Implanty, czyli sposób na pełne i piękne uzębienie

0
1813
Implanty, czyli sposób na pełne i piękne uzębienie

Nowoczesna stomatologia estetyczna pozwala na uzupełnienie braków w uzębieniu, dzięki czemu każdy może cieszyć się pełnym i pięknym uśmiechem. Dzisiaj naprawdę nie ma wymówek, bo dobry lekarz stomatolog jest w stanie w tandemie z protetykiem zrobić wszystko, aby uśmiech pacjenta wyglądał nienagannie.

Implanty stomatologiczne jako sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu

Z różnych powodów nie zawsze uda się zachować swój ząb. Czasami związane jest to z wieloletnim zaniedbaniem higieny stomatologicznej i zdrowia jamy ustnej, czasami wynika z jakichś nagłych problemów, albo utraty zębów na przykład w wypadku. Tak naprawdę bez względu na przyczyny, nowoczesna stomatologia estetyczna ma na to rozwiązanie. Można wykonać implanty zębów, które zostaną następnie umieszczone tam, gdzie w uzębieniu występują braki. Ma to ogromne znaczenie nie tylko estetyczne, ale też po prostu zdrowotne. Jeżeli w z łuku zębowym są bowiem braki, które przez długi czas nie są uzupełnione, może dochodzić do osłabienia zębów umiejscowionych obok, a także do pojawienia się nawet wady zgryzu.

Nowoczesne implanty zębów

Lekarze stomatolodzy stosują różne metody uzupełnienia braków. Można zatem dobrać sposób idealnie pasujący zarówno do stanu zdrowia dziąseł oraz pozostałych zębów, ale też do możliwości finansowych pacjenta. Warto jednak pamiętać o tym, że coraz więcej klinik wprowadza możliwość ratalnych opłat za zabiegi. To zatem zielone światło dla tych osób, które chciałyby skorzystać z nowoczesnych metod implantologii stomatologicznej, ale zwyczajnie ich na to nie stać. Jakie implanty stomatologiczne są współcześnie najczęściej wybierane? Implanty najczęściej wykonuje się z tytanu. Chociaż cena wyprodukowania takiego implantu nie jest wysoka, zabiegi jego wszczepienia to koszt kilku tysięcy złotych. Pacjentów często zastanawia, skąd tak duża rozbieżność? Warto zatem wyjaśnić, że wszczepienie implantu w sposób prawidłowy to naprawdę niezwykłe precyzyjna praca, a wszystko to następnie przekłada się po prostu na zdrowie pacjenta oraz zdrowie jego zęba. W tym wszystkim chodzi o uzyskanie jak największej skuteczności. Implant powinien służyć świetnie przez bardzo wiele lat, jednak żeby tak właśnie było, musi jak najlepiej zaadaptować się do kości pacjenta. To właśnie tam wszczepiony jest implant po to, by przyjąć rolę korzenia zęba. Na takim implancie tytanowym następnie odbudowywany jest ząb, a efekt końcowy jest tak dobry, że nikt nie jest w stanie odróżnić, który ząb jest zębem naturalnym, a który to ząb spod dłoni stomatologia i protetyka.

Co jeszcze warto wiedzieć o implantach?

Warto zatem wiedzieć, że ostateczna cena wszczepienia implantu to tak naprawdę koszt precyzyjnej pracy, z wykorzystaniem najbardziej nowoczesnego sprzętu oraz bardzo często również mikroskopów stomatologicznych. To również koszt znieczulenia, dzięki któremu pacjent przez cały czas czuje się komfortowo i praktycznie nie odczuwa żadnych nieprzyjemnych bodźców. Poza tym wszczepienie implantu to nigdy nie jest praca taśmowa. Każdy pacjent jest inny, każdy ma inny stan kości, a lekarz musi wszczepić implant w taki sposób, by kości jak najszybciej się wokół implantu zregenerowana, a ciało obce, jakim jest przecież implant, zostało odpowiednio przyjęte przez organizm. Precyzyjna technika oraz ogromna wiedza lekarzy stomatologów pracujących przy implantach, to gwarancja dla każdego pacjenta, że implant przez wiele lat będzie w stanie idealnym utrzymywał koronę zęba. To praktycznie sposób uzupełnienia ubytków w łuku zębowym, który jest trwały do końca życia pacjenta.

Jeśli jesteś zainteresowany zabiegiem wszczepienia implantów odwiedź stronę nowoczesnego centrum stomatologii: https://stomatologia-impla.pl/implanty/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ