Jakie właściwości ma kwas hialuronowy?

0
2342
Jakie właściwości ma kwas hialuronowy

Co trzeba zrobić, by utrzymać jędrną i gładką skórę przez długi czas? Warto stosować świadomą pielęgnację i sięgać po wartościowe składniki pochodzenia naturalnego, które zapewniają skórze odżywienie oraz głębokie nawilżenie.

Szczególnie cennym związkiem chemicznym jest kwas hialuronowy. Dlaczego powinno się go stosować i w jakiej formie przyjmować tę substancję, by poprawić kondycję skóry? O tym opowiemy poniżej.

Kwas hialuronowy – co to takiego?

W organizmie człowieka występuje sól sodowa, czyli hialuronian sodu. To właśnie kwas hialuronowy, występujący w największej ilości w skórze właściwej i przestrzeniach międzykomórkowych, a także w ciele szklistym oka lub mazi stawowej. Zalicza się go do polisacharydów, które pojawiają się w zasadzie we wszystkich organizmach żywych.

Kwas hialuronowy miewa trzy formy: usieciowioną, częściowo usieciowioną i nieusieciowioną. Różnią się między sobą gęstością i stopniem wiązania cząsteczek wody. Każdy z nich ma nieco inne właściwości, dlatego znajduje zastosowanie w innych zabiegach pielęgnacyjno-medycznych.

Do czego służy kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy wykazuje silne właściwości higroskopijne. Każda cząsteczka hialuronianu sodu jest w stanie zawiązać aż 250 cząsteczek wody. Oznacza to, że substancja przydaje się do utrzymania lub odzyskania odpowiedniego poziomu wody w organizmie, a zwłaszcza głębokiego nawilżenia skóry.

Warto pamiętać o tym, że kwas hialuronowy w ciele człowieka ulega szybkiemu rozpadowi. Z czasem niezbędne jest zatem dostarczanie dodatkowych dawek substancji za pośrednictwem kosmetyków, zabiegów kosmetologicznym oraz odpowiedniej suplementacji, choćby produktami dostępnymi na stronie: https://evital.pl.

Kwas hialuronowy stosuje się zwłaszcza do utrzymania młodzieńczego wyglądu skóry. Dzięki głębokiemu nawilżeniu i zawiązaniu wody, skóra staje się wyraźnie gładsza i bardziej napięta. Znikają zmarszczki i bruzdy. Kwas hialuronowy stanowi zatem naturalny i cenny składnik rozmaitych produktów, zwłaszcza preparatów anti-aging, nawilżających oraz prozdrowotnych.

Substancja wykazuje działanie prozdrowotne. Przyspiesza gojenie ran, zmniejsza widoczność blizn, a także odbudowuje naturalną barierę ochronną organizmu. Bywa również stosowany jako dodatkowe wsparcie w leczeniu stawów, służy choćby do wzmacniania chrząstek i tworzenia warstwy maziowej.

W jakich produktach można znaleźć kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy wykorzystuje się przede wszystkim w naturalnych kosmetykach nawilżających, jak kremy, mleczka i balsamy do ciała. Pomagają głęboko nawilżyć i wzmocnić skórę, poprawić jej elastyczność i jędrność, a także zredukować zmarszczki.

Ze względu na opisane powyżej właściwości, kwas hialuronowy stanowi cenny składnik, stosowany podczas profesjonalnych zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Dzięki niemu widocznie poprawia się kondycję skóry, zmniejsza widoczność zmarszczek i oznak zmęczenia.

Kwas hialuronowy występuje też w formie suplementów diety, najczęściej kapsułek, dzięki którym można podnieść poziom tej cennej substancji od wnętrza organizmu.

Kwas hialuronowy – skuteczny sposób na młodzieńczy wygląd

Kwas hialuronowy to cenna, naturalna substancja. Regularne stosowanie pozwala zredukować zmarszczki, poprawić poziom nawilżenia skóry oraz jej odporność na szkodliwe działanie warunków zewnętrznych. Warto pamiętać też o jego zastosowaniu w przypadku problemów ze stawami. Można zatem stwierdzić, że kwas hialuronowy to prawdziwy eliksir młodości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOptometria w Warszawie
Następny artykułOlej sezamowy — ratunek przy mrozach
Redakcja ProHelvetia.pl
Tematyka prozdrowotna to nasza pasja. Kochamy zdrowo jeść, a sport pomaga nam odreagować od codziennego stresu. Mamy nadzieję, że choć trochę uda nam się zmienić Twoje nawyki :-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ