Kosmetyki dla kobiet w ciąży – które są bezpieczne?

0
1713
kosmetyk w ciąży

Dziewięć miesięcy oczekiwania na dziecko sporo zmienia nie tylko w życiu, ale i na ciele każdej kobiety. Powstają przykre pamiątki, o których chciałoby się jak najszybciej zapomnieć, takie jak rozstępy, rozszerzone naczynka czy przebarwienia skóry. Wszystkie te zmiany powstają w wyniku zmian, które się tworzą w układzie hormonalnym. Poziom estrogenów wzrasta i sprawia, że cera w czasie Niby staje się bardziej promienna, ale równocześnie jest bardziej skłonna do przesuszeń i bardziej wrażliwa. Z kolei wzrost kortyzolu sprawia, że na brzuchu oraz piersiach mogą pojawić się rozstępy. Jak widać okres ciąży nie jest wcale sielanką, kobieta wtedy potrzebuje konkretnych kosmetyków do pielęgnacji.

Jakie kosmetyki potrzebne są kobiecie w ciąży?

Najpotrzebniejszym preparatem w okresie ciąży jest kosmetyk przeciw rozstępom. Pierwsze oznaki rozstępów pojawiają się zazwyczaj wtedy, gdy skóra zaczyna się rozciągać, czyli zazwyczaj na początku drugiego trymestru ciąży. Nie należy zapominać, że skłonność do rozstępów dziedziczymy. W niektórych przypadkach przyszłe mamy próbują im zapobiec stosując specjalne preparaty, których zadaniem jest wzmocnienie włókien kolagenu oraz elastyny. Dzięki nim skóra jest bardziej elastyczna i bardziej podatna na rozciąganie. Jednak przez geny, rozstępy i tak się pojawiają.

Kosmetyki dla kobiet w ciąży - które są bezpieczne?

Kolejny must have przyszłej mamy to krem do twarzy z wysokim filtrem. Przebarwienia skóry w czasie ciąży, mogą powstać z takim samym prawdopodobieństwem jak rozstępy. W przypadku gdy już się pojawią na naszej twarzy, ciężko ich się pozbyć. Dlatego należy unikać ekspozycji na promieniowanie słoneczne, podstawą ochrony jest stosowanie kremu z wysokim filtrem przeciwsłonecznym.

Dbanie o biust w czasie ciąży, również jest bardzo ważne. Dlatego powinno się stosować krem do pielęgnacji biustu. Już w pierwszym trymestrze biust zaczynają się powiększać, dzieje się tak ponieważ gruczoły mleczne zaczynają przygotowywać się do pracy. Skóra podtrzymująca piersi wytrzymuje dodatkowy ciężar do pewnego momentu. Następnie biust spłaszcza się i pojawiają się rozstępy.

Przeczytaj też: Dezodoranty i antyperspiranty

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ