Coś dla ciała, coś dla duszy

0
1901

Ciągłe zmęczenie, brak snu i niepuszczający nas stres sprawiają, że nie mamy energii i zapału do życia. Do tego dochodzi nieodpowiednia dieta, słabe nowodnienienie. To powoduje, że męczą nas zwykłe, codzienne czynności. Co zrobić by w tym wirze obowiązków znaleźć czas dla siebie kogoś bliskiego. Jak sprawdzić, by nasze ciało i umysł odpoczęło, zrelaksowało się i nabrało chęci do życia?

Masaż dla dwojga

To doskonały sposób na spędzenie trochę czasu we dwoje w sprzyjających parom okolicznościach. Masaż dla dwojga świetnie działa na ciało i zmysły. Relaksuje, usuwa napięcie, niweluje stres a olejki zapachowe i aromatyczne świecie wykorzystywane podczas niego działają kojąco na zmysły. Wiele gabinetów masażu oferuje szeroki zakres usług w tym zakresie. Dla par polecane są zabiegi relaksacyjne, z użyciem różnorodnych zapachowych olejków czy kremów np. o zapachu czekolady, malin, truskawek czy wanilii.

Dieta

Po takim wyjątkowym zabiegu, warto zwrócić uwagę na dietę. Owoce i warzywa powinny stanowić podstawę każdego, zróżnicowanego posiłku. Odpowiednia, bogata i zbilansowana dieta, sprawia że mamy dużo energii, lepsze samopoczucie, a nasze ciało wygląda młodziej.

Ruch

Już nawet kilkudziesięcio minutowy spacer na świeżym powietrzu sprawia, że resetujemy głowę od codziennych trosk. Warto również polubić jakiś sport, który pomoże wytwarzać naszemu organizmowi endorfiny. Obojętnie czy to będzie siłownia, basen, rower czy tak popularne ostatnio bieganie – ważne jest byśmy polubili to co robimy i dobrze się czuli uprawiając go. Ciało szybko odwiedzę się nam dobrym wyglądem i lepszą kondycją.

Po trzecie – więcej czasu z bliskimi

Gdy dużo pracujemy lub wręcz przeciwnie – za dużo leżymy na kanapie – mamy poczucie straconego i zmarnowanego czasu. Może czasami warto wyłączyć telewizor i poświecić więcej czasu drugiej połówce lub bliskim. Wyjście na masaż dla dwojga, do kina, teatru czy z przyjaciółmi do kawiarni szybko poprawi nasze samopoczucie.

Jak widać z powyższego tak niewiele potrzeba by wprowadzić małe zmiany do naszego życia, które pozwolą nam zrelaksować się i złapać zbilansowany tryb pomiędzy pracą, obowiązkami a relaksem. Warto porzucić monotonny tryb życia i zafundować sobie kilka zabiegów, które pozwolą odpocząć naszemu ciału i duszy. Gwarantuje, że szybko nasze ciało nam się odwdzięczy pięknym i jędrnym wyglądem a nasza psychika będzie gotowa do dalszych działań.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Medica SPA

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPięknie pachnący mężczyzna
Następny artykułDieta a ryzyko miażdżycy
Redakcja ProHelvetia.pl
Tematyka prozdrowotna to nasza pasja. Kochamy zdrowo jeść, a sport pomaga nam odreagować od codziennego stresu. Mamy nadzieję, że choć trochę uda nam się zmienić Twoje nawyki :-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ