Depilacja laserowa vs depilacja woskiem

0
1588
Depilacja

Zabiegi depilacji są dzisiaj coraz bardziej powszechne, stale rośnie liczba korzystających z nich kobiet. Porzucają one podręczną maszynkę do golenia na rzecz bardziej profesjonalnych, a przede wszystkim dających bardziej długotrwałe efekty zabiegów. Obecnie najbardziej rozpowszechnione są dwie techniki depilacji: woskiem i z wykorzystaniem lasera.

  1. Zalety depilacji laserowej
  2. Zalety depilacji woskiem

Zalety depilacji laserowej

Depilacja laserowa Gdańsk cieszy się coraz większą popularnością. Przyczyną tego rosnącego zainteresowania jest przede wszystkim skuteczność zabiegu wykonywanego z użyciem lasera. Zabieg polega na skierowaniu wiązki światła wprost na cebulkę włosa, co sprawia, że dociera do niej ciepło, które powoduje uszkodzenie mieszka włosowego. W efekcie zabiegu cebulka traci zdolność wytwarzania nowych włosków. Podstawową zaletą tego rozwiązania jest jego skuteczność: po 6-9 zabiegach włoski przestają odrastać na całej powierzchni. Zabieg po takiej serii trzeba powtarzać jedynie okazjonalnie lub wcale. Można zapomnieć o maszynce do golenia nie na wiele tygodni, ale miesięcy.

Depilacja laserowa jest skuteczna w większości przypadków. Niezależnie od tego, czy masz jasne czy ciemniejsze włoski. Zdecydowanie lepiej wykonywać ją w okresie jesienno-zimowym, natomiast dzięki nowoczesnym urządzeniom jest ona możliwa do zastosowania także latem. Konieczne jest natomiast przeprowadzenie całej serii zabiegów. Podczas jednego zabiegu trwale można uszkodzić bowiem jedynie te włoski, które są w fazie wzrostu (czyli około 20-25%). Zabiegi laserowe są także coraz mniej bolesne, dzięki specjalnym głowicom dyskomfort odczuwany podczas zabiegu jest właściwie minimalny. Zabiegi powodują zdecydowanie mniej podrażnień, natomiast trzeba przestrzegać zaleceń pozabiegowych, np. unikać ekspozycji na słońce.

Zalety depilacji woskiem

Wosk mimo wszystko pozostaje najbardziej popularną metodą depilacji, którą wybierają klientki salonów kosmetycznych. Tutaj podstawą jest lepka substancja, która za pomocą specjalnego papierku jest przykładana do skóry, a następnie razem z przyklejonymi do materiału włoskami odrywana od niej. Taki zabieg gwarantuje gładką skórę na co najmniej dwa tygodnie. Zabiegi powtarzać trzeba regularnie co 3-4 tygodnie, w zależności od tempa wzrostu włosków. U każdej klientki i klienta może to przebiegać inaczej. Pierwszy zabieg jest z reguły najbardziej bolesny, po każdym kolejnym włoski odrastają znacznie słabsze, co ułatwia ich usuwanie. Po takim zabiegu mogą jednak wystąpić różnego rodzaju podrażnienia. Podstawowym minusem jest jednak przede wszystkim konieczność regularnego przeprowadzania zabiegu. Włoski przed usunięciem muszą również nieco odrosnąć, nie można ich samodzielnie usunąć, co dla wielu osób stanowi pewien dyskomfort.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ