Endodoncja pod mikroskopem – co warto wiedzieć?

0
1663
Endodoncja pod mikroskopem - co warto wiedzieć?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem w wielu sytuacjach pozwala uniknąć całkowitego usunięcia chorego zęba, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z tą metodą leczenia. Z praktycznego punktu widzenia jedyną wadą leczenia kanałowego pod mikroskopem jest dość wysoka cena. Współczesna endodoncja mikroskopowa przynosi bardzo wiele korzyści i to nie tylko dla samych pacjentów, ale również dla dentystów. W dużej mierze to właśnie dzięki specjalistycznemu sprzętowi, można znacząco powiększyć leczone zęby, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej jest je dokładnie oczyścić. Profesjonalne leczenie mikroskopem jest wskazane przede wszystkim w przypadku leczenia zębów trzonowych.

Jak wygląda leczenie kanałowe pod mikroskopem?

W ostatnim czasie można zaobserwować olbrzymi rozwój technologii w branży medycznej i nie inaczej jest oczywiście w stomatologii. Nowoczesne urządzenia nie tylko poprawiają komfort pacjenta i przyśpieszają wykonanie zabiegu, ale przede wszystkim pozwalają osiągnąć lepsze wyniki. W leczeniu kanałowym pod mikroskopem stomatolog korzysta z wysokiej klasy mikroskopu operacyjnego, który zapewnia pełny wgląd we wnętrze leczonego zęba. Kanały korzeniowe mają niewielkie rozmiary, dlatego też trudno je dostrzec gołym okiem. Mikroskopowa endodoncja Rzeszów pozwala dokładnie oszacować uszkodzenia ściany korzenia, dzięki czemu znacząco zwiększają się szanse na całkowite wyleczenia zęba. Największą zaletą leczenia pod mikroskopem jest skrócenie zabiegu, olbrzymia precyzyjność, szczegółowość wypełnienia poszczególnych kanałów i brak reinfekcji. Nowoczesny mikroskop może powiększyć obraz nawet 25 krotnie. Olbrzymią zaletą jest także to, że dostarcza on bardzo silne źródło światła, dzięki któremu znacząco podnosi się komfort pracy. Warto wspomnieć także i o tym, że mikroskop może być wykorzystany nie tylko przy leczeniu kanałowym, ale także przy stomatologii zachowawczej.

Jakie są największe zalety leczenia pod mikroskopem?

Jeszcze kilka lat temu stomatolodzy mogli skorzystać jedynie z pomocy zdjęcia rentgenowskiego i własnej wiedzy dotyczącej anatomii poszczególnych zębów. Dzięki nowoczesnym mikroskopom operacyjnym, doświadczony dentysta jest w stanie zauważyć nawet najmniejszy element. Specjalistyczny mikroskop może przydać się przede wszystkim przy usuwaniu złamanych narzędzi, leczeniu zębów z resorpcją korzeni albo przy udrażnianiu wąskich kanałów. W leczeniu kanałowym bardzo wielu stomatologów korzysta z pomocy endometru. Jest to specjalne urządzenie, dzięki któremu zdecydowanie łatwiej jest ustalić prawidłową długość kanału korzeniowego. Aby w 100% przekonać się, czy leczenie kanałowe Rzeszów powiodło się należy wykonać zdjęcie rentgenowskie nie tylko przed, ale również i po zabiegu. Dla pacjentów największym atutem mikroskopów operacyjnych jest przede wszystkim to, że znacząco skracają one czas zabiegu. Jeszce kilka lat temu leczenie kanałowe zęba trzonowego bez porządnego sprzętu, mogło trwać nawet ponad 1,5 godziny. W dzisiejszych czasach, dzięki nowoczesnej technologii, wizyta w gabinecie stomatologicznym nie jest już tak strasznym wyzwaniem.

Podsumowanie

Endodoncja mikroskopowa według wielu dentystów jest jedną z najskuteczniejszych i najdokładniejszych metod, jakimi dysponuje nowoczesna stomatologia. Dzięki kilkukrotnemu powiększeniu i dokładnemu oświetleniu pola zabiegowego, zdecydowanie łatwiej jest dentyście opracować trudno dostępne kanały zębowe. Dokładne oczyszczenie systemu kanałowego nie jest prostym zadaniem nawet dla tych dentystów, którzy mogą pochwalić się niesamowitymi umiejętnościami. Dopiero przy pomocy nowoczesnych technologii, można osiągnąć satysfakcjonujące wyniki w leczeniu. Specjalistyczne mikroskopy zapewniają precyzję i dokładność, a co najważniejsze są największą gwarancją szczelności wypełnienia poszczególnych kanałów zęba. Wybierając się na leczenie kanałowe warto więc zwrócić uwagę na to, jakim sprzętem dysponuje dany gabinet stomatologiczny. Dzięki nowoczesnemu mikroskopowi, można całkowicie wyleczyć ząb nawet w trakcie jednej wizyty, co jeszcze kilka lat temu było mało realne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ