Aloe vera – pełne zdrowie w jednym sukulencie

0
1979
Aloe vera - pełne zdrowie w jednym sukulencie

Aloe vera, zwany aloesem to jedna z niewielu roślin (sukulentów), które wykazują właściwości prozdrowotne na tak szerokiej płaszczyźnie. Dostępny w formie suplementów diety, kosmetyków, czy do bezpośredniego spożycia. Sprawdź jakie korzyści wynikają, ze stosowania aloesu i ciesz się zdrowiem!

  1. Aloes – jakie ma właściwości?
  2. Aloes do picia – skąd brać i jak pić?
  3. Kosmetyki aloesowe i suplementy diety

Wszystko w zielonym sukulencie. Skąd takie powodzenie sukulenta w codziennym dbaniu o zdrowie i wygląd?

Aloes – jakie ma właściwości?

Nic dziwnego, że aloe vera stosuje się wszechstronnie. Wykazuje właściwości lecznicze, bakteriobójcze, a także regenerujące. Wpływa na pobudzenie układu odpornościowego i wzmacnia go. Aloes tworzy grube mięsiste liście. To właśnie miąższ, który znajduje się w liściach, możemy nazwać cudownym naturalnym lekarstwem. Co zawiera miąższ aloesu? Ma formę galaretki i jest bogaty w wiele składników. Witaminy z grupy A, C, E i B, kwasy organiczne, aloektynę, czy sole mineralne. Do składników soli mineralnych zaliczamy natomiast; potas, magnez, wapń, fosfor, siarkę, cynk, molibden i miedź. To wspaniała roślina wykorzystywana od dawna w naturalnym lecznictwie.

Aloes do picia – skąd brać i jak pić?

Można go przygotować w domu, ale to wymaga cierpliwości (najlepiej aloes hodować samemu) i odpowiedniego przygotowania. Trzeba wiedzieć kiedy i jak ściąć aloes. Jak go przygotować, żeby nie zneutralizować jego właściwości. Co wcale nie jest proste, bo surowy aloe vera ma bardzo gorzki posmak. Dlatego łatwiej i zdecydowanie szybciej postawić jest na sprawdzone rozwiązania i zaopatrzyć się w aloes od renomowanej firmy. Jak zacząć pic aloes? Najlepiej małymi krokami wprowadzać go w swoje życie. Zacznij od łyżki stołowej dziennie i stopniowo zwiększ jego ilość. Później, pij 1-2 szklanki dziennie.

Kosmetyki aloesowe i suplementy diety

Ze względu na swoje właściwości regenerujące i bakteriobójcze aloes stosuje się również w kosmetykach. Natomiast wartości witaminowe i sole mineralne uzupełniają suplementy diety. Dzięki czemu możemy cieszyć się w 100% naturalnym kosmetykiem. Począwszy od mydła, pasty do zębów, po żel do ciała, szampony i wszelkie kremy. Kosmetyki aloesowe to naprawdę świetna alternatywa dla tych sztucznych, obecnych na rynku. Więcej informacji o kosmetykach i suplementach znajdziesz na stronie https://forever-kosmetyki.pl. Jest to najlepsza marka, która posiada w swojej ofercie naturalne produkty z aloesu. Na stronie możesz również kupić aloes do picia, który bije na głowę zamienniki dostępne w normalnych supermarketach. Zresztą, sprawdź sam!

[Głosów:3    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPromieniowanie UV
Następny artykuł5 finger foods, które pokochają twoi goście
Redakcja ProHelvetia.pl
Tematyka prozdrowotna to nasza pasja. Kochamy zdrowo jeść, a sport pomaga nam odreagować od codziennego stresu. Mamy nadzieję, że choć trochę uda nam się zmienić Twoje nawyki :-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ