Czy warto wybierać się do prywatnego dentysty?

0
2020

Wielu z nas traktuje prywatną wizytę u stomatologa, jako ostateczne rozwiązanie, kiedy inne opcje już zawodzą. Panicznie boimy się wysokich cen. Jednak czy naprawdę są one tak wysokie? Dawniej prywatny gabinet stomatologiczny mógł swobodnie ustalać ceny, ponieważ klientela nie miała wyjścia. Obecnie sprawa wygląda inaczej.

Stomatologia to biznes jak każdy inny

Więc istnieje konkurencja i to z roku na rok coraz większa. Ceny zabiegów, również specjalistycznych idą w dół, a jakość w górę. Udanie się prywatnie do dentysty jest zwyczajnie wygodniejsze i szybsze. Funduszowi specjaliści nie posiadają tak dobrze wyposażonego gabinetu, jak placówka, która utrzymuje się z wizyt prywatnych. Działania komercyjne zobowiązują. Jeśli wyposażenie nie będzie najwyższej jakości oraz nie zrobi profesjonalnego wrażenia na kliencie, to pójdzie on zwyczajnie gdzie indziej. Obecnie mamy ku temu opcje. W każdym większym mieście znajduje się od kilku do kilkunastu specjalistycznych gabinetów dentystycznych, które wręcz walczą o klienta. I słusznie. Klient zadowolony, to klient powracający. Ponadto zapewnienie wszystkiego na miejscu powoduje u „pacjenta” uczucie, że wszystko zostanie załatwione kompleksowo.

W gabinetach funduszowych często brak opcji zrobienia panoramicznego zdjęcia lub zdjęcia jedynie pojedynczego zęba. Gabinety dentystyczne prowadzące prywatną praktykę inwestują w zminiaturyzowane aparaty rentgenowskie oraz panoramiczne – wykonanie zdjęcia zajmuje kilka chwil, a pacjent nie jest zmuszony załatwiać osobnego skierowania do specjalisty i jeździć po mieście w poszukiwaniu wolnego terminu.

Wyposażenie ciągle się zmienia

Obecne wyposażenie gabinetów dentystycznych może swobodnie przypominać obraz rodem z filmu sci-fi, szczególnie jeśli dawno nie byliśmy w tego rodzaju placówce. Autoklawy stomatologiczne mogą na pierwszy rzut oka wyglądać nietypowo – a są to przecież „tylko” urządzenia do sterylizacji narzędzi dentystycznych. Autoklaw stomatologiczny, aparat rentgenowski, profesjonalny fotel, oświetlenie to jedynie wyposażenie gabinetu. Większość istotnych elementów jest bardzo drobna – są to profesjonalne zestawy narzędzi, których może nie zobaczymy na własne oczy, ale których efekt pracy będzie widoczny od razu jak wstanie się z fotela. Jeśli prywatny gabinet stomatologiczny jest w stanie zapewnić usługi od zwykłego wypełnienia ubytku po wstawienie implantu, to jest to wyraźny sygnał, że jest on adekwatnie zabezpieczony pod kątem sprzętu. W takiej sytuacji pozostaje jedynie porównać ceny i udać się do gabinetu gdzie zakres będzie nam najbardziej odpowiadał. Wizyta prywatna jest w stanie często zmniejszyć częstotliwość kolejnych przyjęć, ponieważ otrzymuje się to, za co się zapłaciło. W przypadku gabinetów funduszowych niejednokrotnie można doświadczyć na własnej skórze, że plomba wypadnie przed przyjściem do domu, a na ponowną wizytę trzeba będzie znów odstać swoje w długich kolejkach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ