Jaki masaż wybrać?

0
3327

Chcesz wybrać się na masaż, ale nie możesz się zdecydować na żaden konkretny? Klasyczny czy aromaterapetyczny? Może wschodni masaż tajski? A może po prostu masaż ciepłymi kamieniami albo bańską chińską? Sprawdź, który masaż jest dla Ciebie!

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny jest niezwykle popularny, między innymi ze względu na swoje relaksacyjne i odprężające działanie. Ponadto uzdrawiająco wpływa na mięśnie, stawy i więzadła. Kiedy warto go wybrać? Przede wszystkim wtedy, gdy chcesz poprawić ogólną kondycję organizmu, przyspieszyć przemianę materii lub zniwelować tkankę tłuszczową. Co ważne, masaż klasyczny sprawdzi się również jako antidotum na stres i lęki.

Zobacz też: masaż lomi lomi nui

Masaż aromaterapeutyczny

Przez wiele osób jest uznawany za najprzyjemniejszy rodzaj masażu. Nic dziwnego, w końcu łączy techniki manualne z terapią olejkami eterycznymi. Jego działanie jest uzależnione od doboru olejku. I tak ten masaż może mieć działanie stymulujące, relaksacyjne lub lecznicze. Z pewnością jest to masaż dla Ciebie, jeśli masz problem ze stresem, brakiem energii i apatią lub dokucza Ci napięcie mięśni.

Masaż tajski

Zabieg znany już od kilkuset lat, przez niektórych nazywany jogą dla leniwych. Łączy w sobie techniki masażu, akupresury, refleksologii oraz rozciągania ciała. Podobnie jak masaż klasyczny ma działanie relaksujące i rozluźniające. Jednocześnie stymuluje układ limfatyczny, krwionośny i nerwowy. Z pewnością jest to masaż dla Ciebie, jeśli cierpisz na zaburzenia krążenia lub przemiany materii bądź dokuczają Ci bóle lub napięcie mięśni.

Zobacz też: masaż tajski stóp

Masaż ciepłymi kamieniami

Jak sama nazwa wskazuje, do tego rodzaju masażu używa się kamieni – są to specjalne kamienie bazaltowe pochodzenia wulkanicznego. Dzięki naturalnej obróbce falami morskimi doskonale sprawdzają się do celów termoterapeutycznych. Masaż ciepłymi kamieniami jest bardzo spokojny i relaksujący. Jest więc dla Ciebie, jeśli szukasz odprężenia ciała i umysłu albo chcesz przyspieszyć regenerację.

Masaż bańką chińską

To masaż, który wywodzi się z Chin i ma trochę wspólnego z bańkami stawianymi kiedyś na przeziębienie. Dziś ma nieco inne zastosowanie i służy przede wszystkim redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu. Ponadto zabieg przyspiesza krążenie krwi i przemianę materii. To jest masaż dla Ciebie, jeśli chcesz pozbyć się tkanki tłuszczowej z okolicy ud, pośladków czy brzucha. Pamiętaj jednak, że ten masaż najlepiej powtarzać dwa razy w tygodniu.

Gdy już zdecydujesz się na któryś z powyższych masaży pozostaje jeszcze jeden dylemat – jak wybrać gabinet masażu? Warszawa czy inne większe miasta oferują tak dużo miejsc, w których można wykonać masaż, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ