Dom spokojnej starości

0
2912
Dom spokojnej starości

Bez wątpienia trzeba przyznać, że domów spokojnej starości jest w Polsce już coraz więcej. Cieszą się one niesłabnącym zainteresowaniem, jednak wybór odpowiedniego nie jest taki prosty. Tego typu placówek przybywa z roku na rok, nie wszystkie jednak wyglądają mocno zachęcająco. Jeśli chcemy wybrać ten najbardziej odpowiedni dom spokojnej starości, to należy spędzić sporo czasu przy komputerze. Musimy przeglądać strony internetowe, a także wybierać te punkty, które podobają się nam najbardziej. Możemy nawet skusić się na małą wycieczkę, żeby na własne oczy zobaczyć taki dom seniora. Wart polecenia jest Całodobowy Dom Opieki Husaria, gdzie znajdziemy pokoje 1 lub 2-osobowe wraz z łazienkami z pełnym węzłem sanitarny oraz wszelkimi udogodnieniami. Jeśli stawiamy na pobyt w pokoju 1-osobowym, to poniesiemy koszt rzędu 3400 zł, natomiast 2-osobowy pokój to już tylko 2600 zł.

Mamy tutaj dostęp do wszelkiego typu usług medycznych. Dzięki stałej opiece lekarza rodzinnego nie musimy się o nic martwić. Poza tym, jeśli pojawi się taka konieczność, zapewniony jest dowóz do lekarzy specjalistów. Dom oferuje wyżywienie w formie 5 posiłków dziennie, więc bardzo dużo. Poza tym całodobowy jest dostęp do przekąsek oraz napojów. Przy wyborze domu seniora musimy najbardziej stawiać na to, żeby znajdował się on w pobliżu zamieszkania naszych bliskich. Wszystko dlatego, żeby w razie potrzeby móc szybko i bezproblemowo do nich dojechać. Chociaż teraz większość osób zupełnie tym się nie sugeruje. Opieka medyczna to zawsze jest ważny element, którego nigdy nie można bagatelizować. Nie w każdym przecież domu spokojnej starości znajdziemy odpowiednio wykwalifikowany personel.

Cena to aspekt, na który najwięcej osób zwraca uwagę. Rzadko przecież zdarza się, żeby renta albo emerytura wystarczyła w pełni na pokrycie kosztów pobytu w takim miejscu. Dlatego też bliscy seniora są zmuszeni w wielu przypadkach dopłacać i to wcale niemałe pieniądze. Powinniśmy mieć tego świadomość. Jak wiadomo, nie wszystkich na to stać. Czasem jednak wysoka cena w żadnym wypadku nie oznacza godziwego pobytu. Luksusowe wnętrza to też nie zawsze w pełni domowa atmosfera, należy to mieć na uwadze. Warto w takich miejscach rozmawiać z pracownikami i mieszkańcami placówki. Ich opinie są bowiem kluczowe.I na koniec, pomimo krążących plotek oraz stereotypów, należy pamiętać, że w takich właśnie miejscach rodzą się przyjaźnie i nieraz również wielkie miłości. Często to właśnie ich brakuje najbardziej w samotnym życiu staruszka. Zachęcamy do odwiedzenia strony http://husaria-dom.pl/.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ