Jak zapobiec starzeniu się ust?

0
3333

Wykonując codzienną pielęgnację bardzo często zapominamy o odpowiedniej dbałości o skórę ust. Tymczasem źle dobrane kosmetyki, niska temperatura, mróz, promienie słoneczne, a nawet wiatr wpływają negatywnie na kondycję ust. Niezadbana skóra szybko się starzeje, a twarz nabiera smutnego i zmęczonego wyglądu. Jak zatem zadbać o usta, by jak najdłużej pozostały piękne i gładkie?

Kosmetyki

Wiele osób, szczególnie zimą, odczuwa dyskomfort spowodowany przesuszonymi i popękanymi ustami. By temu zapobiec, warto pamiętać o odpowiednim nawilżaniu warg. Chcąc zadbać o piękne wargi, należy chronić je przed promieniowaniem UV i niesprzyjającymi czynnikami atmosferycznymi. Na rynku dostępnych jest wiele balsamów oraz serum nawilżających, które pomogą zadbać o stan ust. Sklep Dermalogica.pl posiada w swojej ofercie specjalne pomadki nawilżające, które zapobiegają starzeniu się ust. Regularne stosowanie kosmetyków nawilży wargi, dzięki czemu będą wyglądały pięknie przez wiele lat.

Złuszczanie naskórka

Regularny peeling ust jest niezwykle istotnym elementem pielęgnacji. Złuszczanie pozwala usunąć warstwy zrogowaciałego naskórka na różnych głębokościach. Dzięki temu odbudowujące się warstwy zaczynają funkcjonować prawidłowo. Wykonywanie peelingu uelastycznia skórę, przywraca jej prawidłową strukturę i dodatkowo nawilża. 

Nawodnienie

Właściwe nawodnienie organizmu ma zbawienny wpływ na kondycję skóry, również skóry na ustach. Dbanie o nawilżenie skóry jedynie z zewnątrz nigdy nie przyniesie wymiernych efektów. Dlatego też niezwykle istotne jest spożywanie dużych ilości wody. Zaleca się picie około dwóch litrów wody dziennie.

Co wpływa na szybsze starzenie się ust?

Czynnikiem, który ma znaczący wpływ na starzenie się ust są uwarunkowania genetyczne. Dodatkowo na starzenie się skóry ma wpływ:

  • mimika – zaciskanie, zagryzanie warg, a także grymasy;
  • podpieranie kącików ust rękoma;
  • braki lub ubytki w uzębieniu;
  • wahania wagi ciała;
  • brak ochrony przed czynnikami zewnętrznymi (mróz, wiatr, promienie słoneczne);
  • palenie tytoniu.
[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ