Co decyduje o komforcie używania papieru toaletowego?

0
1310
Co decyduje o komforcie używania papieru toaletowego

Które czynniki w największej mierze wpływają na jakość korzystania z papieru toaletowego? Sprawdź, co jest ważne przed zakupem tego produktu!

Papier toaletowy w domu musi być!

Papier toaletowy raczej rzadko pojawia się w naszych rozmowach, nie ulega jednak wątpliwości, że jest podstawowym produktem znajdującym się w każdym gospodarstwie domowym. Najlepszym dowodem na to niech będzie sytuacja, która dziś coraz częściej nas śmieszy. Miało to miejsca na początku dobrze nam znanej pandemii, kiedy z półek w znanej sieci dyskontowej momentalni zniknął ryż i właśnie papier toaletowy.

Starsze pokolenie doskonale pamięta czasy, kiedy ważne było, aby papier toaletowy choć czasem był w domu, dziś jednak doszło do ogromnych zmian i papier toaletowych w łazience znajdziemy zawsze – no, chyba że dojdzie do sytuacji awaryjnej. Mało tego, papier nie tylko powinien po prostu być, co również powinien zapewniać odpowiedni komfort użytkowania. Co jednak wpływa na to, jaka wygodę i warunki higieniczne zapewnia dany papier toaletowy?

Z czego jest papier toaletowy?

Na faktyczne walory użytkowania papieru toaletowego w ogromnej mierze wpływa przede wszystkim materiał wykorzystany do jego produkcji. Warto zatem zwrócić uwagę na to, z czego jest papier toaletowy. Pomimo dużego wyboru produktów na rynku, odpowiedź na to, z czego jest papier toaletowy, jest względnie prosta. Otóż szary papier toaletowy wykonany jest z makulatury, a wszystkie papiery toaletowe, które wyglądają znaczenie bardziej estetycznie, są wytwarzane z czystej celulozy.

Szary papier toaletowy bardzo słusznie kojarzony jest z mniejszym komfortem użytkowania. Jest mniej delikatny, a do tego słabiej odporny na uszkodzenia, przez co bardzo łatwo się np. przedziera. Z drugiej strony wciąż gości w wielu gospodarstwach domowych. Dlaczego? Otóż ma on dwie bardzo ważne zalety – po pierwsze jest bardzo tani, a po drugie proces jego produkcji jest w pełni ekologiczny. Z punktu widzenia troski o środowisko, szary papier toaletowy jest znacznie lepszy.

Z drugiej strony papier z celulozy jest o wiele przyjemniejszy w dotyku i znacznie miększy, przez co komfort jest użytkowania z pewnością przerasta wrażenia związane z korzystaniem z szarego papieru. Papier toaletowy z celulozy zapewnia także wyższe poczucie czystości i higieny.

Liczba warstw, długość rolki – czy mają znaczenie?

To dwa dość ważne czynniki, które także wpływają na jakość korzystania z papieru toaletowego. Im ma on więcej warstw, tym jest miększy i jednocześnie wytrzymalszy. Natomiast dłuższa rolka sprawia, że papier starczy na dłużej. Nie oceniaj jednak długości rolki po jej wyglądzie, niektórzy producenci papieru toaletowego specjalnie puszą papier, aby zajmował on większą objętość. Czasem też stosowane są rolki tekturowe o większej średnicy. Do tego informacje o długości rolki bardzo rzadko umieszczane są na opakowaniu. A jeśli wciąż szukasz jeszcze większego komfortu przy korzystaniu z papieru toaletowego, możesz spróbować np. nawilżanego papieru toaletowego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ