Co warto wiedzieć o pędzlach do makijażu?

0
2662

Robienie pięknego makijażu to wielka sztuka. Profesjonalni makeupiści w swojej pracy posługują się ponad dwudziestoma rodzajami pędzli. Każdy z nich stosuje się do wykonania określonego elementu makijażu. Kluczem do udanego make-upu jest wybór odpowiedniego pędzla, który powinien być podyktowany zarówno rodzajem aplikowanego produktu, jak i miejscem, na które będzie on nakładany. Na nic zdadzą się nawet najlepszej jakości kosmetyki, takie jak podkład czy cień do powiek jeśli będą aplikowane źle dobranym pędzlem. Tym samym zamiast się upiększyć w łatwy sposób można się oszpecić, pozostawiając na skórze nieestetyczne smugi i resztki niedokładnie rozprowadzonego produktu. Zatem jakie pędzle do twarzy warto wybierać? I czym różnią się one między sobą?

Bogata oferta pędzli do makijażu

W drogeriach można znaleźć szeroką gamę dostępnych rodzajów pędzli do makijażu. Różnią się one nie tylko wielkością, co dostrzegamy już na pierwszy rzut oka, lecz również kształtem oraz typem włosia, z którego są wykonane. Mnogość dostępnych opcji niemalże przyprawia o zawrót głowy i niejednokrotnie potrafi skutecznie zniechęcić osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z makijażem. Zatem jaki zestaw pędzli będzie idealny na dobry początek?

Pędzle do twarzy

Jeśli chodzi o pędzle do makijażu twarzy, to absolutnym „must have” jest pędzel do aplikowania podkładu. Pozwala on w prostu sposób, równomiernie rozprowadzić produkt, uzyskując naturalny efekt. Dzięki pędzlom podkład doskonale wtapia się w skórę i nie pozostawia brzydkich smug. W zależności od rodzaju podkładu wyróżnia się pędzle do podkładów płynnych oraz sypkich. Pędzle wykorzystywane do rozprowadzania podkładów płynnych są szerokie i stosunkowo płaskie. Zazwyczaj umieszczone są na długiej rączce. Warto wspomnieć iż podkład należy nakładać szybkim, pewnym ruchem rozpoczynając od środka twarzy, kierując się ku jej konturom. Z kolei pędzle do podkładów sypkich wyglądem przypominają puchatą kulkę. Są szerokie, wypukłe lub płasko zakończone, często na krótkim trzonku. Podkład sypki aplikuje się wykonując koliste ruchy, wcierając i delikatnie wklepując go w twarz.

Pędzle do oczu oraz ust

Pędzle do oczu wykorzystuje się do aplikacji cieni na ruchomą część powieki górnej, oraz linię dolną rzęs lub do wykonywania kresek. Pędzle te są niewielkie i mają krótkie włosie. W zależności od przeznaczenia – blendowanie, precyzyjna kreska czy rozcieranie pędzle do cieni mają różny kształt, od szerokich i płaskich, po wąskie i zaokrąglone. Z kolei pędzle do ust zazwyczaj są krótkie i pozwalają na precyzyjną aplikację szminek oraz błyszczyków. Inne nadają się do konturowania, inne zaś do wypełniania obrysu ust. Jednakże dzięki nim można w prostu sposób podkreślić usta, a nawet optycznie je powiększyć.

Niestety do wykonania estetycznego makijażu nie wystarczy jeden pędzel pospiesznie zakupiony w markecie. Tylko właściwe dobrane pędzle są w stanie zapewnić nienaganny make-up, który utrzyma się cały dzień, bez konieczności nanoszenia jakichkolwiek poprawek.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ