Masaż dłoni – korzystne efekty nie tylko dla skóry

0
41
Masaż dłoni

Dłońmi pracujemy każdego dnia – zarówno w domu, jak i w pracy. Wykonujemy nimi wiele czynności, co sprawia, że zmagamy się z napiętymi mięśniami oraz dolegliwościami bólowymi. Problemy odczuwane po stronie dłoni mogą mieć również związek z toczącymi się stanami zapalnymi bądź rozmaitymi schorzeniami przewlekłymi.

Nieocenioną pomocą są regularnie wykonywane masaże dłoni. Na czym polegają, jakie przynoszą korzyści i do kogo się udać na taki zabieg? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

Masaż dłoni – na czym polega?

W masażu dłoni masażysta zajmuje się zarówno stroną grzbietową, jak i dłoniową. Stosowane są różne techniki, a wśród tych najczęstszych wymienia się głaskanie, rozcieranie i ugniatanie.

Głaskanie dłoni jest najmniej intensywne, za to bardzo relaksujące i odprężające. Ugniatanie trwa krócej, ale charakteryzuje się większą intensywnością. Celem tej techniki jest wyeliminowanie napięć pojawiających się w dłoniach. Ugniatanie obejmuje za to konkretne punkty na dłoniach, które związane są z pracą poszczególnych narządów i układów w organizmie.

Masaż dłoni rozpoczyna się od pracy z palcami. Obowiązuje kierunek od części dystalnych aż do nadgarstka. W tym kierunku bowiem przepływają krew i limfa. Każdy ruch, zastosowane techniki, ale i intensywność mają duże znaczenie dla finalnych efektów, stąd warto wybrać się do specjalisty. Masażystę, który zajmie się naszymi dłońmi można znaleźć poprzez wyszukiwarkę https://gabinetymasazu.pl/.

Zalety widoczne na skórze

Masaż dłoni przynosi korzyści zarówno skórze, jak i wszystkim strukturom obejmującym całe dłonie oraz nadgarstki. Podczas masażu wykorzystywane są olejki, które zapewniają odpowiedni poślizg. Działają one odżywczo i regenerująco na skórę, poza tym skutecznie nawilżają. Wymasowane dłonie stają się zatem znacznie gładsze, skóra jest jędrniejsza, bardziej napięta i elastyczna, dzięki czemu na skórze są mniej widoczne oznaki starzenia się skóry.

Co zyskują dłonie na masażu?

Masowanie dłoni pozwala uporać się z dolegliwościami bólowymi. Korzystają na tym przede wszystkim osoby pracujące fizycznie oraz przy komputerze. Można liczyć na zmniejszenie napięcia mięśni, a także bólu odczuwanego w stawach.

Warto zatem regularnie poddawać się masażom dłoni, aby lepiej radzić sobie w pracy, a także minimalizować ryzyko rozwoju rozmaitych problemów, które są charakterystyczne dla tych części ciała.

Wskazania i przeciwwskazania

Wskazaniami do masażu dłoni są przede wszystkim uporczywe bóle, skurcze, napięcia mięśni i ograniczona ruchomość. Trzeba mieć jednak na uwadze, że pierwszym krokiem powinna być konsultacja lekarska. Nie zawsze bowiem masaż dłoni będzie odpowiednim rozwiązaniem. Nie sprawdzi się m.in. w przypadku nasilonych objawów reumatologicznych, infekcji, stanów zapalnych czy chorób skóry. Przeciwwskazaniem są ponadto schorzenia nowotworowe.

Masaż dłoni, odbywający się w przyjemnej atmosferze gabinetu, przy kojących dźwiękach muzyki i z zastosowaniem aromatycznego olejku, to propozycja niemalże dla każdego. Warto docenić jego możliwości i wpisać ten zabieg na stałe do swojego grafiku, jeśli nie występują żadne przeciwwskazania do jego wykonywania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzy po Ostropeście się chudnie?
Następny artykułCzy ozon niszczy rośliny?
Redakcja ProHelvetia.pl
Tematyka prozdrowotna to nasza pasja. Kochamy zdrowo jeść, a sport pomaga nam odreagować od codziennego stresu. Mamy nadzieję, że choć trochę uda nam się zmienić Twoje nawyki :-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ