Dziecko u dentysty

0
3312

Dziecku u dentysty zawsze trzeba towarzyszyć. Z pewnością wielu z nas pamięta z czasów młodości dźwięk wiertła dochodzący zza drzwi oraz specyficzny zapach w gabinecie. Mimo większej liczby lat, perspektywa udania się jako dorosły do dentysty nie jest czymś na co się wyczekuje. Dziecko przed pierwszą wizytą nie wie czym jest gabinet stomatologiczny – nie zna realiów i nie wie co je czeka. W rezultacie zrobienie dobrego pierwszego wrażenia jest kluczowe.

Maluch do dentysty chodzić będzie

Gabinet stomatologiczny dla dorastającego dziecka stanie się punktem, który będzie trzeba od czasu do czasu odwiedzić. By oszczędzić sobie stresu oraz młodemu człowiekowi przykrości (i myślenia o bólu) warto przed pierwszą wizytą zrobić gruntowny wywiad po okolicznych gabinetach. Prywatny gabinet stomatologiczny nie jest obecnie czymś rzadkim. Konkurencja w każdym większym mieście jest dość duża, w efekcie rodzice mają duże pole do manewru. Wiele gabinetów stomatologicznych specjalizuje się w leczeniu właśnie małych pacjentów. Mają one inny wystrój oraz specjalnie przeszkoloną obsługę, która jest w stanie poradzić sobie (na spokojnie) z wiercącym się na fotelu dzieckiem oraz sprawnie przeprowadzić zabieg. Pierwszy widok fotela dentystycznego potrafi onieśmielić, a nawet wmurować najmłodszego członka rodziny w ziemię, a później bardzo często zaczyna się płacz. Stomatolog musi być na to przygotowany i mieć wprawę w radzeniu sobie w tego rodzaju sytuacjach. Gdy dziecko nie będzie chciało usiąść na fotel, to tłumaczenia rodzica na nic się zdadzą.

Wydatek tego samego rzędu

Gabinety stomatologiczny, który jest przeznaczony dla małych pacjentów, to ten sam poziom wydatku, gdybyśmy zabrali dziecko do stomatologa, gdzie jest jeden ogarnięty lekarz mający dobre podejście do swoich podopiecznych. Różnice w cenie jeśli są to niewielkie, także nie należy tutaj ciąć kosztów, ani o ile to możliwe zmieniać stomatologa. Niech dziecko przyzwyczai się do jednego lekarza, nawiąże z nim nić porozumienia i wie, że nie zrobi mu on krzywdy, a dźwięk wiertła to tylko strach z wielkimi oczami. Rozmowa z dzieckiem przed wizytą u stomatologa jest wskazana, jednak nie wspominajmy o jakimkolwiek bólu. Słowo to wyprze wszystko inne z wyobraźni dziecka, w rezultacie na swoją pierwszą wizytę uda się ono roztrzęsione i z pierwszego dobrego wrażenia nici. Warto posprawdzać w sieci, które gabinety mają opcje oraz lekarzy, którzy zajmują się głównie mniejszymi pacjentami. W Internecie nic nie ginie, co za tym idzie bez problemu „dokopiemy się” do opinii wcześniejszych klientów i znajdziemy lepszy punkt odniesienia. Reasumując: przed wybraniem się z maluchem do dentysty 1) porozmawiajmy z nim, 2) zróbmy szczegółowy wywiad co jest dostępne w okolicy, 3) bądźmy przy nim podczas zabiegu – otucha w postaci rodzica jest niezastąpiona.

Przygotowano we współpracy z – Gabinet stomatologiczny Rzeszów

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ