Ból brzucha może dotknąć każdego

0
2115
Ból brzucha

Ból brzucha to obok bólu głowy jedna z najczęściej spotykanych dolegliwości. Jakie są najczęstsze przyczyny przejściowego dyskomfortu w tej części ciała i czy lek na ból brzucha to dobre rozwiązanie? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Ból, który nie oszczędza nikogo

Uczucie pełności, wzdęcia, nudności? Któż z nas chociaż raz w życiu nie doświadczył podobnych objawów? Przypuszczalnie znajdzie się niewielu takich szczęśliwców. Dyskomfort w obrębie jamy brzusznej często dopada nas w najmniej oczekiwanym momencie, np. w sytuacjach stresowych, czy w reakcji po zjedzonym produkcie spożywczym. Bolesność w obrębie brzucha potrafi skutecznie zepsuć plany wakacyjne czy zrujnować niejedno spotkanie towarzyskie. Dolegliwości te mogą przybierać różne nasilenie. Nie oszczędzają też nikogo. Dopadają zarówno młodych jak i zarówno starszych, kobiety i mężczyzn w różnym wieku i prowadzących różne tryby życia. Czasami wskazane objawy mogą mieć oczywiście poważniejsze przyczyny, które należy skonsultować z lekarzem, jednak wiele z nich ma łagodne podłoże.

Cała paleta objawów

Stresujący dzień w pracy, szybki rytm życia, niezdrowa dieta. To wszystko może wpłynąć na funkcjonowanie naszego organizmu, w tym również na funkcjonowanie układu pokarmowego. Zaburzeniom czynności układu pokarmowego wywołanym stresem mogą towarzyszyć biegunki, nudności czy zaparcia. Zaburzenia trawienia przejawiają się z kolei między innymi uczuciem pełności, nudnościami czy wzdęciami. Także częstotliwość i regularność spożywania posiłków oraz wielkość porcji nie pozostają bez wpływu na trawienie. W takich przypadkach skuteczna może okazać się zmiana nawyków żywieniowych. Pomocny będzie też na pewno lek na ból brzucha, (https://www.biofarm.pl/nasze-produkty/leki-bez-recepty-otc/tribux-bio) który bez problemu znajdziemy w ofercie wielu aptek internetowych.

Również aspekt estetyczny

Opisane dolegliwości mogą spędzać sen z powiek każdemu, kto ich doświadczył. Często, zwłaszcza dla kobiet, duże znaczenie ma również aspekt estetyczny. Jak wspomniano, problemy trawienne mogą objawiać się między innymi wzdęciami. Poza dyskomfortem związanym z tym objawem, może on również stanowić źródło kompleksów i znacznie zaniżać samoocenę. Gdy ból uderzy z zaskoczenia pomocny może okazać się sprawdzony lek na ból brzucha. Jednak nie można zapominać, że kluczem do zdrowia (również w obrębie jamy brzusznej) jest przede wszystkim rezygnacja z tłustych oraz przetworzonych potraw, regularne nawadnianie organizmu oraz aktywność fizyczna.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ