Najczęstsze błędy popełniane podczas noszenia maseczek

0
3284
Najczęstsze błędy popełniane podczas noszenia maseczek

W tym momencie już nie tylko praca w przychodni czy gabinecie lekarskim zmusza pracowników do ciągłego noszenia maseczek. Tak naprawdę każdy musi ich używać. Każdy musi to robić we wszystkich przestrzeniach publicznych, w tym także i w pracy, niekoniecznie nawet powiązanej z branżą medyczną. Do noszenia maseczek na pewno warto jak najszybciej się przyzwyczaić, bo najprawdopodobniej wszyscy będą zmuszeni z nich korzystać jeszcze przez najbliższe miesiące. Warto tu jednak zaznaczyć, że nieprawidłowo używana maska nie uchroni nikogo przed zarażeniem się koronawirusem, a stanie się wręcz wyrobem zagrażającym zdrowiu.

Jak zatem prawidłowo używać maseczek do twarzy? Przede wszystkim jeszcze przed umieszczeniem ich na głowie, należy dokładnie zdezynfekować ręce, myjąc je przynajmniej ciepłą wodą z dodatkiem mydła. Aby upewnić się, że nie ma na nich żadnych bakterii czy wirusów, można też na sam koniec przetrzeć je niewielką porcją żelu antybakteryjnego bądź płynu przeciwwirusowego. Teraz maska ochronna może już zostać bezpiecznie nałożona na twarz. Należy więc przyłożyć ją do skóry i upewnić się, że dokładnie zakrywa ona obszar nosa oraz ust, a następnie złapać za gumki i założyć je za uszy bądź przewiązać sznureczki z tyłu głowy. Trzeba to zrobić jak najdokładniej. Maseczka musi idealnie leżeć na twarzy.

Po powrocie do domu należy ją natomiast od razu ściągnąć, chwytając w tym celu za gumeczki lub sznurki. Nie wolno tego robić poprzez dotykanie samego materiału, gdyż to on jest najbardziej podatny na zanieczyszczenie. Ważne jest również to, aby w ciągu dnia w ogóle nie dotykać takiej maski dłońmi. Jeżeli komuś zdarzy się to zrobić, powinien on od razu umyć ręce albo przynajmniej oczyścić je żelem antybakteryjnym, którego nie trzeba spłukiwać.

Tak naprawdę jednak tym największym błędem, popełnianym przez mnóstwo osób, jest noszenie masek na samej brodzie. Tego nie wolno w żadnym wypadku robić. Jeżeli maski ochronne zostaną zsunięte na brodę, nie osłonią one nosa, przez co nie będą mogły spełniać swojej podstawowej funkcji.

Szeroki wybór masek ochronnych znajdziesz na https://www.lento.pl/maska-ochronna.html.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ