Leczenie łysienia: niech włos ci z głowy nie spadnie

0
3093
Leczenie łysienia: niech włos ci z głowy nie spadnie

Łysienie to sprawa bardzo problematyczna, która dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Zdarza się, że także dzieci. Choć istnieje wiele środków, które w cudowny sposób mają pomóc nam się uporać z tym problemem, leczenie łysienia wymaga rozsądnego, kompletnego działania.

 1. Leczenie łysienia: czy istnieje skuteczny sposób?
 2. Leczenie wypadania włosów wymaga poznania jego przyczyn

Gdy ktoś obiecuje nam prostą metodę na rozwiązanie problemu, oznacza to, że sam nie do końca wie, jak sobie z nim poradzić. Aby skutecznie leczyć łysienie, należy przede wszystkim poznać jego przyczynę.

 1. Leczenie łysienia: czy istnieje skuteczny sposób?

Obecnie istnieje wiele metod, które skutecznie pomagają w walce z łysieniem. Klucz do sukcesu tkwi w tym, aby odpowiednio zdiagnozować przyczynę.

Kuracja najczęściej polega na stosowaniu doustnych preparatów lub takich, które wcieramy w skórę głowy. Istnieje również możliwość wykonania przeszczepu włosów, które pomaga szczególnie panom cierpiącym z powodu łysienia androgenowego. W większych miastach możemy udać się po profesjonalną pomoc do kliniki, w której pomogą nam ustalić indywidualną kurację. Często są to bardzo nowoczesne, specjalistyczne miejsca, takie jak Medmix, gdzie można skorzystać z pomocy trychologa, a w razie potrzeby również chirurga. W tego typu klinikach wykonuje się nie tylko przeszczepy włosów, ale również zabieg mikropigmentacji skóry głowy, czy też likwidacji blizn po przeszczepie.

 1. Leczenie wypadania włosów wymaga poznania jego przyczyn

Przyczyn wypadania włosów może być wiele. Do najczęstszych należą:

 • zaburzenia hormonalne – dotyczą zarówno kobiet jak i mężczyzn
 • niedobór witamin – dotyczy wszystkich, szczególnie w okresie zimowym, kiedy nie możemy dostarczać organizmowi naturalnej witaminy D. Często dotyczy osób, które gwałtownie się odchudzają
 • choroby tarczycy – zarówno nadczynność jak i niedoczynność, wpływają na wygląd włosów
 • przyczyny chorobowe
 • niewłaściwa pielęgnacja, np. korzystanie ze zbyt silnych środków myjących, które podrażniają skórę głowy i powodują swędzenie i podrażnienie, a w konsekwencji nadmierne wypadanie
 • częste spinanie włosów w ciasnego kucyka – powoduje zanikanie mieszków włosowych
 • farbowanie i zabiegi chemiczne – szkodzą strukturze włosów i powodują wzmożone wypadanie

Jak widać, ciężko o samodzielne ustalenie przyczyny. Dlatego właśnie kliniki takie jak Medmix, oferują kompleksową diagnostykę. Dzięki niej nie tylko skutecznie, ale również szybko można podjąć odpowiednie leczenie.

przeczep włosów

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWybierz naturalne poduszki dla lepszego snu
Następny artykułNa czym polega dieta pudełkowa?
Redakcja ProHelvetia.pl
Tematyka prozdrowotna to nasza pasja. Kochamy zdrowo jeść, a sport pomaga nam odreagować od codziennego stresu. Mamy nadzieję, że choć trochę uda nam się zmienić Twoje nawyki :-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ