Jakie są sposoby na przedłużenie stosunku?

0
3113

Przedwczesny wytrysk jest najczęstszą dysfunkcją spotykaną u mężczyzn. Potrafi wywołać frustrację, depresję, a nawet myśli samobójcze. Na szczęście dolegliwość tą można skutecznie leczyć farmakologicznie.

Kiedy możemy mówić o przedwczesnym wytrysku?

Problem ten można zdefiniować wtedy, gdy występuje brak kontroli nad wytryskiem. Wówczas stosunek jest krótszy niż minuta, a problem ten występuje w przypadku większości stosunków seksualnych w okresie ostatnich 6 miesięcy. Warto podkreślić, że techniki polegające na zaprzestaniu ruchów frykcyjnych podczas stosunku nie działają w przypadku mężczyzn z problemem przedwczesnego wytrysku. Istnieje jednak szereg innych metod. Optymistycznie powinna nastrajać mężczyzn myśl, że leczenie tej przypadłości jest skuteczne – wystarczy tylko odważyć się i pójść z problemem do lekarza.

Jakie są przyczyny przedwczesnego wytrysku?

Przyczyną przedwczesnego wytrysku może być strach przed partnerką lub przed niechcianą ciążą. Zaburzenie to może wiązać się również z problemami z prostatą. Jeśli przedwczesny wytrysk pojawia się jednorazowo to mężczyzna nie powinien się jeszcze martwić. Podobnie przedwczesny wytrysk może wystąpić zupełnie naturalnie w sytuacji, gdy mężczyzna uprawia seks z nową partnerką i jest bardzo podniecony. Pojedynczy epizod nie świadczy jeszcze o wystąpieniu zaburzenia.

Przedwczesny wytrysk – problem, z którym można sobie poradzić

Przedwczesny wytrysk bardzo odbija się na pewności siebie i samopoczuciu mężczyzny. Nieleczony, może wywołać u pacjenta depresję, a nawet myśli samobójcze. Zupełnie niepotrzebnie, gdyż dolegliwość tę można skutecznie leczyć.

Istnieją różne sposoby leczenia tego problemu. Jednym z nich jest leczenie farmakologiczne, dobrze tolerowane przez organizm. Dobrym sposobem jest również specjalny krem znieczulający, stosowany na żołądź prącia, również przepisywany przez lekarza.
Dłuższy stosunek – jak go osiągnąć?

Jakie są sposoby na przedłużenie stosunku? Wśród najpopularniejszych metod przedłużenia czasu trwania aktu miłosnego w przypadku osób cierpiących na przedwczesny wytrysk są środki farmakologiczne zapisywane przez lekarza specjalistę. Zazwyczaj jest to dapoksetyna – organiczny związek chemiczny, obecnie dostępny również dla polskich pacjentów. Jej działanie polega na opóźnieniu wydzielania serotoniny, która wpływa na ejakulację. Lek ten stosuje się u mężczyzn w przedziale wiekowym 18-64 lata. Powinien być przyjmowany wyłącznie przed planowanym stosunkiem seksualnym.

Więcej wstydliwych chorób zostało opisanych w serwisie dolecz.to. Zachęcamy do lektury.

[Głosów:5    Średnia:3/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrzebieg zabiegu liposukcji
Następny artykułJak bezbłędnie wypełnić PIT?
Redakcja ProHelvetia.pl
Tematyka prozdrowotna to nasza pasja. Kochamy zdrowo jeść, a sport pomaga nam odreagować od codziennego stresu. Mamy nadzieję, że choć trochę uda nam się zmienić Twoje nawyki :-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ