Jakie możemy wyróżnić rodzaje depilacji okolic intymnych?

0
1339
depilacja okolic intymnych

Należy zdawać sobie sprawę, że z roku na rok coraz większa liczba osób podejmuje decyzję o depilacji miejsc intymnych. W ten prosty sposób nie tylko można czuć się komfortowo, ale również znacznie łatwiej jest zadbać o higienę. Jakie możemy wyróżnić rodzaje depilacji okolic intymnych? Dlaczego depilacja bikini cieszy się coraz większą popularnością?

Metody depilacji miejsc intymnych

Koniecznie trzeba mieć świadomość, że depilacja bikini czyli depilacja miejsc intymnych może być obecnie wykonywana na kilka sposobów. Oczywiście zdecydowanie największą popularnością cieszy się klasyczne golenie maszynką. Można jednak także zdecydować się na depilację woskiem, laserem czy pastą cukrową. Czym charakteryzują się poszczególne wymienione metody depilacji?

Czym cechuje się depilacja laserowa?

Warto wiedzieć, że jest to jeden z najdroższych możliwych sposobów na depilację miejsc intymnych. Doskonałym przykładem może być fakt, że za wspomniany zabieg trzeba zapłacić nawet 600 złotych. Trzeba pamiętać, że wspomniana depilacja laserowa polega na usunięciu włosów przez wiązki lasera. Zniszczeniu ulega wtedy cebulka włosa. Ponadto w zdecydowanej większości przypadków depilacja laserowa będzie bezbolesna. Nie można jednak zapomnieć, że może wiązać się ze skutkami ubocznymi. Mogą jej bowiem towarzyszyć zaczerwienienia skóry czy obrzęk. Stan ten będzie utrzymywał się maksymalnie 4 dni. Koniecznie trzeba mieć świadomość, że każdy włos będzie usuwany osobno. Oznacza to tym samym, że wizyta może trwać znacznie dłużej niż w przypadku innych metod usuwania włosów. Argumentem przemawiającym za zdecydowaniem się na ten sposób depilacji jest bardzo długi efekt zabiegu.

Golenie maszynką miejsc intymnych

Jest to nie tylko najtańsza, ale również najbardziej popularna metoda na pozbycie się niechcianego owłosienia. Rekomendowane jest, by wspomniany zabieg został przeprowadzony pod prysznicem. Osobom, których celem jest uniknięcie bolesnych zacięć rekomendowane jest wybranie maszynki posiadającej trzy ostrza. Warto również zaznaczyć, że włosy powinny być golone zgodnie z kierunkiem wzrostu. Trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiany zabieg jest bardzo prosty, jednak będzie dawał krótkotrwałe efekty. Koniecznie trzeba także zaznaczyć, że w trakcie depilacji maszynką można się zaciąć. W przypadku miejsc intymnych rana znacznie dłużej będzie się goić.

Depilacja chemiczna

Wykonywanie depilacji chemicznej jest nie tylko proste, ale również bezbolesne. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że można do tego wykorzystać specjalne żele, pianki czy kremy. Trzeba także podkreślić, że zabiega w największym możliwym uproszczeniu polega na dokładnym rozprowadzeniu kremu w określonych miejscach, a także zostawieniu go na pewien czas zgodnie z zaleceniami producenta. Trzeba również wiedzieć, że przed wykonaniem omawianego rodzaju zabiegu rekomendowane jest sprawdzenie czy nie ma się przypadkiem alergii na składniki, które są w składzie preparatu.

Osoby, które chciałyby wykonać zabieg depilacji powinny zapoznać się ze stroną internetową: wrosinski.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ