Osteopest plamisty mielony – cud natury

0
3252

Osteopest plamisty mielony to roślina z gatunku astrowatych, jest ceniona głównie za działanie antyhepatotoksyczne – chroni ona wątrobę przed działaniem niekorzystnych czynników. Wszystko to dzieje się dzięki zawartej w osteopeście sylimarynie, ma ona bowiem działanie stabilizujące błony śluzowe, a tym samym chroni wątrobę przed uszkodzeniem.

Właściwości lecznicze  ostropestu

Jak już zostało wspomniane na początku, osteopest plamisty mielony przede wszystkim wspomaga pracę wątroby i chroni ją przed uszkodzeniami. Stosuje się go po zatruciach toksycznych, aby poprawić kondycję wątroby oraz uchronić ją przed negatywnym działaniem toksyn, przykładem takiej terapii jest choroba alkoholowa, w której zastosowanie osteopestu przyśpiesza eliminację alkoholowych toksyn z organizmu oraz przyspiesza regenerację zniszczonych komórek wątrobowych. Zapobiega on wielu chorobom wątroby – marskości, stłuszczeniu, ostremu stłuszczeniu u kobiet będących w ciąży, wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B i C. Dzięki swojemu działaniu stosowany jest również celem poprawy formy wątroby podczas intensywnej farmakoterapi.

Osteopest plamisty mielony Zielona Esencja posiada właściwości normujące parametry aspatów i alatów, które odzwierciedlają kondycję wątroby, jego działaniem jest także zmniejszenie stężenia bilirubiny we krwi.  Wykazuje on ponadto działanie przeciwnowotworowe, gdyż hamuje podział komórek nowotworowych oraz przeciwzapalnie – zapobiega przewlekłemu zapaleniu wątroby, powodowanemu przez np. złą dietę. Innymi zaletami tej rośliny jest obniżanie poziomu cholesterolu we krwi, zapobieganie wytrącaniu się blaszek miażdżycowych. Osteopest plamisty mielony stosuje się w leczeniu kamicy żółciowej, przy problemach z woreczkiem żółciowym, wykazuje również działanie łagodzące objawy zgagi, wzdęć i choroby lokomocyjnej. Wykorzystywany jest przy migrenowych bólach głowy, krwawieniach z nosa, jelita grubego, dróg rodnych, zaleca się go kobietom cierpiącym na endometriozę.

Stosowanie ostropestu mielonego

Osteopest plamisty mielony należy spożywać w postaci naparu – raz dziennie, dwie łyżeczki preparatu. Można dodać go do ciepłej herbaty, w takiej samej dawce – dwóch łyżeczek. Osteopest powinno się spożywać co najmniej miesiąc, pierwsze efekty działania są widoczne po około dwóch tygodniach.

Skutki uboczne

Jeżeli osteopest stosowany jest zgodnie z zaleceniami nie powoduje on skutków ubocznych. W sporadycznych przypadkach obserwuje się zaburzenia żołądkowo-jelitowe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ