Manicure akrylowy – niezawodny sposób na efektowne paznokcie

0
4581

Manicure akrylowy jest jedną z częściej wykonywanych metod stylizacji paznokci. Ma on wiele zalet, choć można usłyszeć również o jego mankamentach. Należy zdawać sobie sprawę, że ten rodzaj manicure powinien być wykonywany przez profesjonalistę. Jeżeli naszymi paznokciami zajmie się profesjonalna manicurzystka, z całą pewnością będziemy zadowolone z efektów.

Na czym polega manicure akrylowy

Istotą manicure akrylowego jest uformowanie sztucznych paznokci przy pomocy akrylowej masy. Metoda ta w salonach manicure jest stosowana od kilkudziesięciu lat, jednak od czasu powstania bardzo się zmieniła. Początkowo paznokcie wykonywano z akrylu stomatologicznego – materiału, który ma wiele wad. Paznokcie z niego zrobione miały nieestetyczny, żółty kolor, ponadto były grube i mało elastyczne. Z biegiem lat sytuacja ta diametralnie się zmieniła. Współczesne manicurzystki wykorzystują specjalny akryl do zdobienia paznokci, który wygląda bardzo naturalnie, a ponadto jest elastyczny. Cechy te niwelują poczucie dyskomfortu związane z noszeniem sztucznych paznokci. Paznokcie akrylowe mogą mieć dowolne kształty. Mogą być one zarówno długie, jak i krótkie.

Kiedy warto zdecydować się na manicure akrylowy?

Manicure akrylowy dedykowany jest przede wszystkim kobietom, które lubią efektowne, a zarazem mocne i wytrzymałe paznokcie. Metoda ta z pewnością zostanie doceniona przez osoby, które chcą ukryć mankamenty swoich naturalnych paznokci, wyjaśnia podolog Dominika Teper. Dzięki niej można niemal dowolnie modelować płytkę, a zdolna manicurzystka jest w stanie zmienić nasze paznokcie nie do poznania. Dodatkowo jest on świetnym sposobem na zapuszczanie naturalnych paznokci. Płytka paznokcia, która ukryta jest pod akrylową masą może rosnąć swobodnie, a akryl minimalizuje ryzyko jej uszkodzenia.

Zalety akrylowych paznokci

Paznokcie akrylowe mają wiele zalet. Jedną z nich jest ponadprzeciętna trwałość. Położenie akrylu na paznokciach sprawia, że wyglądają one idealnie przez nawet trzy tygodnie. Jest to ogromne udogodnienie dla zapracowanych kobiet, które nie mają czasu na częste malowanie paznokci. Dodatkowo stanowią one ochronę dla naturalnej płytki, co z pewnością zostanie docenione przez osoby borykające się z problemem słabych i łamliwych paznokci. Za sprawą akrylu jesteśmy w stanie w dużym stopniu zmienić kształt naszych naturalnych paznokci. Manicure tego typu można wykonać nawet na paznokciach obgryzionych lub złamanych.

Niemal każda kobieta doceni fakt, że akryl jest materiałem bardzo odpornym. Paznokcie z niego zrobione przetrwają w trudnych warunkach w nienaruszonym stanie. Można przez długi czas moczyć je w wodzie czy wykonywać w nich różne prace fizyczne. Paznokcie akrylowe świetnie sprawdzają się jako baza pod efektowne wzory, które prezentują się na nich bardzo okazale.

Problemy związane z manicure akrylowym

Problemy z manicure akrylowym pojawiają się przede wszystkim wówczas, kiedy został on źle wykonany. Nieprofesjonalne położenie akrylu negatywnie wpływa na jego trwałość. Z akrylu nie będą zadowolone osoby, których paznokcie bardzo szybko rosną. W takiej sytuacji płytka naturalnego paznokcia bardzo szybko staje się widoczna, co skutkuje koniecznością uzupełniania masy akrylowej. Wadą tej metody stylizacji może być fakt, że długotrwałe noszenie akrylu osłabia płytkę naturalnego paznokcia – staje się ona bardziej miękka i cienka. Ponadto w sytuacji, kiedy masa akrylowa jest zdejmowana nieprofesjonalnie, istniej ryzyko uszkodzenia paznokcia. Minusem może być również to, że aby wykonać manicure akrylowy należy udać się do salonu manicure, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Manicure akrylowy w kilku krokach

Żeby wykonać manicure akrylowy konieczne jest odpowiednie przygotowanie paznokci. Należy je skrócić i dokładnie opiłować. Bardzo ważne jest również dokładne odsunięcie skórek. Nie możemy dopuścić do tego, żeby zostały one pokryte warstwą akrylu. Płytka paznokcia musi zostać dokładnie zmatowiona, dzięki czemu efekt manicure będzie znacznie trwalszy. Do tego celu najlepiej jest użyć delikatnego, papierowego pilniczka, który nie spowoduje poważnych uszkodzeń na jej powierzchni. Kolejny etap to dokładne odtłuszczenie płytki. Można zrobić to za pomocą cleanera lub spirytusu kosmetycznego.

Kolejny krok jest bardzo ważny, ponieważ to od niego w dużej mierze zależy końcowy efekt manicure. Należy wybrać formy, które znajdą się na naszych paznokciach. Doświadczona manicurzystka z łatwością wybierze taki ich rozmiar i kształt, który będzie najbardziej pasował do naszych dłoni. Po znalezieniu odpowiednich form na płytkę paznokcia aplikujemy primer – preparat, który zapobiega namnażaniu się bakterii na naszych naturalnych paznokciach. Następie przychodzi czas na nakładanie akrylu. Tu bardzo ważne jest, żeby aplikować go warstwami – w ten sposób najłatwiej jest kontrolować grubość paznokcia. Kiedy skończymy aplikację, czekamy aż paznokcie wyschną. Kiedy to nastąpi możemy delikatnie je opiłować, a także nałożyć krem do rąk lub posmarować dłonie olejkiem.

[Głosów:4    Średnia:3.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ