Problemy ze wzwodem – najczęstsze przyczyny i sposoby radzenia sobie z tym problemem

0
400
Problemy

W przypadku wielu współczesnych chorób czy schorzeń trudno jest o wskazanie jednej ich przyczyny. Niekiedy są to złożone jednostki chorobowe, często wynikające z tzw. chorób cywilizacyjnych, a więc będące efektem środowiska, otoczenia, w jakim na co dzień przyszło nam żyć. Jednym z takich problemów medycznych jest problem z seksem.

Impotencja — to brzmi poważnie

Oczywiście impotencja, a więc problemy ze wzwodem czy też jego podtrzymaniem, nie pojawił się niedawno. Jest to zagadnienie, które można spotkać w Biblii czy mitologii greckiej. Obecnie do dodatkowych czynników wpływających na jej występowanie, dochodzi szybkie tempo życia, presja społeczna i ekspozycja na bodźce, które zakłócają naturalne procesy biologiczne.

Na szczęście istnieje wiele, i to bardzo skutecznych sposobów, aby poradzić sobie z impotencją i pożegnać brak ochoty na współżycie.

10 przyczyn problemów z seksem u mężczyzn

Brak ochoty na seks lub niemożność jego uprawiania mogą mieć charakter zarówno przejściowy, jak i długotrwały. W przypadku tego drugiego oznacza to, że dysfunkcja seksualna trwa co najmniej kilka tygodni, a nawet i miesięcy.

A oto, jakie mogą być przyczyny takiego stanu rzeczy:

  1. Depresja, leczona, nieleczona, nieświadoma, maskowana. W tym niska samoocena.
  2. Stres, któremu towarzyszy napięcie nerwowe.
  3. Brak chemii na współżycie z partnerką. Może to być tzw. wypalenie się związku lub brak chemii z nowo poznaną partnerką.
  4. Oddziaływanie czynników zewnętrznych o charakterze emocjonalnym jak problemy z pracą, z rodziną, w tym dziećmi, czy też znajomymi.
  5. Oddziaływanie czynników o charakterze fizycznym jak niedogodne warunki mieszkaniowe czy materialne.
  6. Nadużywanie alkoholu, narkotyków, wyrobów tytoniowych, jak i tzw. e-papierosów.
  7. Przemęczenie związane z nadmiernym wysiłkiem fizycznym, tym w pracy, jak również źle dobranymi treningami, które mogą doprowadzić do osłabienia układu mięśniowego.
  8. Stosowana farmakoterapia, w skład której wchodzą substancje oddziaływające psychotropowo, na układ nerwowy, odpornościowy, jak i krwionośny.
  9. Występowanie takich jednostek chorobowych jak stwardnienie rozsiane, cukrzyca, zespół metaboliczny, zaburzenia pracy tarczycy, czy inne choroby endokrynologiczne.
  10. Problemy o charakterze fizjologicznym, w obszarze narządów rodnych, które utrudniają lub całkowicie uniemożliwiają wzwód.

Sprawdzone i skuteczne sposoby na erekcję

Wśród form pomagających walczyć z problemami z erekcją są zarówno sposoby naturalne, jak i te o charakterze farmakologicznym, za którymi skrywają się popularne, dedykowane tabletki.

Do sposobów naturalnych zaliczamy:

  • wszelkiego rodzaju techniki relaksacyjne jak ćwiczenia TRE czy joga,
  • rozmowy z osobami bliskimi o swoim problemie,
  • psychoterapię.

Jeśli chodzi zaś o metody farmakologiczne, to należą tu:

  • leki zawierające sildenafil, takie jak np. chociażby Maxon Forte,
  • zioła lecznicze w postaci pokrzywy zwyczajnej, skrzypu polnego, czy palmy sabałowej,
  • suplementy diety zawierające cynk.

Przypisy:

  • Rabijewski M., Zaburzenia erekcji – etiologia i leczenie, Przegląd Urologiczny, 2006/4 (Nr 38).
  • Lew-Starowicz Z., Inhibitory fosfodiesterazy typu 5 – podobieństwa i różnice, Seksuologia Polska, 2003, Nr 1-2.
  • Skrzypulec V. i inni, Nowe metody leczenia w aspekcie oczekiwań pacjentów dotkniętych problemem zaburzeń erekcji, Ginekologia Praktyczna, 1/2004, vol. 12.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ