Peeling wodorowy – sprzęt

0
1911

Peeling wodorowy jest zabiegiem oferowanym przez gabinety kosmetyczne. Polega ona na usunięciu martwego naskórka i pobudzeniu wszystkich warstw skóry do oczyszczenia i lepszego nawilżenia. Jest to zabieg bezbolesny, bezinwazyjny, bezpieczny, który można wykonywać przez cały rok. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, skóra wygląda znacznie młodziej, świeżej i zdrowiej. Zabieg przeznaczony nie tylko dla kobiet ale także i mężczyzn wśród których w ostatnich latach cieszy się niezwykła popularnością.

Peeling wodorowy na czym polega?

Peeling wodorowy składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest hydrodermabrazja, która polega na oczyszczeniu porów oraz zmiękczeniu skóry, a także na usunięciu oznak stresu. Nawilżenie skóry uzyskujemy dzięki wodzie wodorowej, która zapobiega utracie nadmiaru wody ze skóry. Następnie przechodzi się do peelingu z użyciem wody wodorowej, w którym to strumień wody skierowany zostaje na skórę, a powstałe krople wody powodują złuszczanie naskórka.

Tak zaaplikowany płyn wnika w głąb skóry, oczyszczając naskórek z zanieczyszczeń, co w konsekwencji przynosi regenerację, odbudowę i nawilżenie skórze. Peeling wodorowy sprzęt poprawia metabolizm komórek skóry oraz działania na nią w sposób odnawialny. Po przeprowadzonym zabieg skórę należy odżywić i nawilżyć przy pomocy specjalnie dobranych preparatów, które zawierają odpowiednią ilość dobroczynnych substancji.

Ilość przeprowadzonych zabiegów oczywiście uzależniona jest od kondycji skóry, jednak zaleca się wykonywanie tego zabiegu raz na dwa tygodnie, a w celu utrzymania zadowalających efektów wskazane jest przeprowadzanie zabiegu raz w miesiącu.

Peeling wodorowy dla kogo?

Peeling wodorowy zyskuje coraz większą popularność, dlatego też jest przeznaczony dla osób, które maja następujące problemy:

– brak odpowiedniego nawilżenia,

– zaskórniki,

– nadmierna ilość sebum,

– postępujące starzenie skóry,

– skóra naczynkowa,

– skóra wrażliwa,

– przebarwienia skórne,

– blizny,

– trądzik i zmiany po trądziku,

– cera zaczerwieniona,

– skóra z tendencja do alergii,

– nadmiar wolnych rodników,

– zmienny koloryt skóry,

– wiotkość skóry,

– rewitalizacją skóry,

– cera trądzikowa,

– cera zniszczona.

Peeling wodorowy przeciwwskazania

Przed przystąpieniem do zabiegu należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ występuje szereg przeciwwskazań do wykonania peelingu wodorowego. Do najważniejszych z nich należą:

– choroby skóry,

– epilepsja,

– cukrzyca,

– otarcia i rany,

– przewlekłe choroby,

– nowotwory,

– infekcje bakteryjne,

– opryszczka,

– przerwanie ciągłości skóry,

– miejsce zabiegu zajęte zmianom chorobową.

Peeling wodorowy sprzęt

Jeśli zdecydujemy się na przeprowadzenie zabiegu możemy mieć pewność, że w gabinetach kosmetycznych są dostępne najnowsze i najbezpieczniejsze sprzęty do przeprowadzenia tego typu zabiegu. Do najczęściej wykorzystywanych i używanych zalicza się urządzenia:

– urządzenie do oczyszczania wodorowego YOSHIDA 5W1 H5020, sprzęt wykorzystywany w oczyszczaniu skóry oraz przy opóźnianiu procesów starzenia,

– Aquapeel H2,

– MEDIKA – HYDROGEN PEEL,

– HydraZone™,

– Peeling wodorowy H₂GenPeel™,

– Hydro Clean.

Ceny sprzętów przeznaczonych do peelingu wodorowego zależą od producenta, oraz od tego czy jest to urządzenie tylko do peelingu czy tez jest to urządzenie wielofunkcyjne. W związku z tym ceny zaczynają się od kilku tysięcy a kończą nawet na kilkunastu tysiącach.

Wszystkie wymienione sprzęty są przystosowane do użytku w salonach kosmetycznych lub salonach medycyny estetycznej. Zabieg peelingu wodorowego powinien być wykonywany zarówno przez profesjonalny sprzęt, jak również ważny jest doświadczony i wykształcony personel. Połączeni tych dwóch czynników spowoduje, że zabieg będzie bezbolesny i bezproblemowy, a dzięki temu efekty zadowalające.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSpożycie białka
Następny artykułJak skutecznie zapobiegać pieluszkowemu zapaleniu skóry?
Redakcja ProHelvetia.pl
Tematyka prozdrowotna to nasza pasja. Kochamy zdrowo jeść, a sport pomaga nam odreagować od codziennego stresu. Mamy nadzieję, że choć trochę uda nam się zmienić Twoje nawyki :-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ