Co zrobić by nasze serce stało się mocniejsze?

0
1874

Serce noworodka bije z częstością 120 uderzeń na minutę, a u człowieka dorosłego z częstotliwością 70 uderzeń na minutę by w ciągu 1 minuty przepompować od 5 do nawet 6 litrów krwi. Jak widać serce wykonuje tytaniczną pracę i nie ma urlopu, warto więc mu pomóc prowadząc aktywny tryb życia i sprawić, żeby stało się mocne i biło jak najdłużej.

Najprostszą rzeczą jaką możemy zrobić to zmienić swój tryb życia na taki by był dobry dla naszego serca. Od tego jak potraktujemy siebie będzie zależało to, jak mocne i wytrzymałe będzie nasze serce. Ważne by się nie stresować. Stres przyspiesza zużycie mięśnia sercowego nawet pięciokrotnie. Dodatkowo możemy zmienić także złe nawyki, takie jak nieodpowiednia dieta powodująca wysoki poziom cholesterolu czy palenie wyrobów tytoniowych zatruwających układ sercowo-naczyniowy ponad czterema tysiącami związków chemicznych. Również uprawianie sportu jest tu czynnikiem który sprawi, że nasze serce będzie mocniejsze. Systematyczne ćwiczenia fizyczne poprawiają pojemność wyrzutową serca sprawiając, że może ono przepompować więcej krwi. Zatem na to jak silne będzie nasze serce mamy wpływ głównie my sami i to jaki tryb życia wybierzemy. Aktywny i dobry dla naszego serca czy bierny, który sprawi, że ani my ani nasze serce nie będziemy mieć się dobrze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLeczenie pękających naczynek
Następny artykułJak skuteczne chronić się przed kleszczami?
Redakcja ProHelvetia.pl
Tematyka prozdrowotna to nasza pasja. Kochamy zdrowo jeść, a sport pomaga nam odreagować od codziennego stresu. Mamy nadzieję, że choć trochę uda nam się zmienić Twoje nawyki :-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ