawilżającego przyniesie efekt, o który ci chodzi? Sprawdź, jakie działania podjąć w celu odbudowania odpowiedniego poziomu nawilżenia swoich włosów!

Jednodniowa farba do włosów – sprawdź, jaki kolor jest dla ciebie!

0
Jednodniowa farba do włosów

Włosy jako element image’u zwykle najczęściej ulegają modyfikacjom. Ich modelowanie, ścinanie i farbowanie nic nie boli, a za to daje spektakularne efekty! Inny niż naturalny kolor włosów potrafi w mig odmienić kobietę. Bardzo często koloryzację stosuje się jako patent na odmłodzenie – dobrze dopasowany kolor potrafi naprawdę odjąć lat! A jak go przetestować? Jednodniowa farba do włosów daje odpowiedź, której szukasz!

Owulacja – czym jest i jak przebiega. Objawy

Owulacja - czym jest i jak przebiega. Objawy

Owulacja to szczytowy moment cyklu miesięcznego kobiety, stanowiący świadectwo gotowości biologicznej jej organizmu do poczęcia dziecka. Zjawisko trwa kilka dni i polega na uwolnieniu komórki jajowej z jajnika do jajowodu, co zwykle wiąże się z szeregiem objawów somatycznych.

Demakijaż twarzy krok po kroku

0
Demakijaż twarzy krok po kroku

Codzienne oczyszczanie twarzy rano i wieczorem to podstawa właściwej pielęgnacji skóry. Warto o to zadbać, aby cieszyć się ładną i zdrową cerą. Podpowiadamy, jak prawidłowo myć twarz, a także jakich kosmetyków warto używać.