Operacja wad zgryzu – na czym polega i jak wygląda cały jej przebieg?

0
4745

Operacja wad zgryzu obecnie jest bardzo popularna wśród osób nie do końca zadowolonych z wyglądu swojej twarzy. Głównie podejmują się jej wykonania specjalistyczne centra i kliniki chirurgii. Operację wad zgryzu wykonuje specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej. Musi być on właściwie wykształcony i posiadać zdolności artystyczne. Operacja szczęki jest bardzo trudnym zabiegiem i każdy jej etap wymaga odpowiedniego przygotowania. Całe leczenie nie kończy się na pozytywnie wykonanej operacji. Dodatkowo pacjent po zakończonym zabiegu musi udawać się na wizyty kontrolne oraz korzystać z rehabilitacji.

Jeżeli chcielibyśmy skorzystać z operacji wad zgryzu powinniśmy pamiętać, że zabieg ten jest długotrwałym procesem i wymaga noszenia aparatu ortodontycznego. Twarz jest najbardziej widocznym i reprezentacyjnym elementem części ciała człowieka. Dlatego jeżeli decydujemy się na operację powinniśmy udać się do najlepszej i renomowanej kliniki chirurgii i estetyki twarzy. Doskonałym przykładem jest Centrum Chirurgii i Estetyki Twarzy we Wrocławiu – chirurgiatwarzy. W centrum pracują wykształceni specjaliści z dziedziny stomatologii oraz medycyny estetycznej. Zapewniają oni kompleksową obsługę oraz dobierają najskuteczniejsze metody leczenia dla każdego pacjenta.

Najczęstsze rodzaje wad zgryzu

Wady zgryzu można podzielić na kilka grup, wśród najczęściej dotykających pacjentów wad znajdują się:

  •       wady zębowe – tego typu wada zostanie stwierdzona, kiedy zęby pacjenta rosną „krzywo” w łukach zębowych. Wiąże się ona z nieestetycznym uśmiechem, pomimo tego, że zęby mają właściwy kształt.
  •       wady zgryzu – stwierdzane są u osób, u których górne zęby nie właściwie się kontaktują z dolnymi. Takie sytuacje powstają w wyniku nietypowego kształtu łuków zębowych lub odmiennej wielkości zębów.
  •       wady szczękowo-twarzowe (szkieletowe)- cierpią na nie pacjenci, których górne zęby nie kontaktują się prawidłowo z dolnymi. Najczęściej przyczyną wady szczękowo-twarzowej są nieprawidłowo zbudowane szczęki (jedna lub obie).

Jak wygląda operacja wad zgryzu?

Operacja wad zgryzu Wrocław wymaga odpowiedniej konsultacji z pacjentem oraz przemyśleń lekarzy. Najczęściej podejmują się jej lekarze specjaliści z zakresu chirurgii szczękowo – twarzowej i ortodoncji. Pierwszym krokiem zbliżającym do operacji jest wizyta w wybranym gabinecie i przeprowadzenie wstępnej diagnostyki. Podczas konsultacji lekarz wyjaśnia na czym polega leczenie i co się z nim wiąże. To dokonały czas na wypytanie specjalisty o możliwe powikłania i cały przebieg operacji. Bez wstępnej konsultacji z chirurgiem nigdy nie należy podejmować decyzji o leczeniu interdyscyplinarnym, w właśnie takim jest operacja wad zgryzu.

Po zakwalifikowaniu  pacjenta do leczenia wykonuje się badania diagnostyczne, na których podstawie przeprowadza się operację. Zanim dojdzie do operacji opiekę nad pacjentem przejmuję ortodonta. W tym czasie odbywa się leczenie za pomocą aparatów stałych, mające na celu ustawienie zębów zgodne z założonym wcześniej planem. Ortodonta podczas leczenia kontroluje na umówionych i cyklicznych wizytach stan zębów oraz postępy.

Operacja wad zgryzu Wrocław zaczyna się po prawidłowo zakończonym leczeniu ortodontycznym. Pacjent poddawany jest ostatniemu badaniu podczas, którego pobiera się pomiary, wykonuje fotografię twarzy, skanuje łuki zębowe, a także przeprowadza się tomografię komputerową. Operacja wad zgryzu Wrocław wykonywana jest przy użyciu technologii 3D i wydrukowanych szablonów chirurgicznych. Po udanej operacji pacjent musi przychodzić na wizyty kontrolne, a także korzystać z przepisanej rehabilitacji.

[Głosów:17    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ