Na czym polega japoński masaż twarzy?

0
960
masaż twarzy

Każda kobieta pragnie wyglądać młodo i atrakcyjnie. Jednak tykający zegar biologiczny okazuje się bezlitosny – kurze łapki wokół oczu, lwia zmarszczka, sińce i ogólne pogorszenie cery nieuchronnie przypomina o jej starzeniu się. Czy zatrzymać te procesy mogą jedynie zabiegi z użyciem igły? Na szczęście istnieją inne, mniej inwazyjne metody, a jedną z nich jest japoński masaż twarzy (wykonywany w renomowanych salonach kosmetologii takich jak https://odnovapoznan.pl/japonski-masaz-twarzy), który bez najmniejszych przeszkód wykonamy w Poznaniu.

Historia masażu

Pierwsze wzmianki na temat japońskiego masażu twarzy sięgają XV wieku. Według zapisów, mogły z niego korzystać jedynie ściśle określone osoby w państwie. A zatem, najwyższe osobistości, rodzina cesarska oraz zamożne rodziny. Dziś na szczęście wiele zmieniło się w tym temacie i przyjemności z zabiegu mogą zaznać wszystkie osoby, które wierzą, że japoński masaż twarzy będzie dla nich „drogą do naturalnego piękna”. W Japonii bowiem wyznaje się zasadę, że piękno jest przejawem zdrowia. I żeby możliwe było zachowanie jego naturalnego uroku, należy dbać o sferę psychiczną, fizyczną i duchową.

Japoński masaż twarzy – na czym polega?

Niewątpliwą zaletą tegoż zabiegu jest fakt, że przynosi wyraźne i długo utrzymujące się efekty, które nie tylko poprawiają wygląd twarzy, ale również wpływają na dobre samopoczucie. Masaż bowiem relaksuje i rozluźnia ciało, zmniejsza jego napięcie, podnosi owal twarzy, spłyca zmarszczki, wyrównuje koloryt skóry i przywraca energię i witalność. Co ważne, pozytywne rezultaty można zauważyć już po pierwszym zabiegu, a jeśli będzie wykonywany regularnie to zapewni niewiarygodne efekty odmłodzenia. Japoński masaż twarzy wykonuje się czteroetapowo. Pierwszy, relaksacyjny, polega na rozluźnieniu mięśni karku i szyi. Drugi obejmuje drenaż limfatyczny i ma za zadanie odprowadzić obrzęki i toksyny z organizmu. Trzeci, liftingujący, intensywnie pobudza mięśnie, podczas gdy czwarty, ostatni, opracowuje punkty akupresurowe twarzy.

Przeciwwskazania do zabiegu

Z japońskiego masaży twarzy nie powinny korzystać osoby mające zaawansowaną miażdżycę naczyń, wysokie ciśnienie tętnicze i nadczynność tarczycy, a także chorzy z zapaleniem migdałków, zmianami ropno okołozębowymi, guzkami w obrębie węzłów chłonnych, ze stanami zapalnymi skóry oraz pacjenci nowotworowi. Także świeże usunięcie zęba oraz trądzik różowaty w fazie zaostrzenia objawów stanowi przeszkodę w przeprowadzeniu japońskiego masażu twarzy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzym jest trening mentalny?
Następny artykułCo jest najlepsze na odporność dla dzieci?
Redakcja ProHelvetia.pl
Tematyka prozdrowotna to nasza pasja. Kochamy zdrowo jeść, a sport pomaga nam odreagować od codziennego stresu. Mamy nadzieję, że choć trochę uda nam się zmienić Twoje nawyki :-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ