Leczenie pękających naczynek

0
2572

Rozszerzone naczynka na twarzy potrafią być prawdziwą zmorą, szczególnie dla kobiet, które szczególnie dbają o swój wygląd. Nieestetyczne zmiany na twarzy mogą zaburzać jej estetykę, prowadząc do powstawania rumienia. Pozbycie się pękających naczynek nie jest jednak trudne, choć potrafi być czasochłonne i dość drogie, przez co nie wszyscy są tym zainteresowani.

Pierwsza pomoc przy zmianach skórnych

Pękające naczynka pojawiają się przede wszystkim latem, kiedy temperatura powietrza jest znacznie zwiększona. Mogą również pojawić się na skutek gorączki lub przy spożywaniu gorących napojów. Aby jednorazowo je ukryć powinien wystarczyć zwykły podkład lub korektor do twarzy, jednak nie jest to rozwiązanie na długą metę. Mimo to drobny makijaż wystarczy, aby rozwiązać problem rozszerzonych naczynek na czas spotkania biznesowego lub randki.

Aby na dobre rozwiązać problem z naczynkami, warto odwiedzić dermatologa, który profesjonalnie zajmuje się zmianami skórnymi. Pozwoli on dobrać odpowiednie kosmetyki, które zmniejszą ryzyko pękania naczynek w przyszłości, a ponadto pomogą dbać o wrażliwą cerę. Ponadto oceni on, czy konieczne jest zamykanie naczynek, czyli zabieg w medycynie estetycznej niwelujący zmiany skórne.

Ceny i przebieg zabiegu

Zamykanie naczynek najczęściej wykonywane jest laserowo, znacznie rzadziej za pomocą elektrod, gdy metoda laserowa jest niemożliwa do wykorzystania. Zabieg zazwyczaj jest bezbolesny, a jedynym powikłaniem jest lekko zaczerwieniona skóra na kilka dni po zamknięciu naczynek i ewentualne przebarwienia skórne u osób o nieco ciemniejszej karnacji. Cena takiego zabiegu waha się od 200 do 1000 złotych przy zamykaniu naczynek na całej twarzy.

Warto jednak wiedzieć, że zabieg nie eliminuje przyczyny pękania naczynek, przez co wciąż należy skorzystać z pomocy specjalisty. Jeżeli nie chcemy borykać się z tym problemem w przyszłości, powinniśmy skorzystać z indywidualnej porady.

Rokowania na przyszłość

Choć pękające naczynka nie są objawem żadnej groźnej choroby, wciąż potrafią w dużym stopniu uprzykrzyć życie. Zabieg zamykania naczynek nie zmniejsza ryzyko nawrotu w przyszłości, jednak stosowanie kosmetyków dostosowanych do skóry wrażliwej pomoże z nimi walczyć.

Odpowiednio dbając o swoją skórę można uniknąć pękania naczynek w przyszłości, a biorąc pod uwagę cenę zabiegu i ewentualnej wizyty u specjalisty jest to zdecydowanie bardziej korzystna opcja.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ