Odchudzanie przy pomocy suplementów – tak czy nie?

0
1017
Odchudzanie przy pomocy suplementów

Kiedy planujesz zrzucić nadprogramowe kilogramy, dość oczywistą sprawą jest znaczna modyfikacja diety oraz duża dawka ruchu fizycznego. Co jednak, jeśli mimo upływającego czasu, wymarzone efekty wcale nie nadchodzą? Wiele osób decyduje się wówczas wesprzeć swoje starania odpowiednio dobranymi suplementami. Doradzamy, czy takie rozwiązanie to dobry pomysł.

Suplementy na odchudzanie – fakty i mity

Należy przede wszystkim rozprawić się raz na zawsze z mitem, że przy pomocy samych tabletek jesteś w stanie skutecznie schudnąć. Niestety, gdyby to było takie łatwe, na naszych ulicach pewnie nie byłoby wcale widać osób z nadwagą. Mitem jest, że suplementy same w sobie powodują spalanie tkanki tłuszczowej. Faktem jest z kolei to, że mogą ten proces przyspieszyć i wspomóc. Dobrze dobrany suplement wzmocni działanie aktywności fizycznej, sprawi że dasz z siebie na treningu maksimum oraz wpłynie w ten sposób na jego efektywność. Z drugiej strony zaś, odpowiednie preparaty mogą wspomóc gospodarkę hormonalną, a także zmniejszyć wchłanianie cukru (więcej na stronie http://healthyplan.pl/). Trzeba zatem stwierdzić, że rolą suplementu jest wzmocnienie efektów odchudzania, zaś nie zgubisz przy ich pomocy kilogramów bez diety i ćwiczeń.

Składniki, które musi mieć suplement

Biorąc pod lupę suplementy, trzeba oczywiście dokładnie przeanalizować ich skład. Na rynku wciąż pojawiają się kolejne nowości, często nawiązujące swoją nazwą do składników aktywnych na zasadzie berberys (roślina) – berber fast (produkt na jego bazie). Nie można jedna sugerować się samą nazwą, zanim sięgniesz po dany preparat sprawdź czy zawiera naturalne wyciągi roślinne, znane z dobroczynnego działania na organizm oraz związki, które pobudzają metabolizm. Których składników warto szukać w suplemencie, jeśli chce się schudnąć? Na pewno numerem jeden jest L-karnityna, związek chemiczny który pomaga intensywnie spalać tkankę tłuszczową w krótkim czasie, potęgując w ten sposób efekty treningów. W przypadku roślin, uwagę zwraca z kolei różeniec górski (podnosi siłę i energię) oraz choćby wspomniany berberys (wzmacnia metabolizm oraz obniża cholesterol).

Nie rezygnuj z diety i ćwiczeń

Kupiłeś odpowiedni suplement, więc możesz spokojnie oddawać się lenistwu oraz objadać się bez wyrzutów sumienia? Nic bardziej mylnego. Stosuj suplementy, żeby wzmocnić swój organizm oraz zadbać o jego wydolność, ale nie zapominaj o podstawach. Efektywne odchudzanie musi opierać się na kompleksowym podejściu i stałej zmianie nawyków żywieniowych. W innym wypadku, efekty będą krótkotrwałe, a Ty wkrótce wrócisz do dawnej wagi. Zapamiętaj o zasadzie dieta-ćwiczenia-suplementacja. Tylko ich spójne działanie gwarantuje trwałe i zdrowe odchudzanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ