Na co zwrócić uwagę przy zakupie szczoteczki sonicznej?

0
3373
Na co zwrócić uwagę przy zakupie szczoteczki sonicznej?

Aby zęby były mocne oraz zdrowe należy o nie właściwie dbać. Jednak regularna higiena jamy ustnej to nie wszystko. Zdrowie oraz wygląd naszych zębów zależy nie tylko od częstego mycia zębów, ale i również od rodzaju szczoteczki. Co więcej okazuje się, że idealna szczoteczka powinna być dopasowana indywidualnie pod preferencje osoby, a nieodpowiedni jej model może przyczynić się do niszczenia szkliwa oraz dziąseł.

Cofając się kilkanaście lat w tył prym wśród szczoteczek do zębów wiodły te tradycyjne, czyli szczoteczki manualne. Później popularniejszym modelem stała się szczoteczka elektryczna, aż w końcu obecnie nastał czas na szczoteczki soniczne.

Czym różni się szczoteczka soniczna od pozostałych szczoteczek do zębów?

Szczoteczka ta w odróżnieniu od innych modelów działa poprzez emitowanie drgań i fal dźwiękowych. W górnej części szczoteczki sonicznej mieści się specjalny generator, który emituje wspomniane fale, które przyczyniają się do drgania głowicy szczoteczki. Szczoteczka soniczna to obecnie najczęściej rekomendowany przybór do mycia zębów przez większość stomatologów. Jest to spowodowane faktem, że wykonuje ona ruch wymiatający, czyli taki, który jest najefektywniejszy podczas mycia zębów.

Szybkość pracy szczoteczki

Jeśli szczoteczka soniczna to Twój plan na zdrowe i czyste zęby, przy jej zakupie powinieneś zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Pierwszą z nich jest szybkość szczotkowania. Im szczoteczka soniczna będzie szybsza, tym będzie ona wydajniejsza. Większość tego typu szczoteczek znajdziemy z prędkością około 30 tys. ruchów na minutę, lecz znajdą się i takie, które wykonają nawet 60 tys. ruchów w tym samym czasie co te pierwsze.

Określony tryb pracy szczoteczki

Szczoteczka soniczna oferowana przez wielu producentów na rynku nie tylko posłuży do codziennego oczyszczania zębów. Jeśli celujecie w dobrą szczoteczkę, powinna ona oferować kilka trybów pracy. Przykładową szczoteczką z inną funkcją prócz oczyszczania zębów jest ich wybielanie. Producenci obiecują, ze regularne mycie zębów z wykorzystaniem tego typu pracy szczoteczki sprawi, że prócz czystości uzyskamy znacznie bielsze zęby. Kolejnym z trybów szczoteczki sonicznej może być tryb masażu dziąseł. Osoby z niektórymi dolegliwościami dziąseł w tym przypadku mogą polepszyć ich ukrwienie. Ostatnim trybem, który najczęściej możemy wykorzystać podczas mycia zębów szczoteczką soniczną jest tryb delikatnego szczotkowania. Ten rodzaj pracy szczoteczki pozwala przyzwyczaić się do jej ruchów, polecana zwłaszcza dla osób z nadwrażliwymi zębami.

Artykuł powstał we współpracy z https://jetpik.pl/pl/c/JETPIK-model-JP-200/18

[Głosów:3    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ