Jak zarobić na blogu?

0
4160
Jak zarobić na blogu

Jeżeli od dłuższego czasu prowadzisz bloga, regularnie dodajesz notki, starasz się i zgromadziłeś już pewne grono czytelników, dobrze by było, by Twój blog przynosił Ci korzyści. Na blogu można zarabiać! Dlatego też, jeśli interesuje Cię moda, podróże lub gotowanie, warto postarać się, by Twoja pasja przynosiła Ci zyski. Podpowiadamy, jak zarobić na blogu.

Na jakich blogach można zarobić?

Przede wszystkim szansę na zarabianie na swoim blogu mają przede wszystkim ci autorzy, którzy przygotowują staranne, profesjonalne notki i regularnie aktualizują swojego bloga. Należy zadbać o możliwie wysoką liczbę komentarzy i odsłon. Oczywiście, nie każdy blog ma potencjał, by na nim zarabiać, nawet jeśli przygotowywany jest bardzo starannie. Pamiętniki raczej nie cieszą się dużym zainteresowaniem, chyba że jesteś już sławną osobą. Jeśli masz talent, pasję, zadbasz o bloga pod względem edytorskim i będziesz wybierać chwytliwe tematy możesz zarobić na blogu bardzo konkretne sumy.

W jaki sposób zarabia się na blogu?

Najprostszym sposobem zarabiania na blogu są reklamy Google Adsense. Jeśli założysz takie reklamy na swoim blogu, będziesz dostawał pieniądze za ich odsłony i kliknięcia przekierowujące do strony reklamodawcy. Możesz też nawiązać kontakt z reklamodawcami osobiście. Innym sposobem na czerpanie korzyści z bloga jest współpraca z firmami. Polega ona na tym, że w zamian za promowanie danej firmy w notkach dostajesz jej produkty. Jest to najbardziej prawdopodobne, gdy dany produkt łączy się z tematyką bloga.

Ile można zarobić?

Według autora kursu ZarabiajBlogujac.pl kwoty są bardzo różne. Są blogerzy, którzy zarabiają zupełnie symboliczne kwoty, dla innych jest to poważne źródło dochodów. Żeby w ogóle zacząć zarabiać na blogu, trzeba wyrobić sobie markę i zdobyć stałe grono odbiorców także spoza kręgu naszych znajomych. Jeśli nie jesteś gwiazdą, nie licz na to, że spędzając godzinkę dziennie będziesz mógł utrzymać się z pisania bloga. Jeśli chcesz, by blog stanowił poważne źródło dochodów potrzebna będzie ciężka, systematyczna praca i wstrzelenie się w odpowiednią niszę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ