Blizny na twarzy – jak skutecznie się ich pozbyć?

0
3295

Specjaliści medycyny estetycznej mają na co dzień do czynienia z bliznami różnego pochodzenia. Czasami są one efektem przebytych chorób ogólnoustrojowych, np. ospy lub chorób skóry, np. trądziku młodzieńczego. Równie często jednak mogą pojawić po urazie mechanicznym czy operacji. Bez względu na przyczyny powstawania blizn, to rodzaj mankamentu urody, który wyraźnie szpeci twarz i stanowi źródło wielu kompleksów. Jak zatem skutecznie pozbyć się blizn po trądziku, ospie, operacji czy urazie? Przedstawiamy najskuteczniejsze metody walki z bliznami na twarzy!

Maść i plastry na blizny – czy to wystarczy?

Stosowanie maści i plastrów na blizny jest najprostszym, ale wcale nie najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się ich. Preparaty tego typu okazują się szczególnie przydatne w początkowym etapie tworzenia się blizn. Zdarza się, że maści i plastry na blizny w połączeniu z naturalnym procesem regeneracji skóry są w stanie wyraźnie zredukować blizny i zmniejszyć ich widoczność. Najczęściej jednak te domowe sposoby stanowią jedynie metodę wspomagającą specjalistyczne leczenie. Jak najbardziej warto jednak po nie sięgać – dzięki odpowiednio dobranym preparatom mamy szansę wyraźnie zmniejszyć rozmiary i widoczność blizny, ułatwiając tym samym jej usuwanie w przyszłości.

Laserowe usuwanie blizn – czy usunie blizny w całości?

Jednym ze skuteczniejszych sposobów usuwania blizn oraz wielu innych zmian skórnych są zabiegi laserowe. W przeciągu kilkunastu lat wiele się jednak zmieniło w tej dziedzinie. Dziś zabiegi wykonywane laserami stały się nie tylko bardziej przystępne cenowo, lecz także skuteczniejsze w działaniu i mniej bolesne. Bardzo duży wpływ na to miało pojawienie się na rynku medycznym laserów pikosekundowych, których unikalna technologia pozwala na skuteczne usunięcie blizny bez ryzyka trudnego do zniesienia bólu czy długiego okresu rekonwalescencji. Wśród laserów pikosekundowych na szczególną uwagę zasługują urządzenia PicoSure i Discovery Pico – Klinika Miracki w Warszawie jako jedyna w Polsce dysponuje obydwoma tymi laserami, dzięki czemu specjaliści mogą jeszcze lepiej dostosować ich parametry do indywidualnych potrzeb swoich Pacjentów.

Co wyróżnia lasery pikosekundowe na tle innych urządzeń laserowych? Przede wszystkim najkrótszy obecnie czas dostarczania impulsu do skóry, dzięki czemu ryzyko poparzenia czy przegrzania skóry zostało obniżone do minimum. Jednocześnie jeden ze wspomnianych laserów – Discovery Pico – charakteryzuje się mocą dwukrotnie przewyższającą inne lasery pikosekundowe wykorzystywane w medycynie, dzięki czemu jest jeszcze skuteczniejszy w usuwaniu różnych niedoskonałości. Laser działa w głębokich warstwach skóry, pobudzając ją do produkcji kolagenu i nie naruszając przy tym wierzchniej warstwy naskórka. Musimy jednak pamiętać o tym, że dla uzyskania oczekiwanych rezultatów należy wykonać około 3-6 zabiegów laserowych. Ostateczny efekt terapii będzie natomiast najlepiej widoczny po upływie około 6 miesięcy od zakończenia ostatniego zabiegu, bo właśnie tyle trwa naturalny proces przebudowy skóry.

Usuwanie blizn potrądzikowych i pooperacyjnych

Specjaliści z Kliniki Miracki przyznają, że lasery pikosekundowe stanowią prawdziwy przełom w walce z różnymi zmianami skórnymi – nie tylko bliznami, lecz także rozstępami, przebarwieniami czy niechcianymi tatuażami. W przypadku blizn bardzo często jednak zalecają swoim Pacjentom łączenie kilku różnych metod, np. laserów pikosekundowych lub frakcyjnych z mezoterapią, peelingami albo terapią światłem LED, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty.

Więcej informacji na temat leczenia blizn na twarzy znajdą Państwo na stronie: http://klinikamiracki.pl/encyklopedia/

[Głosów:3    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ