Krótkie damskie fryzury – kilka porad przed wizytą u fryzjera

0
1463
damskie fryzury

Fryzura to niezwykle istotny element nie tylko naszego wyglądu, ale także naszej tożsamości. Dzięki odpowiednio dobranej fryzurze możemy wpływać na sposób, w który odbierają nas inne osoby. Niezależnie od długości włosów, fryzura może być naprawdę zaskakującą i wywoływać „piorunujące” wrażenie. Wiele kobiet poszukuje takich fasonów, które nadają się do zastosowania w przypadku włosów krótkich. Zapraszamy do lektury, z której dowiesz się – jakie rodzaje fryzur najlepiej pasują do włosów krótkich oraz w czym tkwi ich niezwykły urok i potencjał.

Włosy krótkie czy długie?

Odnalezienie fryzury optymalnej to nie lada zadanie. W zasadzie – przez całe życie poszukujemy coraz bardziej atrakcyjnych i pasujących do naszego wyglądu sposobów uczesania. Dotyczy to zarówno kobiet o długich włosach, jak i tych krótko ściętych.

Wiele kobiet decyduje się właśnie na krótkie włosy. Powody, które nimi powodują są różne. Często, decyzja ta wynika z problemów z utrzymaniem włosów w dobrej kondycji. Jak dobrze wiemy, włosy długie wymagają bardziej zaawansowanej pielęgnacji – odpowiedniego odżywiania, częstszego mycia oraz stosowania dodatkowych kosmetyków.

Włosy krótkie są łatwiejsze w utrzymaniu w dobrej kondycji. Ponadto, włosy takie zdecydowanie rzadziej wypadają niż włosy długie. Z tego powodu krótko ścięte włosy noszą często panie w wieku zaawansowanym.

Również kobiety „żyjące w biegu”, poświęcające się pracy zawodowej lub wychowaniu dzieci decydują się na krótkie włosy. W ich przypadku liczy się „oszczędność czasu” – zamiast inwestować go w czesanie, pielęgnowanie, nawilżanie, odżywianie i inne – wolą po prostu oddać się swoim pasjom.  

Niezależnie jednak od przyczyn, dla których decydujesz się na ścięcie włosów na krótko – warto zapoznać się z najmodniejszymi i najpopularniejszymi fasonami.

Najmodniejsze krótkie damskie fryzury

Wbrew pozorom, krótkie damskie fryzury to nie wynalazek ostatnich lat, ani nawet ostatnich dekad. W zasadzie sytuacja wygląda dość odwrotnie – można wskazać na różne krótkie fasony, które zdążyły się już stać kultowymi. O jakich mowa?

Przede wszystkim popularnym sposobem uczesania jest tak zwany bob – niezmiennie modny od wielu lat. Bob występuje w wielu wersjach – symetrycznych, niesymetrycznych, prostym, kręconym. Klasyczny bob to równie ułożone włosy ścięte mniej więcej na wysokości kości żuchwy. Asymetryczne boby to uczesania z krótszym tyłem oraz dłuższym przodem. Tę “odmianę” boba polecają specjaliści z Jean Louis David. Bob przedłużony – sięgający nawet ramion – to chińska odmiana tej fryzury.

Pixie cut to kolejny niezwykle popularny rodzaj fryzury. Polega on na krótkim ścięciu włosów z tyłu oraz pozostawieniu nieco dłuższych z przodu. Zaletą pixie cut jest odsłonięcie szyi oraz karku – co w wielu przypadkach wywołuje niezwykle atrakcyjny efekt. Dotyczy to zwłaszcza pań o „łabędziej” szyi oraz symetrycznej twarzy.

Fryzura na pazia to klasyk nad klasykami. W ostatnich latach był mniej popularny, obecnie jednak wraca do łask. Ten sposób cięcia jest dedykowany szczególnie dla osób o owalnej lub okrągłej twarzy. W ich przypadku fryzura na pazia dodaje uroku oraz uwypukla symetrię naszej twarzy. Fryzura na pazia występuje w wielu odmianach – znajdziemy zarówno te z grzywką, jak i jej pozbawione.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ