Lekarz online – nowoczesna forma konsultacji ze specjalistą

0
8230
Lekarz online - nowoczesna forma konsultacji ze specjalistą

Publiczna służba zdrowia w Polsce od wielu lat boryka się z poważnymi problemami. Stały brak lekarzy specjalistów, niskie zarobki i brak finansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia sprawiają, że na wizytę u niektórych lekarzy trzeba czekać w kolejce nawet kilka lat. Część pacjentów decyduje się na prywatną opiekę zdrowotną, jednak nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Złotym środkiem jest możliwość skorzystania z porady lekarza online.

Lekarz online – jak to działa?

Usługa konsultacji lekarskiej online obejmować może wideo konsultację, rozmowę przez chat lub rozmowę telefoniczną. Pacjent może także wysłać wiadomość do lekarza, w której opisze problem i do której dołączyć może wyniki badań lub zdjęcie obrazujące problem. Sama procedura zasięgnięcia opinii lekarskiej jest bardzo prosta. Wystarczy wyszukać lekarzy specjalistów z konkretnej dziedziny, wybrać jednego z nich oraz preferowaną formę kontaktu. Następnie pacjent powinien opisać swój problem. Po opłaceniu konsultacji otrzymać można poradę wybranego lekarza.

Wątpliwości budzić może cena takiej konsultacji. Na jednorazową poradę lekarza pozwolić sobie może każdy. Koszt konsultacji zaczyna się już od 20 zł. Za niewielką cenę pacjent otrzymuje fachową i sprawdzoną poradę profesjonalisty, który dodatkowo wskaże, czy konieczna jest wizyta w gabinecie stacjonarnym.

Kto może skorzystać z porady lekarza online?

Firmy specjalizujące się w udzielaniu porad medycznych online zrzeszają specjalistów wielu dziedzin. Jedną z najbardziej popularnych jest https://edoktor24.pl/, za pośrednictwem której skorzystać można z konsultacji m.in. z internistą, dermatologiem, endokrynologiem, pediatrą, ortopedą, psychologiem, neurologiem, a nawet dietetykiem.

Lekarz online to wygodna metoda konsultacji dla każdego pacjenta, który ma jakiś problem medyczny. Jedynym ograniczeniem co do porady może być brak specjalisty, jednak sytuacja taka raczej się nie zdarza. Pytanie do lekarza online mają często kobiety w ciąży, które zmagają się z wieloma wątpliwościami o zdrowie swoje i swojego dziecka. Ginekolog online może szybko wskazać rozwiązanie danego problemu, uspokoić młodą mamę lub wręcz przeciwnie – wskazać, że konieczna jest wizyta w gabinecie lekarskim lub w szpitalu i wykonanie dodatkowych badań.

Warto czy nie warto?

Lekarz online to nowoczesna metoda konsultacji medycznych. Ten stosunkowo młody na polskim rynku sposób na kontakt z lekarzem dopiero zdobywa swoich sympatyków. Coraz więcej ludzi przekonuje się jednak do takiej formy, która daje komfort pozyskania sprawdzonych informacji od lekarza bez wychodzenia z domu.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ