Jak dobrać soundbar, który spełni Twoje oczekiwania?

0
5353
Jak dobrać soundbar, który spełni Twoje oczekiwania?

Dźwięk odgrywa bardzo ważną rolę przy oglądaniu filmów, słuchaniu muzyki czy rozgrywce komputerowej. Aby poprawić swoje doznania w tym zakresie, warto go w odpowiedni sposób wzmocnić. Pomocne w tym są soundbary, które po podłączeniu do takich urządzeń jak telewizor, laptop lub smartfon, poprawiają jakość dźwięku. Co należy wziąć pod uwagę przed ich zakupem?

Sposób łączenia się z innymi urządzeniami

Każdy soundbar posiada różne wejścia. Oprócz standardowego wejścia audio wyposażone są one bardzo często w wejścia HDMI. Im więcej takich wejść, tym lepiej, ponieważ będzie można do niego podłączyć bez problemu dekoder, konsolę lub inny sprzęt. Oprócz tego dostępne są również soundbary łączące się z innymi urządzeniami za pomocą Bluetootha lub Wi-Fi. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą męczyć się ze zbędnym okablowaniem.

Jakość dźwięku i liczba głośników

W kwestii jakości dźwięku soundbaru bardzo istotną rolę odgrywa liczba kanałów i moc wyjściowa. Im większa moc i liczba kanałów, tym lepsza czystość dźwięku i związane z tym doznania. Przykładem urządzenia, które powinno sprawdzić się w niemal każdych warunkach, jest soundbar Samsung HW-MS751 o mocy 450 W i aż 5 kanałach. Absolutne minimum w kwestii poprawy jakości dźwięku to także dwa głośniki w soundbarze. Urządzenia, które dobrze symulują dźwięk przestrzenny, co wpływa jeszcze lepiej na jego jakość, mogą mieć od kilku (np. 4 jak soundbar Samsung HW-450) do nawet 9 głośników.

Mimo tego, że dany soundbar ma dużą liczbę kanałów, moc oraz kilka głośników, może się okazać, że jakość dźwięku nie będzie spełniała oczekiwań, dlatego przed jego zakupem warto dokonać kilku testów w sklepie, przy podłączeniu sprzętu do innych urządzeń.

Soundbar Samsung a obsługiwane formaty plików

Soundbary mogą obsługiwać różne formaty plików. Warto to przeanalizować przed zakupem takiego urządzenia, żeby zminimalizować ryzyko tego, że nie będzie można odtworzyć określonego pliku z innego sprzętu. Przykładem soundbaru, który obsługuje dużą liczbę formatów plików, jest soundbar Samsung HW-MS6500. Z jego pomocą można bez problemów odtwarzać pliki w popularnych formatach AAC, AIFF, FLAC, MP3 oraz WMA.

Soundbar stacjonarny oraz z mocowaniem

Dostępne są różne odmiany soundbarów, jeśli chodzi o ich położenie. Bardzo często spotyka się sprzęt, który znajduje się obok innych urządzeń (np. telewizora), ale można z powodzeniem nabyć także takie urządzenia, które posiadają specjalne mocowanie umożliwiające zamontowanie ich na ścianie. To rozwiązanie ma wiele plusów. Oszczędza się przez nie przestrzeń, a ponadto pozwala ono na poprawę wystroju, szczególnie jeśli dobierze się soundbar o odpowiedniej kolorystyce. Wśród soundbarów, które można przymocować na ścianie, znajduje się Samsung HW-MS550.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ