Dla kogo tworzone są odpowiedniki perfum?

0
1257
Dla kogo tworzone są odpowiedniki perfum?

Producenci oryginalnych perfum notorycznie muszą mierzyć się z nieuczciwą praktyką, jaką jest podrabianie ich produktów. Bardzo często jednak nie wszystkie wytwory inspirowane są uznawane za podrobione i nie zawsze są one negatywnie postrzegane przez właścicieli oryginalnych marek.

Czym są perfumetki?

Niektórzy uważają perfumetki, czyli perfumy o mniejszych pojemnościach inspirowane kultowymi zapachami innych marek, za podróbki. Jest to oczywiście błędne myślenie, ponieważ jedynie ich zapach przypomina ten stworzony wcześniej przez producentów oryginalnych zapachów. Na żadnym kroku nie kopiują one oryginału – ich buteleczka znacznie różni się od tej oryginalnej, nie ma na niej również zazwyczaj loga, by nie zmylić klienta. Producenci perfumetek od samego początku są szczerzy ze swoimi klientami i oferują zapachy innych marek nie jako swoje. W większości przypadków są to po prostu większe próbki unikalnych, oryginalnych perfum przelanych do mniejszej, prostszej, szklanej buteleczki z atomizerem. Dzięki temu, że jest to skromna oprawa perfum, są one znacznie tańsze niż te, które możemy spotkać w popularnych, stacjonarnych perfumeriach.

Perfumy inspirowane – dla kogo są przeznaczone?

Perfumy inspirowane, czy też perfumetki, nie są skierowane tylko i wyłącznie do osób, którym szkoda wydać pełną kwotę na kultowe zapachy, ale także dla tych, którzy są po prostu ciekawi. Perfumetki to doskonała okazja, by sprawdzić jak dany zapach układa się na naszym ciele. Jest to swego rodzaju test – bardzo często zakończony pozytywnie i zazwyczaj kończący się zakupem oryginalnego produktu. Nie jest to więc żadna konkurencja, a pomoc dla właścicieli rozlewni perfum. Mając je w lepszej cenie, możemy pozwolić sobie na więcej – na oddzielny zapach na wieczór i na co dzień lub jeden na każdy inny dzień tygodnia.

Jakie zapachy można znaleźć?

Dzięki sklepom internetowym oferującym perfumetki w postaci większych próbek i zapachów inspirowanych możemy poznać za niewielką kwotę kultowe zapachy, które wpisały się w popkulturę. Są to przede wszystkim wonie Chanel, Calvina Kleina, czy też Hugo Bossa. Za pomocą mniejszych pojemności możemy dowiedzieć się, czy pasują nam bardziej kwiatowe, czy też bardziej piżmowe, cięższe kompozycje zapachowe. Zapach odzwierciedla nasz charakter, ale też stanowi podkreślenie naszej stylizacji – warto się nad nim dobrze zastanowić, by odnaleźć ten jedyny, idealny. Tego typu produkty mogą stanowić również doskonały, oryginalny prezent dla bliskiej osoby w postaci zapachu na każdy humor, czy też nawet porę dnia. Możemy je własnoręcznie opisać, stworzyć wokół nich historię tak, by osoba obdarowywana poczuła się wyjątkowo. Takie kreatywne prezenty mają wielką moc, szczególnie jeśli są komponowane na wyjątkową okazję.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ