Jak funkcjonują polskie banki spermy?

0
1199
próbka
fot. pexels.com

Banki spermy w Polsce – jeszcze kilka lat temu był to temat tabu. Obecnie – nie wzbudza większych emocji. Banki spermy stały się czymś naturalnym, do czego prawa ma zarówno kobieta, jak i mężczyzna. Dowiedz się więcej, na czym polega działanie banków spermy w Polsce.

Zobacz też:http://jegoego.pl/banki-spermy-w-polsce/

Czym jest bank spermy?

Bank spermy jest to specjalne miejsce / instytucja, dedykowane do przechowywania zdeponowanego nasienia dawców. Oddane nasienie do banku spermy musi koniecznie spełniać wyznaczone kryteria, a osoba która zdecydowała się na przechowywanie nasienia musi przejść przez tzw. rekrutacyjną procedurę. Trwa ona zazwyczaj około kilku tygodni. Warto pamiętać, że mimo iż banki spermy w Polsce są instytucjami powszechnymi, to nie jest możliwe, aby ,,od tak’’ zdeponować w nich nasienie. Instytucje ponoszą odpowiedzialność za swoje działanie, a kryteria, które należy wypełnić by skorzystać z tej usługi, mają za zadanie zapewnić skuteczność przechowywania spermy.

Kto może zdeponować nasienie w banku spermy w Polsce?

Każdy bank spermy ma zapewne nieco inne wymogi i kryteria, które należy spełnić, aby móc zdeponować nasienie w takiej instytucji. Procedura rekrutacyjna, dająca możliwość skorzystania z takiej usługi, może trwać tydzień, 3 tygodnie, a nawet dłużej. Zazwyczaj jest to około kilka tygodni. Potencjalny kandydat musi przejść przez wywiad, który ma na celu zakwalifikować go jako pacjenta banku spermy. Kandydat musi np. mieć przynajmniej średnie wykształcenie, mieć nie więcej jak 35 lat, posiadać parametry nasienia powyżej norm, nie może mieć nałogów, chorób genetycznych.

Przechowywanie spermy w bankach spermy

Podczas gdy kandydat został zakwalifikowany do zdeponowania nasienia, następuje szereg działań, które mają na celu jak najbardziej bezpieczne i komfortowe odebranie spermy. Po jej pobraniu zarówno pacjent, jak i jego nasienie przechodzą przez szereg badań. Dzięki temu sperma jest bezpieczna dla przyszłego biorcy, a pacjent ma zagwarantowaną pełną opiekę medyczną. Jeśli z pobraną próbką wszystko jest w porządku – bank spermy umieszcza ją w depozycie zazwyczaj na okres około 6 miesięcy. To czas na to, aby upewnić się, że nasienie jest jak najlepszej jakości, a jego inseminacja będzie bezpieczna. Jeśli po upływie tego czasu, wszystko jest w porządku, próbka przekazywana jest do procedur wspomagania rozrodu.

Przeczytaj też: http://www.muscular.pl/jak-wybrac-najlepszy-catering/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ