Waporyzator przenośny – jaki wybrać?

0
1074
Waporyzator przenośny

Na polskich ulicach widać coraz więcej użytkowników waporyzerów, które stają się ciekawą alternatywą dla tradycyjnych papierosów. Wielu zwolenników tych nowoczesnych urządzeń zachwala ich niską szkodliwość dla zdrowia oraz lepsze walory smakowe. O ile można mówić o zdrowszym zamienniku papierosów, to waporyzerami właśnie nimi są. Dlaczego tak się dzieje? I za pomocą waporyzatora możemy raczyć się tylko tytoniem?

Czasem możemy spotkać się również z angielską nazwą, czyli „vaporizer”. Niezależnie od tego, jakiej formy używamy, jest to urządzenie służące do podgrzewania suszu ziołowego, który pod wpływem wysokiej temperatury zaczyna parować. Para powstała w procesie waporyzacji nie zawiera substancji smolistych, dlatego też waporyzator uważany jest za zdrowszy sposób na inhalowanie nikotyny od papierosa.

  • Vaporizer – nie mylić z e-papierosem

Wiele osób, które na co dzień nie mają styczności z tego typu urządzeniami nie dostrzega różnicy między waporyzatorem a e-papierosem. Ta jest jednak znacząca. W e-papierosach stosuje się specjalne płyny nazywane e-liquidami. Są one mieszanką glikolu propylowego, gliceryny roślinnej oraz aromatu, często zawierają również nikotynę, choć ta wykorzystywana jest w zależności od preferencji użytkownika. Płyn, podobnie jak susz w waporyzatorze, podgrzewany jest przez specjalną grzałkę, w wyniku czego powstaje para wodna. E-papierosy traktowane są jako substytut papierosów, ponieważ jedyną substancją aktywną w nich stosowaną jest właśnie nikotyna.

  • Waporyzator – nie tylko tytoń

Vaporizery są powszechnie używane nie tylko do podgrzewania tytoniu, ale również innych suszy zawierających substancje aktywne. Waporyzatory często stosowane są przy okazji aromaterapii, a zioła wykorzystywane do tych celów wykazują się właściwościami terapeutycznymi. Do najczęściej waporyzowanych ziół należą: chmiel zwyczajny, eukaliptus czy lawenda wąskolistna. Vaporizery. Nie można również zapominać o osobach raczących się marihuaną – czy to w celach rekreacyjnych (nielegalne), czy to w celach leczniczych (od niedawna legalna w Polsce).

Na rynku dostępne są vaporizery stacjonarne oraz przenośne. Te pierwsze mogą być stosowane tylko w zaciszu domowym, ponieważ ich zasilanie jest zależne od prądu. Dlatego też waporyzatory przenośne cieszą się zdecydowanie większym zainteresowaniem. Zatem jakie vaporizery przenośne mamy dostępne na rynku?

  • Waporyzator – system zasilania

Ze względu na system zasilania, możemy wyróżnić 3 rodzaje waporyzatorów: konwencyjne, kondukcyjne i hybrydowe. Najczęściej spotykane są waporyzatory kondukcyjne, które do podgrzania suszu wykorzystują jeden element. „Hybrydy” cieszą się nie mniejszą popularnością, a ich mechanizm łączy kondukcję i konwencję. To drugie zjawisko pozwala podgrzać susz przy wykorzystaniu pary wodnej. Konwencja samodzielnie wykorzystywana jest w waporyzatorach stacjonarnych.

  • Waporyzator – tryb sesji inhalacji

Waporyzatory można jeszcze podzielić ze względu na tryb sesji inhalacji: sesyjny i on-demand. Vaporizer sesyjny dedykowany jest osobom, które preferują dłuższe sesje inhalacji, podczas których można zaciągnąć się parą kilka razy z rzędu z wykorzystaniem całej zawartości komory. Susz w waporyzatorach sesyjnych podgrzewa się nawet wtedy, gdy z nich nie korzystamy.

Waporyzatory on-demand natomiast polecane są osobom, które wolą krótsze sesje inhalowania. Wyróżnia je szybki proces rozgrzewania i ochładzania, dzięki czemu jedną sesję można „rozbić” w czasie. Susz podgrzewany jest tylko wtedy, gdy faktycznie korzystamy z urządzenia.

W celu uzbrojenia się w waporyzator zapraszamy do sklepu: medyczne-konopie.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ