Laserowe odmładzanie twarzy

0
1955

Laserowe usuwanie zmarszczek, zaliczane jest do jednej z najbezpieczniejszych metod. Cechuje się szybką rekonwalescencją, a sam zabieg uznaje się za bezbolesny.

Laserowe usuwanie zmarszczek – na czym polega zabieg?

Laserowe odmładzanie twarzy należy do delikatnych metod, dzięki którym skóra przechodzi proces regeneracji. Zabieg wykonywany jest specjalnym laserem, a wysyłane wiązki światła oraz fale skutecznie pomagają walczyć ze skutkami starzenia się  skóry.  Sam zabieg, jest bezbolesny. Przed zabiegiem, twarz zostaje posmarowana specjalnym chłodzącym żelem. Kolejnym etapem jest użycie głowicy z filtrem. Laserowe usuwanie zmarszczek jest to zabieg bezinwazyjny, trwający maksymalnie ok 45 minut. Nie wymaga hospitalizacji, ani zwolnienia lekarskiego, dlatego też, już następnego dnia można wrócić do swoich codziennych czynności.  Po przebytym zabiegu, skóra może być lekko zaczerwieniona, a twarz spuchnięta. Łuszczenie naskórka pojawi się po kilka dniach.  Aby efekty były widoczne i zadowalające, zaleca się wykonanie minimum 2-3 serii zabiegu. Jeżeli zdecydujemy się na taki zabieg, należy go wykonywać co 4 tygodnie. Optymalną ilością dla uzyskania najlepszych efektów jest wykonanie 5 serii zabiegu z użyciem lasera.

Wskazania do zabiegu

Kobiety często doszukują się niedoskonałości w swoim wyglądzie. Spora część płci żeńskiej, zdecydowałaby się na zabieg związany z poprawą skóry twarzy. Wskazaniem do zabiegu laserowego odmładzania twarzy są takie defekty jak:

 • Trądzik
 • Rumień
 • Piegi
 • Przebarwienia
 • Zmarszczki
 • Zwiotczenie skóry
 • Problem z naczynkami

Zmiany będą zauważalne już po pierwszym zabiegu. Skóra będzie gładka, napięta a także miękka. Minusem jest wysuszenie skóry, a także niewielkie pieczenie bezpośrednio po zabiegu.

Przeciwwskazania do zabiegu

W przypadku użycia lasera, nie ma większych przeciwwskazań do zabiegu. Jednak z uwagi na zachowanie bezpieczeństwa, niewskazane jest wykonywanie u osób z:

 • Cukrzycą
 • Kobiet w ciąży
 • Kobiet karmiących
 • Nadciśnieniem
 • Świeżą opalenizną

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Odmładzanie skóry za pomocą lasera, nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Jednak istotnym elementem jest odpowiednie nawilżanie skóry, preparatami do cery wrażliwej oraz suchej. Ważną rolę odgrywa również, picie dużej ilości wody, w przypadku pieczenia można zastosować okłady chłodzące. Kategorycznie zabrania się, opalania po wykonanym zabiegu w okresie jednego miesiąca.

Gdzie wykonać zabieg?

Lista miejsc w których można wykonać zabieg jest długa. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na kwalifikacje osoby wykonującej. Proponuję, aby dobrze zapoznać się z opiniami innych pacjentów na temat lekarza, bądź miejsca w którym chcemy wykonać zabieg. Rezultaty będą imponujące, jeżeli zabieg zostanie wykonany w klinice, w której są zatrudnione osoby z najlepszymi referencjami, wiedzą oraz umiejętnościami. Laserowe odmładzanie twarzy nie jest tanim zabiegiem, więc nie warto szukać tańszej opcji, u osoby która być może nie do końca wie co robi. Dla przykładu mogę polecić Klinikę OT CO w Warszawie. Obecnie jest jedną z najlepszych klinik w Polsce pod względem wykształcenia personelu, a także jakości sprzętu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ