Jaki jest wpływ traumy na dalsze życie?

0
1498
Jaki jest wpływ traumy na dalsze życie

Zdarzają się wydarzenia, po których trudno się jest pozbierać, wpływa to na cale życie w tym na światopogląd, funkcjonowanie i realizowanie własnych celów. Wiele osób po ciężkich zdarzeniach z życia próbuje rozwiązywać problemy samodzielnie. Uważają, że to wstyd zgłosić się po pomoc, że dadzą rade sami albo liczą, że z czasem samo minie. Niektórzy dopiero po latach życia z traumą uświadamiają sobie, że ich życie stało się błędnym kołem cierpienia, z którego nie mogą wyjść. Moment uświadomienia sobie problemu jest trudny. Nie wiesz, czy coś jest nie tak bo zaznałeś dowolnego rodzaju krzywdy, która teraz oddziałuje na ciebie i twoje życie czy może po prostu taki masz charakter i trzeba się pogodzić ze smutna egzystencja z samym z sobą. Jeżeli czujesz się źle, że twoje życie jest pasmem smutków i strachu to najlepszą opcją będzie zgłosić się po pomoc.

Psychotraumatologia – leczenie, które może zmienić wszystko

Psychotraumatologia jak sama nazwa wskazuje zajmuje się leczeniem urazów na podłożu psychicznym. Pomaganie osobom z tego tupu zaburzeniami wymaga dogłębnego poznania pacjenta. Niezbędna jest tutaj rozmowa o jego przeżyciach, potrzebach i aktualnym stanie, który przeżywa. Lekceważenie tego typu problemów nie jest dobrym pomysłem.

Tylko specjalista, może uświadomić nam przyczynę i wskazać drogę, która sprawi, że będziemy zdrowieć.

Niektórzy wstydzą się skorzystać z pomocy. Uważają, że leczenia wymagają jedynie osoby, dotknięte obrażeniami fizycznymi lub takie, które są mają objawami skrajnej psychozy. Nie jest to prawda ze względu na kilka ważnych powodów:

  • Zasługujesz na szczęście. Trauma powoduje, że wszystko co daje szczęście jest blokowane przez smutek, strach i wiele innych negatywnych emocji.
  • Każdy zasługuje na pomoc, jeśli jej potrzebuje. To żaden wstyd leczyć traumę, jeżeli to sprawi, że każdy Twój dzień będzie coraz lepszy.
  • W życiu spotkało Cię coś złego z czym nie możesz sobie poradzić. Codzienne funkcjonowanie jest utrudnione, jeżeli sam dla siebie nie jesteś przyjacielem.

Jak wygrać z traumatycznymi przeżyciami?

Z medycznego punktu widzenia walka z traumatycznymi przeżyciami to tak zwana terapia traumy. Warto wiedzieć, że nie można określić jednoznacznego czasu leczenia pacjenta. Może to zająć kilka miesięcy ze względu na bardziej powierzchowny problem. Zdarzają się jednak w życiu sytuacje, zwłaszcza te z wczesnego okresu życia, które przy specjalistycznej pomocy mogą trwać o wiele dłużej. Jednak zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak fizyczne. Działamy pod nazwą Harmonia Luxmed. Pamiętaj, że zdrowie psychiczne jest bardzo ważne, jeżeli czujesz, że potrzebujesz pomocy to zgłoś się do nas po pomoc. Pomożemy Ci w wyjściu z tej sytuacji, ponieważ mamy świadomość jak trudno, żyć z autodestrukcyjnymi myślami. Leczenie traumy ułatwi Ci codzienne funkcjonowanie i pomoże zrozumieć, że są ludzie, którzy pomogą Ci osiągnąć spokój i szczęście psychiczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ