Jak można szybko schudnąć 5 kg w tydzień?

0
3116
Jak można szybko schudnąć 5 kg w tydzień?

Stoisz prawie naga przed lustrem. Przyglądasz się sobie uważnie i nagle uświadamiasz sobie, że masz kilka kilogramów za dużo. „Jak to możliwe? Kiedy to się stało?” – myślisz zrozpaczona swoim odbiciem w lustrze. Spokojnie, każda z nas kiedyś tak miała! Tydzień przed wyjazdem na urlop do ciepłych krajów, kiedy okazało się, że strój kąpielowy z zeszłego sezonu jest za mały… albo kilka dni przed najważniejszą w życiu imprezą, usiłując bezskutecznie wcisnąć się w ulubioną sukienkę. Co zrobić w tej sytuacji? Po pierwsze – nie panikuj, to nie jest koniec świata! Po drugie – koniecznie przeczytaj ten artykuł! Dowiesz się z niego, jak szybko schudnąć 5 kg.

Krok pierwszy: detoks

Jeśli chcesz w krótkim czasie pozbyć się nadprogramowych kilogramów, odchudzanie powinnaś zacząć od detoksu, czyli dogłębnego oczyszczenia organizmu z toksyn. Aby odtruć organizm, w pierwszej kolejności należy wyeliminować z diety cukry proste; odstawić alkohol, nikotynę, kawę i inne używki oraz ograniczyć spożywanie produktów bogatych w węglowodany, takich jak pieczywo, ryż czy makaron. Podczas detoksu niewskazane jest także jedzenie nabiału, mięsa i tłuszczów. Dieta w tym czasie powinna opierać się głównie na warzywach i owocach.

Szybkie i zdrowe odchudzanie

Detoks to swoistego rodzaju reset dla organizmu. Może trwać trzy dni, tydzień lub więcej. Jego długość jest kwestią indywidualną, uzależnioną od stylu życia, ilości stresu i jakości spożywanych na co dzień posiłków. Im mniej masz ruchu i gorzej jesz, tym dłuższy powinien być twój detoks. Jeśli nie jesteś zwolenniczką diet owocowo-warzywnych lub zależy ci na czasie, w zamian możesz zrobić krótką, maksymalnie dwudniową głodówkę. Pamiętaj jednak, aby w jej trakcie pić dużo wody! Oczyścisz w ten sposób organizm, odzyskasz energię, a także przyśpieszysz metabolizm i unormujesz gospodarkę hormonalną, dzięki czemu szybciej będziesz chudnąć.

Krok drugi: ketoza

Dzięki detoksowi niemal natychmiast stracisz 2-3 kilogramy. Nie powinnaś się jednak do niego ograniczać, jeśli w tydzień chcesz zgubić dwa razy tyle. 
Po detoksie płynnie wprowadź organizm w stan ketozy. Z ketozą mamy do czynienia wówczas, gdy organizm pozyskuje energię nie z cukrów, a z tłuszczów – zarówno z tych zgromadzonych w tkankach, jak i tych dostarczanych z zewnątrz wraz z pożywieniem. Stan ten wywołać można ograniczając spożycie węglowodanów przy równoczesnym zwiększeniu podaży tłuszczów.

Dieta na szybkie odchudzanie

Aby organizm za główne paliwo uznał tłuszcze, powinny one stanowić ponad 75% spożywanych dziennie wszystkich makroelementów. Węglowodany i białka łącznie nie powinny zaś przekraczać 25%. Co jeść, żeby zachować takie proporcje? Przede wszystkim tłuste ryby i mięso, masło, smalec, olej z oliwek, jaja, oliwki, awokado, orzechy makadamia. Słodycze i produkty mączne z jadłospisu należy całkowicie wykluczyć, a w ich miejsce zwiększyć ilość warzyw i owoców o niskim indeksie glikemicznym. Tak zbilansowana dieta gwarantuje szybkie i zdrowe odchudzanie. Początkowo, zanim organizm przestawi się na nowe odżywianie, możesz odczuwać ogólne zmęczenie i brak siły. Jeśli rozpoczniesz dietę od detoksu, unikniesz tego dyskomfortu!

A zatem podsumujmy… Co zrobić żeby schudnąć? Po pierwsze – oczyść organizm. Po drugie – stosuj dietę ketogeniczną. Po trzecie – zadbaj o więcej ruchu. Po czwarte – wysypiaj się. Po piąte – ogranicz stres. Połączenie tych wszystkich elementów to sprawdzony sposób na to, jak szybko schudnąć 5 kg w tydzień!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ