Jakie składniki powinna mieć dobra odżywka do paznokci?

0
5696
Jakie składniki powinna mieć dobra odżywka do paznokci?

Najlepsza odżywka to taka, która walczy z jednym problemem, czyli na przykład koncentruje się tylko i wyłącznie na problemie łamania się paznokci, na ich rozdwajaniu się lubzbyt wolnym wzroście. Dowiedz się, co powinna zawierać dobra odżywka do paznokci i dlaczego tak ważna jest obecność niektórych pierwiastków w jej składzie.

„Trujące trio” w odżywkach do paznokci

Na początku warto zaznaczyć, czego odżywki do paznokci nie powinny mieć w swojej formule. Szczególną uwagę zwróć na szkodliwe dodatki, takie jak formaldehyd, czyli związek chemiczny stosowany np. przy produkcji żywic syntetyczny. W kontakcie ze skórą lub porowatą płytką paznokcia wywołuje on bardzo mocne podrażnienia lub alergie: wysypkę, rumień, zaczerwienienia w formie plam, egzemy. Powinnaś unikać również odżywek do paznokci, które zawierają DBP – związek chemiczny, który pełni rolę rozpuszczalnika. Jeśli zastosujesz odżywkę, która zawiera ten składnik, możesz być narażona na zaburzenia hormonalne. Najczęstsze objawy to bóle głowy, mdłości i alergie. I w końcu związek chemiczny o nazwie toluen – stosowany jako rozpuszczalnik organiczny. Wyrządza duże szkody w organizmie ludzkim. Odżywki do paznokci wolne od trujących składników proponuje marka Golden Rose.

Zbawienne składniki w odżywkach do paznokci

Na sklepowych półkach znajdziesz różne rodzaje odżywek do paznokci. Jaką powinnaś wrzucić do swojego koszyka? Wszystko zależy od tego, z jakim problemem aktualnie walczysz.

Jeśli Twoje paznokcie są przesuszone i często się łamią, potrzebujesz odżywki z witaminami:

  • B7 – utwardza płytkę;
  • C – chroni i odżywia;                    
  • E – odpowiada za nawilżanie;
  • F – skutecznie wzmacnia.

Odżywka do tego typu paznokci powinna mieć w swoim składzie również substancje wzmacniające i utwardzające.

Kiedy zauważysz, że paznokcie bardzo wolną Ci rosną, powinnaś zainwestować w specjalistyczną odżywkę. Najlepiej taką, której formuła będzie wzbogacona o naturalne antyutleniacze, witaminy (A, C i E) i składniki odżywcze (ekstrakt z alg, minerały morskie). Dodatkowym atutem odżywki będzie zawartość w niej filtrów UV oraz składników nabłyszczających (jedwab). To dzięki tym składnikom paznokcie nie będą narażone na odbarwienia i zyskają zdrowy wygląd.

Twoje paznokcie potrzebują odbudowy i wygładzenia? W takim przypadku najlepiej sprawdzi się odżywka z witaminami C i E. W jej skład powinny też wchodzić ekstrakty z roślin. Dzięki zawartości minerałów w odżywce, rysy i niedoskonałości na paznokciach zostaną zakryte. Płytka będzie aksamitnie gładka.

[Głosów:5    Średnia:3.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ