Pakiety medyczne dla firm inwestycją w zdrowie pracowników

0
1141
Pakiety medyczne dla firm inwestycją w zdrowie pracowników

Jeszcze kilka lat temu pakiety medyczne dla firm były stosunkowo mało popularne. Mogły na nie liczyć głównie osoby, które pracowały w dużych oddziałach zagranicznych korporacji. Dziś jednak pakiety medyczne to jeden z podstawowych benefitów, jakie oferuje pracodawca. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

By pracownik mniej chorował

Największą bolączką naszej służby zdrowia jest niemożliwość otrzymania pomocy medycznej w szybkim czasie. Stąd też pracownicy, którzy muszą czekać na wizytę u specjalisty co najmniej kilka dni, w międzyczasie przebywają na zwolnieniu lekarskim. Sytuacja taka nie miałaby miejsca, gdyby pracownik otrzymał pomoc medyczną od razu. Tak też dzieje się w przypadku posiadania pakietu medycznego – osoba ubezpieczona może w bardzo szybkim czasie, bo czasami nawet w tym samym dniu, stawić się na wizycie u specjalisty. Dzięki temu znacznie skraca się czas postawienia diagnozy i leczenia. Pracownik szybciej wraca do zdrowia, a tym samym do pracy. Warto porównać sobie oferty na stronie  „Zdrowie w firmie„.

Społeczeństwo szanuje zdrowie

Choć pakiety medyczne to jeden z najpopularniejszych dziś dodatków pozapłacowych, nic tak nie skusi potencjalnego pracownika, jak możliwość uzyskania lepszej ochrony zdrowia swojego, a czasami i swojej rodziny. Karnet na siłownię, bilety do kina czy dofinansowanie do posiłków to ważne dodatki, jednak dla ludzi nic nie jest tak ważne, jak własne zdrowie. Znając możliwości, a raczej niemoc polskiej służby zdrowia, wolą oni otrzymać pakiet medyczny zamiast innych benefitów. Większość pakietów zakłada możliwość korzystania z opieki medycznej nie tylko pracownika, ale i członków jego rodziny, co jest bardzo korzystne dla wszystkich.

Przychodnia czy ubezpieczalnia?

Obecnie w większych miastach funkcjonują różnego typu przychodnie, które oferują pakiety medyczne na leczenie w swoich placówkach. Tymczasem firmy działające w mniejszych miastach mogą z powodzeniem korzystać z pakietów oferowanych przez ubezpieczalnie. Różnica w funkcjonowaniu obu rodzajów pakietów medycznych dla firma jest następująca: w przypadku przychodni pracownicy mogą korzystać z usług w wybranej placówce bądź w sieci placówek. Tymczasem w przypadku ubezpieczalni pakiet medyczny obejmuje wybrane bądź też dowolne placówki, po odwiedzeniu których należy przedstawić dowód zapłaty za wizytę. Ubezpieczalnia zwróci pracownikowi koszty, jakie ten musiał ponieść w związku z wizytą u lekarza.

Można też zapoznać się z ofertą firm:

Wybór pakietu medycznego jest dowolny i zależy od potrzeb pracowników oraz preferencji pracodawcy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ