Co możesz „załatwić” w Żabce?

0
1269
Co możesz „załatwić” w Żabce

Żabka to polski convenience store, który od lat zdobywa coraz szerszy rozgłos. Chociaż ostatnio raczej to nieco wyhamuje, bo czy da się zdobyć większą popularność od rozpoznawalności na poziomie 97%? Trzeba do tego dodać także liczne pozytywne opinie w sieci i nie tylko. Co jednak możemy „załatwić” w tym sklepie?

Żabka – franczyza pozwala na więcej!

Convenience store to znany model prowadzenia działalności gospodarczej, który koncentruje się na tym, by odpowiednie osoby zajmowały się odpowiednimi zadaniami. Na miejscu sprzedażą powinien zajmować się ktoś, kto doskonale zna lokalny rynek, umie radzić sobie z kadrą, jest w stanie zapewnić sklepowi wszystko, czego ten potrzebuje do funkcjonowania „tu i teraz”. Natomiast za bardziej górnolotne zadania – w tym pozyskiwanie zaopatrzenia, negocjowanie układów z dostawcami, kwestie marketingu i rozwiązań IT, odpowiedzialne są stanowiska menedżerskie. Taka wymiana jest bardzo skuteczna. Bo w takim układzie Żabka jako franczyza może zaoferować w swoich marketach praktycznie wszystko. Mało tego – bardzo dynamicznie dostosowuje się ona do sytuacji na rynku i otwiera drzwi swoich marketów dla nowych pomysłów. W tym momencie oferowanych jest multum usług, które oferują markety Żabka. Franczyza koszt dodatkowych opcji wycenia różnie, sprawdźmy więc, jak się to przedstawia.

Żabka – franczyza – zapłać rachunki w sklepie

Jednym z ciekawszych sektorów funkcjonowania marketów Żabka jest możliwość opłacenia rachunków. Możemy to zrobić w każdym sklepie z zielonym logo. Nie zajmuje to długo – nawet 30 sekund. Skorzystanie z usług tej franczyzy jest bezpieczne i sprawne.

Żabka dla graczy – co znajdą na półkach sklepowych?

Żabka to franczyza, która stawia na prężnie rozwijające się sektory, które nie zawsze dotyczą jej głównej działalności. Tak też jest w przypadku różnych rozwiązań dla graczy. W sklepie możemy kupić energetyk LevelUp, który dedykowany jest właśnie „gamerom”. Co więcej, w placówkach z zielonym logo można kupić kody do gier i usług – np. Blizzard Battle.net, doładowanie Xbox, doładowanie PlayStation. Jeśli chodzi o samą rozrywkę – możemy tu wspomnieć także o doładowaniach do serwisów streamingowych – np. Apple Music, czy Netflix. Jak więc widać, każdy może znaleźć to, czego potrzebuje w Żabce.

Żabka – franczyza – koszt wybrania pieniędzy

Wiele osób wie, że w Żabce można wybierać także pieniądze. Terminale są gotowe – pytanie tylko, ile to kosztuje. Opinie są różne – my jednak przybywamy tutaj z suchymi faktami. Problem jest taki, że stawki są nieco inne, w zależności od tego, jakie podejście do wypłat ma dany bank. Żabka prowizji z zasady nie pobiera – musimy tylko kupić jakikolwiek produkt ze sklepu. Jednak prowizję może pobierać bank. By to sprawdzić, warto udać się do regulaminu usług bankowych i w tabeli opłat sprawdzić, czy nasza karta objęta jest jakąś dodatkową prowizją za tego typu wypłaty.

Żabka – franczyza – koszt dostawy przesyłki kurierskiej

W Żabce możemy odebrać paczkę z Allegro, Amazona i innych miejsc. Obsługiwane są one przez kurierów firm takich jak Poczta Polska czy DHL. Jaki jest jednak tego koszt? Zależy to przede wszystkim od tego, z usług, którego dostawcy korzystamy. Ponadto, rozmiar paczki gra tutaj kluczową rolę. Oczywiście wiele sklepów oferuje dziś darmową dostawę – szczególnie gdy mowa o np. pakiecie Smart z Allegro, który także pozwala na dostawy do Żabki. Sam koszt odbioru jest zerowy – ponosimy go w momencie opłacania zamówienia – niezależnie od tego, czy odbywa się to przed nadaniem, czy przy odbiorze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ