czwartek, Październik 19, 2017

Jak zapobiec starzeniu się ust?

0

Wykonując codzienną pielęgnację bardzo często zapominamy o odpowiedniej dbałości o skórę ust. Tymczasem źle dobrane kosmetyki, niska temperatura, mróz, promienie słoneczne, a nawet wiatr wpływają negatywnie na kondycję ust. Niezadbana skóra szybko się starzeje, a twarz nabiera smutnego i zmęczonego wyglądu. Jak zatem zadbać o usta, by jak najdłużej pozostały piękne i gładkie?

5 sposobów na zdrową i bezpieczną opaleniznę

0

Czy można zdrowo się opalać? Słońce niszczy skórę – to fakt. Ale trzymając się kilku zasad, możesz nieco zminimalizować jego negatywne działanie. Poznaj zasady bezpiecznego korzystania ze słońca, aby zyskać piękną opaleniznę i utrzymać ją na dłużej. Jak się przygotować?

Rezonanse magnetyczne – czy sprzęt ma znaczenie

0

Rezonanse magnetyczne to urządzenia, które od wielu lat są wykorzystywane w diagnostyce obrazowej, w celu badania całego ciała. Czym różnią się od tomografów komputerowych i dlaczego warto z nich korzystać?

Jaki masaż wybrać?

0

Chcesz wybrać się na masaż, ale nie możesz się zdecydować na żaden konkretny? Klasyczny czy aromaterapetyczny? Może wschodni masaż tajski? A może po prostu masaż ciepłymi kamieniami albo bańską chińską? Sprawdź, który masaż jest dla Ciebie!

W jakim wieku udać się z dzieckiem do ortodonty?

0

W ostatnim czasie bardzo wiele dzieci ma problem z krzywym uzębieniem. Coraz częściej zdarza się, że taka wada zgryzu powoduje wiele różnych dolegliwości. Jednak bardzo często rodzice bagatelizują ten problem i nie zabierają dziecka do ortodonty. Jest to duży błąd, który może powodować wiele problemów w dorosłym życiu. Zatem jaki jest odpowiedni czas na wizytę dziecka u ortodonty?

Najskuteczniejsza antykoncepcja dla kobiet

0

Osoby, które nie planują ciąży, lecz prowadzą regularne życie seksualne, powinny zastanowić się nad odpowiednią antykoncepcją. Zapobieganie niechcianej ciąży gwarantuje komfort psychiczny podczas każdego zbliżenia i sprawia, że radość z seksu jest nieograniczona. Każdy, kto decyduje się na przemyślaną antykoncepcję, chciałby, aby była ona jak najmniej ryzykowna i jak najbardziej skuteczna.

Jak zostać fizjoterapeutą?

0

W kwestii takiej jak fizjoterapeuta, Jelcz- Laskowice ma do zaoferowania rzetlenych specjalistów, którzy posiadają nie tylko niezbędą wiedzę medyczną, lecz także praktyczne umiejętności oraz indywidualne podejście do każdego pacjenta. Aby jednak mogli się oni przedstawiać jako profesjonalni rehabilitanci, musieli oni przejść długą drogę oraz zdobyć niezbedną wiedzę z różnych źródeł.

Witamina D – dlaczego jest tak ważna dla zdrowia?

0

Wielu osobom witamina D kojarzy się przede wszystkim z pozytywnym wpływem na kości oraz zęby. Jednak wcale nie są to jej największe zalety. Ma ona również zbawienny wpływ na przykład na układ krążenia, może także zapobiegać cukrzycy, czy nawet nowotworom. Zatrważające są jednak statystyki, według których nawet 9/10 Polaków może cierpieć na niedobór tej jakże cennej witaminy.
Warto zauważyć, w jaki sposób powstaje witamina D, gdyż różni się ona od innych witamin pod każdym względem. Określana jest ona także potocznie nazwą witamina słońca, ponieważ jest on produkowany z cholesterolu przez skórę, kiedy ta jest wystawiona na słońce. Jednak warto zauważyć, iż a naszej szerokości geograficznej przez większą część roku nasłonecznienie jest zbyt słabe, aby organizm mógł sobie wytworzyć wystarczającą dawkę witaminy D. Ponadto niektóre czynniki, takie jak na przykład zanieczyszczenia środowiska, czy też stosowanie kremów z filtrem skutecznie zakłócają naturalny proces produkcji witaminy D. Dlatego też zaleca się jej suplementację w miesiącach od września do kwietnia. W przypadku osób, które mało czasu spędzają na słońcu, suplementacja jest wskazana także latem.

Zapalenie pochwy – częsta kobieca dolegliwość

Okres wakacyjny to nie tylko czas beztroskiej zabawy, wypoczynku i wyjazdów, ale również taki, w którym kobiety najczęściej łapią różne infekcje intymne, a szczególnie zapalenia pochwy. Jak się przed nimi bronić? Co zrobić, jeśli nagle zauważymy niepokojące objawy, a nie mamy możliwości udać się do lekarza?

Manicure akrylowy – niezawodny sposób na efektowne paznokcie

0

Manicure akrylowy jest jedną z częściej wykonywanych metod stylizacji paznokci. Ma on wiele zalet, choć można usłyszeć również o jego mankamentach. Należy zdawać sobie sprawę, że ten rodzaj manicure powinien być wykonywany przez profesjonalistę. Jeżeli naszymi paznokciami zajmie się profesjonalna manicurzystka, z całą pewnością będziemy zadowolone z efektów.