Maty do akupresury. Czym są, do czego służą i jakie dolegliwości łagodzą?

0
141
Maty do akupresury

Z roku na rok rośnie zainteresowanie akcesoriami do masażu, które można stosować w domowym zaciszu. Do najchętniej wybieranych należą rozwiązania przeznaczone do akupresury, czyli delikatnego ucisku wyznaczonych miejsc. To maty rehabilitacyjne, które można bezpiecznie stosować na własną rękę, w celu łagodzenia różnego rodzaju dolegliwości. Sprawdźmy, jak działają te akcesoria, przy jakich problemach zdrowotnych wskazane jest ich stosowanie oraz jak z nich korzystać w skuteczny i bezpieczny dla swojego zdrowia sposób.

Czym są maty do akupresury? Jaka jest ich zasada działania?

Akupresura wywodzi się z Chin i jest techniką od wieków stosowaną w celach relaksacyjnych i do łagodzenia dolegliwości bólowych. W dzisiejszych czasach powszechne korzystanie z tej metody umożliwiają specjalne akcesoria do akupresury. Są to maty rehabilitacyjne, które działają na zasadzie wywierania delikatnego ucisku na wybrane części ciała. Według starej medycyny chińskiej, dolegliwości bólowe są wynikiem zablokowania energii, która nie może swobodnie przepływać przez całe ciało. Znajdujące się na macie wypustki poprzez wywierany na określone punkty w ciele nacisk mają odblokować jej przepływ, przywracając pacjentowi dobre samopoczucie oraz niwelując negatywne symptomy.

maty rehabilitacyjne

Akcesoria przeznaczone do domowej akupresury to maty rehabilitacyjne, które służą do wykonywania delikatnego masażu. Są zbudowane z kilkunastu rzędów plastikowych krążków z kolcami w kształcie stożków. Są one skierowane w taki sposób, aby pod wpływem ciężaru ciała uciskały konkretne punkty – tzw. meridiany. Regularny masaż wykonywany z ich pomocą przynosi wyraźną ulgę – m. in. łagodzi bóle pleców, szyi i kręgosłupa oraz odpręża całe ciało. Zapewnia także lepsze samopoczucie. Maty do akupresury mogą być stosowane na różne partie ciała – np. na plecy, stopy, a także na kark.

W jakich dolegliwościach pomagają maty do akupresury? Jak ich używać?

Maty rehabilitacyjne przeznaczone do domowego stosowania są bardzo łatwe w użytkowaniu. Ich stosowanie poleca się we wspomaganiu leczenia różnych dolegliwości zdrowotnych. Można po nią sięgnąć m. in. w przypadku występowania bólów kręgosłupa, szyi i barków, dolegliwości w obrębie stawów, rwy kulszowej, chorób o podłożu reumatycznym i zapalnym, a także bólów głowy, migren, stanów obniżonego samopoczucia, nadmiernego napięcia nerwowego oraz depresji. Korzystne działanie tego typu akcesoriów docenią także osoby, które dużo czasu spędzają przed komputerem, zawodowi kierowcy, a także osoby pracujące fizycznie.

Po taką matę mogą sięgnąć także osoby zdrowe, które nie cierpią na żadne konkretne dolegliwości zdrowotne. Regularne sesje pozytywnie wpływają bowiem na samopoczucie, poprawiają jakość snu, a także pozwalają odprężyć się i zrelaksować po długim dniu. To jedno z tych akcesoriów, które warto posiadać i korzystać z niego systematycznie. Aby czerpać maksimum korzyści z jego stosowania, należy ułożyć matę na równym, niezbyt twardym podłożu (np. na dywanie czy materacu) i spędzić na niej ok. 30 minut. Lepsze samopoczucie gwarantowane!

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak po kolei malować twarz?
Następny artykułCzy warto robić korekcje wzroku?
Redakcja ProHelvetia.pl
Tematyka prozdrowotna to nasza pasja. Kochamy zdrowo jeść, a sport pomaga nam odreagować od codziennego stresu. Mamy nadzieję, że choć trochę uda nam się zmienić Twoje nawyki :-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ