Komu może pomóc przeszczep włosów

0
2405

Stres, nieprawidłowa dieta czy niewłaściwa pielęgnacja włosów i skóry głowy mogą przyczynić się do wczesnego łysienia. Problem ten dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn, a przecież wszyscy chcemy cieszyć się zdrowymi, bujnymi włosami. Tymczasem powiększające się zakola u panów, widocznie przerzedzające się włosy u pań sprawiają, że czujemy się mniej atrakcyjni.

Przeszczep włosów – dla kogo?

Łysienie dotyczy wielu osób, nie tylko starszych. Mogą się z nim borykać nawet młode, dwudziestokilkuletnie osoby. Być może nawet nie zwracamy na to uwagi u innych ludzi. To jednak nie stanowi wielkiego pocieszenia, kiedy problem ten zaczyna dotykać bezpośrednio nas samych.

Przyczyn utraty włosów jest wiele, podobnie jak pomysłów na powstrzymanie i cofnięcie tego procesu. Można stosować ziołowe wcierki do skóry głowy, pobudzać mikrokrążenie masażami, przyjmować witaminy i minerały w tabletkach. Można starać się żyć wolniej, unikać stresu, uprawiać jakiś sport i zdrowiej się odżywiać. Lecz co zrobić, gdy po paru miesiącach nadal nie widać poprawy?

Niektórzy mogą wpaść na pomysł ogolenia się na łyso. To jednak tylko maskuje problem, a nie stanowi jego rozwiązania. Ci, którzy chcą odzyskać gęstość swoich włosów, powinni skonsultować się z lekarzem. Może się bowiem okazać, że łysienie jest spowodowane problemami hormonalnymi czy skłonnościami genetycznymi.

Kiedy zdecydować się na przeszczep włosów

Decyzję o transplantacji włosów zawsze należy skonsultować z lekarzem. Czasami jest to jedyny sposób na przywrócenie gęstości włosów lub zlikwidowanie zakoli. Warto rozważyć taką możliwość, zwłaszcza jeśli chcemy pozbyć się kompleksów spowodowanych utratą włosów.

Metoda fue artas

Przeszczep fue artas to zrobotyzowana metoda odzyskania gęstych włosów. Doświadczeni specjaliści pracują przy pomocy najnowocześniejszego robota, dzięki czemu przebieg transplantacji włosów i końcowy efekt jest bardzo zadowalający.

Cały proces jest zautomatyzowany dzięki robotowi, który skanuje głowę pacjenta w poszukiwaniu mieszków włosowych najlepszej jakości. Następnie wykonuje serię precyzyjnych nakłuć, których kąt, głębokość i odległość od siebie jest kontrolowana przez lekarza. Metoda fue artas jest bardziej komfortowa zarówno dla pacjenta, jak i dla lekarzy.

Zalety metody fue artas

Przeszczep fue artas nie wymaga zakładania szwów i nie powoduje powstawania blizn liniowych na skórze głowy. Precyzyjna praca robota pozwala na szybsze i równomierne rozmieszczenie przeszczepianych cebulek włosów. Także krótki okres rekonwalescencji i naturalny efekt przemawiają na korzyść przeszczepu fue artas.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ