Masz matowe, pozbawione blasku włosy? Sprawdź jak temu zaradzić!

0
10068
Masz matowe, pozbawione blasku włosy? Sprawdź jak temu zaradzić!

Matowe i pozbawione blasku włosy to problem, z którym może mieć do czynienia każda z nas. Jakie są przyczyny matowych włosów? Otóż na ten stan rzeczy może mieć wpływ wiele różnych czynników. Włosy tracą swój blask i stają się matowe nie tylko w wyniku niewłaściwe przeprowadzanej pielęgnacji włosów, ale też nieodpowiednio zbilansowanej diety. Podpowiadamy zatem, jak skutecznie poprawić kondycję swoich włosów i przywrócić im utracony blask!

Suche i matowe włosy – przyczyny

Suche, matowe i pozbawione blasku włosy to przede wszystkim efekt osłabienia struktury naszych włosów. Dlaczego jednak nasze włosy stają się osłabione i pozbawione witalności? Zazwyczaj dzieje się tak w wyniku osłabienia całego naszego organizmu – nieodpowiednio zbilansowana dieta, niedobór witamin i minerałów, stres, przyjmowanie niektórych leków i różnorodne choroby – bardzo często odbijają się właśnie na wyglądzie naszych włosów. Oczywiście, bywa też tak, że za problemy z naszymi włosami jesteśmy odpowiedzialni my sami – matowe, suche i zniszczone włosy mogą być równie dobrze efektem zbyt częstego farbowania włosów, wykonywania drastycznych zabiegów fryzjerskich czy stosowania kosmetyków do pielęgnacji niskiej jakości.

Jeżeli zatem zależy nam na tym, by skutecznie poprawić kondycję naszych włosów, musimy przede wszystkim odkryć źródło problemu matowych włosów. Unikając szkodliwych dla włosów czynników, dbając właściwie o cały nasz organizm i pielęgnując włosy we właściwy sposób, będziemy w stanie zapobiec ich dalszemu niszczeniu i przywrócić im utracony blask.

Matowe włosy – domowe sposoby

Przy suchych i matowych włosach bardzo ważne jest, aby każdego dnia zapewniać im właściwą pielęgnację. I w tym przypadku należy postępować według kilku prostych zasad:

  • Stosujmy delikatne szampony do włosów bez SLS – zdecydowanie należy unikać szamponów do mycia o sztucznym składzie, gdyż mogą one tylko potęgować problem przesuszania się i matowienia włosów.
  • Nie zapominajmy o stosowaniu odżywki do włosów – problem matowych włosów bardzo często pojawia się wtedy, gdy po myciu włosów nie stosujemy dodatkowej pielęgnacji w postaci odżywki, serum czy maski do włosów.
  • Płuczmy włosy jedynie chłodną (ale nie lodowatą) wodą – to pozwoli dokładnie zamknąć rozchylone łuski włosów i wygładzić je na całej powierzchni. Pamiętajmy, że im włos jest gładszy, tym lepiej odbija on światło!
  • Zastanówmy się, czy włosom nie szkodzi woda z kranu – twarda woda z kranu, ze względu na dużą zawartość kamienia w swoim składzie, jest bardzo częstą przyczyną matowienia włosów. Kamień osadzający się na włosach uniemożliwa przedostanie się składników odżywczych w głębokie struktury włosów, dlatego warto zastanowić się nad myciem i płukaniem włosów w filtrowanej lub przegotowanej wodzie.
  • Nie przesadzajmy ze stylizacją włosów – nadużywanie kosmetyków oraz sprzętów do stylizacji włosów (lokówka, prostownica) to również bardzo częsta przyczyna utraty blasku przez włosy. Dlatego najlepiej unikać zbyt częstego modelowania włosów, zaś skupić się bardziej na ich nawilżaniu, odżywianiu i nabłyszczaniu.

Jak i czym nabłyszczyć włosy?

Do nabłyszczania włosów najlepiej wybierać takie preparaty, których skład został oparty na odżywczych olejkach, chroniących włosy przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych np. odżywki do włosów Elseve. Bogata formuła tego preparatu pozwala nie tylko na ochronę włosów, ale też ich głębokie odżywienie i nadanie im niepowtarzalnego blasku. Włosy stają się miękkie w dotyku, wygładzone i błyszczące bez niepotrzebnego obciążenia. To bardzo ważne, by w naszym posiadaniu znalazł się produkt o tak odżywczych właściwościach, gdyż matowe, suche i zniszczone włosy tego właśnie potrzebują najbardziej.

Włosy bez połysku – suplementacja

Pamiętajmy, że dla suchych i pozbawionych blasku włosów duże znaczenie ma stosowanie odpowiedniej kuracji nie tylko na zewnątrz, ale też od wewnątrz organizmu. W związku z tym należy dostarczać organizmowi codziennie odpowiednią ilość witamin i minerałów w postaci warzyw i owoców lub profesjonalnej suplementacji w tabletkach.

[Głosów:45    Średnia:2.3/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPoczątki marki Bourjois
Następny artykułJak radzić sobie z bólem piersi?
Redakcja ProHelvetia.pl
Tematyka prozdrowotna to nasza pasja. Kochamy zdrowo jeść, a sport pomaga nam odreagować od codziennego stresu. Mamy nadzieję, że choć trochę uda nam się zmienić Twoje nawyki :-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ