Drobne akcesoria kosmetyczne

0
1367
Drobne akcesoria kosmetyczne

W każdym gabinecie kosmetycznym niezbędne jest posiadanie szeregu akcesoriów, które wspomagają codzienną pracę. Wśród nich na pierwszym miejscu powinny się znaleźć przede wszystkim takie przedmioty, które wykorzystywane są praktycznie podczas opieki nad każdą klientką. Dlatego ich ilość powinna być wystarczająca, aby zaspokoić ich potrzeby i aby nigdy ich nie zabrakło, gdy pozostałe egzemplarze znajdują się w urządzeniu sterylizującym.

Akcesoria pomagające w wykonaniu manicure

Jednym z częstszych zabiegów, jaki wykonywany jest w salonie kosmetycznym, jest profesjonalny manicure. Każda kobieta pragnie zadbać o wygląd swoich dłoni, które przynajmniej raz na jakiś czas wymagają profesjonalnej pielęgnacji, aby prezentowały się pięknie i młodo. Z tego też względu w gabinecie powinny się znaleźć cążki do skórek, pilniczki, specjalne kopytka czy nożyczki. Pozwolą one na nadanie pięknego kształtu paznokciom, które później będą mogły zostać ozdobione odpowiednim lakierem.

Pęsety do rzęs

Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę, są pęsety do rzęs, które pomagają w usuwaniu rzęs oraz innych, drobnych włosków z miejsc, w których nie są mile widziane. Pęsety te charakteryzują się specyficznym, skośnym kształtem, który zapewnia dokładne schodzenie się końcówek pęsety oraz gwarantuje wygodę podczas pracy. Co więcej, za sprawą takiej budowy możliwe jest usunięcie każdego włoska dokładnie z cebulką.

Pędzle do makijażu

Kolejnym, bardzo popularnym zabiegiem, wykonywanym w gabinecie kosmetycznym, jest makijaż. Kobiety, które marzą o perfekcyjnym wyglądzie, chętnie się na niego decydują, wiedząc, że będzie ona dla nich znacznie korzystniejszy niż ten, który potrafią same wykonać w domu. Przede wszystkim utrzyma się dłużej, a dzięki doskonałej znajomości najnowszych trendów kosmetyczką będzie mogła zapewnić nowe, interesujące rozwiązania.

Nic więc dziwnego, że kolejnym elementem niezbędnym w gabinecie kosmetycznym są pędzle do makijażu. Powinny być one wykonane z miękkiego włosia (syntetycznego lub naturalnego) i odpowiednio wyprofilowane, by pozwalały z łatwością nałożyć poszczególne kosmetyki. W zestawie powinny więc znaleźć się między innymi: pędzel do pudru, który pozwoli na jego równomierne nanoszenie, pędzel do cieni do powiek oraz pędzel do kresek, które zagwarantują precyzyjne nakładanie kosmetyków na powieki. Przydadzą się także pędzle ścięte, które pomogą w modelowaniu kształtu oka.

Do tego zestawu warto dołączyć także szczoteczkę do brwi oraz aplikator w formie wygodnej gąbeczki.

Ogólna charakterystyka narzędzi i akcesoriów kosmetycznych

Narzędzia wykorzystywane w gabinecie kosmetycznym służą wielu osobom, dlatego powinny być tak przygotowane, by można je było bez problemu zdezynfekować lub sterylizować. W przypadku metalowych akcesoriów, najlepszym rozwiązaniem może być wybranie takich, które pozwalają na umieszczenie ich w autoklawie, będącym najskuteczniejszym sposobem sterylizacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ