Gorączka po szczepieniach

0
2484
gorączka po szczepieniu

Jeśli nasz organizm, zmaga się z jakąś poważną chorobą, to wówczas okazuje się to temperaturą, czyli zwiększeniem ciepłoty powyżej przyjętej normy, przyjętego punktu, tak zwanego punkty nastawczego. Jeśli zmagamy się z temperaturą, to znaczy to, iż nasz organizm zmaga się z dolegliwością, co może nas niepokoić. Niezwykle powszechnie jest tak, iż temperatura pojawia się po szczepieniu, w takim przypadku, bardzo istotne jest to, aby temperaturę odróżnić od stanu podgorączkowego, który znaczy, iż szczepionka działa, w jak najlepszym porządku. Niezwykle powszechnie daje się tak, iż po szczepienie, pojawia się temperatura a nie musi nas to niepokoić. Należy zdecydowanie wiedzieć, co wykonać, jeśli nasze dziecko po szczepieniu zmaga się z temperaturą. Temperatura po szczepieniu, to właśnie nazywany niepożądany odczyn poszczepienny (NOP). Możemy zmagać się z nim w czasie dwóch dniu, czy również po tygodniu od szczepienia.

Stan podgorączkowy po szczepieniu

Analizowania wykazują, iż chociażby połowa dzieci w czasie dwóch dni po szczepieniu, zmaga się z temperaturą 37,5 – 38,5 stopni C (wyjątkiem jest szczepionka przeciwko odrze, po której temperatura może pojawić się w innym tygodniu po zaszczepieniu). Nasze dziecko, może odczuwać się słabe oraz nie mieć ochoty na jedzenie. Jeśli jest taki stan podgorączkowy, to nie musimy w takim przypadku interweniować, obędzie się bez wszelkich preparatów mających na celu zmniejszenie temperatury, zbędna będzie także konsultacja u specjalisty. Gorączka po szczepieniu winna sama spaść w czasie następnych 48 godzin. Należy zdecydowanie pojechać do specjalisty, jeśli obok podwyższonej ciepłoty, dziecku dokucza także kaszel, katar, czy gorączka zamiast spadać, wzrośnie.

przyczyny gorączki po szczepieniu

Temperatura po szczepionce

Należy powiedzieć, iż u mniej, aniżeli 1 proc. dzieci po szczepieniu może pojawić się wysoka temperatura, sięgająca 39,5 – 40,5 stopni C. Że istnieje taka sytuacja, to ma ona byto niepożądanego odczyny poszczepiennego. Jeśli dziecko zmaga się z taką dużą temperaturą, to wskazana jest konsultacja u specjalisty, bo jest możliwość pojawienia się drgawek gorączkowych, więc te bardzo istotne jest to, aby tę temperaturę obniżyć. Dziecku należy zaaplikować środek, który zmniejszy temperaturę, a dawka dobierana jest do wagi maluszka, do tego warto wykorzystywać domowe sposoby obniżenia temperatury, np. przyłożyć do brzuszka chłodny kompres czy owinąć nim łydki – w tenże sposób schładzana jest krew, przepływająca przez główną żyłę w strefie wątroby, co także zmniejsza temperaturę ciała. Można także wprowadzić do torebki foliowej kostki lodu, owinąć je ręcznikiem, wykonać z nich rogal oraz taki lodowy kompres położyć dziecku na karku. W tym miejscu są wielkie naczynia tętnicze, co schładza krew płynącą do mózgu. Bardzo istotne jest nawadnianie, więc również należy zwracać uwagę na to, aby dziecko wiele piło, bo dzięki temu się nie odwodni, a do tego picie pomaga troszkę obniżyć temperaturę, bo jeśli nasza pociecha dużo pije, to to się poci, czyli wytwarzają się wszystkie toksyny z organizm. Jeśli sytuacja dotyczy niemowlaka, to należy powszechnie przystawiać je do piersi, jednak na moment, aby maluszek choć trochę się napił. Należy podawać dziecku letnią, a nie zimną wodę przegotowaną, jak też na przykład rozmaite napoje.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ